گزارش صعود به قله 2810 متری سیاه چوبین به سرپرستی علیرضا رجبی راد در مورخ جمعه هفتم آذر ماه بشرح زیر خدمتتان تقدیم میگردد این صعود تقدیم میگردد به اسطوره کوهنوردی استان  مهدی عمیدی آهنگ . 

                                   بنام آنکس که انسان را از عدم آفرید وبه آن روح دمید. 

کوه الهام بلند آسمانی است، رویشی از خاک، قد برافراشته به سمت آسمان با ریشه ای به بلندای بودنش، کوه گهواره ی  خیال آدمهاست در زمستان اين زيبايي دو چندان  مي شود سفيدي كوه و بكر بودنش كه با صعود دوباره كشف مي شود رد پاها گواه اين زيبايند در هر ستیغ کوه جای گام های انسانها ی دلداده ی طبیعت به چشم می خورندواين توفيقي است كه شامل اعضا ميشود و احيائي دوباره مسير راه پر از پولكهاي سفيد برف و بوته هاي كريستالي همچون چراغهاي بر بستر كوه پراكنده و درخششي جذاب و خيره كننده هر كدام از اعضاي گروه را به سمت خود مي كشاند . صداي لغزش برفها زير گامهاي اعضا لذت كوه را دو چندان مي كند.آن لحظه را با چشمانم براي هميشه به ذهنم هديه دادم ودر آرشيوبهترين زيبائيها ثبتش كردم .نفسهاي عميق و اشتياق رسيدن به قله و ابرهاي مرواريدي شكل كه همچون زنجيره هاي به هم تنيده در افق ديد زيبائي هاي خداوند را ياد آوري ميكند. كودك خيالم بر بال ابرهاي پشمكي غوطه ور مي شود ومرا به ناكجا آباد مي برد . ايستاده ام و با تمام وجود تسليم اين همه  زيبائي و چيزي جز شكر گذاري به ذهنم خطور نمي كند خدايا به خاطر توفيق حضورم شكر به خاطرتمام زيبائيهايت سپاس ....

مطابق تقويم شش ماهه دوم باشگاه كوهنوردي آزادگان مشهد در صبحگاه جمعه هفتم آذر ماه ساعت 30/5 در ايستگاه ميدان استقلال پذيراي تعدادي از همنوردان مصمم ومشتاق بوديم ، پس از سوار شدن دوستان بسمت خروجي شهر و شهرستان فريمان براه افتاديم صبحگاه سرد ونيمه ابري بود در بين راه چهار نفر از همنوردان بما ملحق شدند .والبته در اين برنامه سه تن از همنوردان هم غايب بودند ودر نتيجه با دوازده نفر ميني بوس بسمت فريمان حركت كرد ،جاده پوشيده از مه بود وپس از عبور از قلندرآباد ساعت 7 به شهر فريمان رسيديم در محل ميدان فرمانداري دوتن از اعضاي هيئت فريمان به تيم ملحق شدند وادامه مسير داديم تا منطقه چهارتكاب و ژرف و پس از عبور از محيط باني ساعت 15/8 به منطقه صعود رسيديم ،ميني بوس در كنارجاده توقف كرد و همنوردان همگي پياده شدند وپس چك لوازم وتجهيزات پذيرايي مختصر ، مراسم معرفي اعضاء و منطقه و مسير صعود توسط سرپرست انجام گرفت ودر ادامه  تيم با سرقدمي جناب آقاي نورزاد از يك يال ملايم  بسمت بالا حركت كرديم در ادامه مسير هوا آفتابي شده بود ودر ساعت 15/9 در محل قرق همنوردان جهت صبحانه توقف كردند. پس از صرف صبحانه براه افتاديم در مسير بعلت برودت هوا آبهاي اطراف خارها يخ زده ومنظره زيبايي درست كرده بود ، در زير قله زمين برفي بود البته گرمي هوا ونبود باد شديد دست بدست هم داده بود تا صعودي زيبا وآرامي داشته باشيم ،همچنين دوستان موفق به ديدن يك گله بز و كل كوهي شدند كه از جلوي تيم عبور كردند . دوستان قدرتمند ادامه دادند تا اينكه ساعت 17/11 دقيق به روي له 2837 متري سياه چوبين بوديم ،  شادي غيرقابل توصيفي در چهره دوستان همنورد موج ميزد . همنوردان سرود اي ايران را بصورت جمعي خواندند وهمديگر را در آغوش گرفتند وپس از خوردن چاي داغ و گرفتن عكس يادگاري بسمت پايي حركت كرديم در انتهاي مسير بعلت باز شدن يخ هاي صبحگاهي مسير كاملا" گلي بود وهمين امر باعث سر خوردن چند تن از همنوردان شد بهر حال دوستان در كنار چشمه آبي خوردند وبسمت ميني بوس براه افتاديم .در كنار ميني بوس پس از تميز كردن كفشها همگي سوار بر ميني بوس جهت بازديد از منطقه وبند تاريخي فريمان براه افتاديم ساعت 50/13 به محل بند فريمان رسيديم همنوردان پس از خوردن نهار و استراحت به بازديد از سد و درياچه پشت سد پرداختند در آنجا چند نوع پرندگان زيبا و مهاجر بچشم خورد همچنين بازار فروش ماهي كپور نيز داغ بود . بهرحال ساعت 7/15 سوار بر ميني بوس بسمت مشهد براه افتاديم وساعت 17 عصر در مشهد ومحل ميدان استقلال از دوستان خداحافظي كرديم. در آخر جاي دارد از تك تك شركت كنندگان تشكر كنم واميدوارم از برنامه لذت كافي برده باشند . به اميد ديدار شما در برنامه هاي آينده.

                                                        عليرضا رجبي راد  

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه چهاردهم آذر 1393 ساعت 11:44 | لینک ثابت |

همایش پیاده‌روی و کوه‌ نوردی خانوادگی به مناسبت هفته بسیج برگزار گردید 

به مناسبت هفته بسیج کوه پیمایی عمومی خانوادگی برگزار شد . با حضور بیش از 1500 نفر از اعضای بسیج در روز جمعه همایش پیاده روی خانوادگی در ارتفاعات چشمه پونه برگزار شد . در این همایش که ساعت 7:45 صبح شروع گردید اعضای بسیج نواحی شهر مشهد با حضور در مجتمع آیه ها و توضیحات مسئولین همایش به سمت ارتفاعات چشمه پونه حرکت نمودند . پس از طی مسافت ، قله چشمه پونه را صعود و به محل مجتمع آیه ها جهت مراسم پایانی و صرف صبحانه مراجعه نمودند . در انتهای برنامه قرعه کشی بین شرکت کنندگان صورت گرفت . سه دستگاه دوچرخه و جوایز متنوع دیگر به برندگان اهدا شد . همایش ساعت 11 به اتمام رسید .


 

                                          من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 7:23 | لینک ثابت |
گزارش تصویری «همایش اسکی کوهستان» گرامی‌داشت مربی فقید «فرشاد خلیلی»  

۱۳۹۳

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با همکاری فدراسیون اسکی «نخستین همایش اسکی کوهستان» گرامی داشت مربی فقید زنده یاد «فرشاد خلیلی» را روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ۹۳ در استان البرز،  سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج برگزار کرد.

در این همایش که توسط «کارگروه اسکی کوهستان» طراحی و اجرا گردید و با حضور رئیس و مسئولین فدراسیون کوه‌نوردی و دبیر فدراسیون اسکی همراه بود؛ به مباحثی چون؛ معرفی رشته اسکی کوهستان، ارائه گزارش‌های برتر اسکی تورینگ و تبیین رویکردها و برنامه‌های اسکی کوهستان و همچنین تجلیل از خانواده زنده یاد «فرشاد خلیلی» و تقدیر از فعالان این عرصه پرداخته شد.

گزارش

گزارش تصویری این همایش توسط «کیان نادری» از روابط عمومی فدراسیون.

منبع:فدراسيون                                                من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:58 | لینک ثابت |
اخبار استان‌ها/ برگزاری همایش کوهپیمایی کوه‌نوردان شرق مازندران +عکس  

۱۳۹۳

بنا بر گزارش ارسالی روابط عمومی هیئت استان مازندران؛ همایش کوه‌پیمایی کوه‌نوردان شرق استان مازندران گرامی‌داشت کوه‌نورد فقید «رجب نوروزی» در شهرستان «گلوگاه» برگزار شد.

در این همایش که با حضورخانواده آن مرحوم برگزار گردید، بیش از ۲۷۰ نفر از بانوان و آقایان کوه‌نورد در سنین ۸ تا ۸۰ سال از شهرهای ساری، قائمشهر، نکا، بهشهر، گلوگاه و کوه‌نوردانی از استان گلستان شهرهای گرگان و کردکوی حضور بهم رساندند.

خاطرنشان می گردد در این همایش  که به میزبانی هیئت کوه‌نوردی شهرستان «گلوگاه» در ارتفاعات توسکا چشمه آن شهرستان برگزار شد، علاوه بر مسئولان هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی گلوگاه، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ، روسای سابق هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند.

ارسال خبر و عکس: فلاح؛ مسئول کارگروه روابط عمومی هیئت استان مازندران

 منبع:فدراسيون                                                 من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:56 | لینک ثابت |
اخبار استان‌ها / نشست علمی - آموزشی و همایش زیست محیطی در کازرون  

۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان کازرون حفاظت و حراست از طبیعت پاک کوهستان از اهداف کلان کارگروه دیده بان کوهستان است که از مهمترین برنامه های راهبردی مصوب هیئت کوه‌نوردی کازرون برای تحقق این هدف، انتخاب و آموزش کوهبانان برتر شهرستان می باشد. در همین راستا در شامگاه پنجشنبه ۲۹/آبان/۹۳ نشست علمی - آموزشی چگونه طبیعت را پاس بداریم با برنامه ریزی کارگروه دیده بان کوهستان این هیات، همکاری اداره ورزش و جوانان و دانشگاه سلمان فارسی از ساعت ۳۰/۱۸ تا ۲۱ در سالن علامه دوانی دانشگاه سلمان برگزار گردید. در این نشست که با استقبال ۵۰ نفر از کوهنوردان و علاقمندان محیط زیست همراه بود ابعاد مختلف آلودگی های صنعتی، کشاورزی، خانگی و طبیعت گردی واثرات مخرب آن بر محیط زیست توسط مهندس جواد باقر نژاد کوهنورد پیشکسوت، کارشناس ارشد جهاد کشاورزی و فعال محیط زیست تشریح گردید و راهکارهای عملی پیشگیری و کاهش این مخاطرات به تفصیل توضیح داده شد.

همچنین در برنامه ای دیگر  گروه کوه‌نوردی آزادگان در راستای تحقق اهداف راهبردی کارگروه دیده بان کوهستان و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، دومین همایش پاکسازی محیط کوهستان را با شعار طبیعت پاک در روز جمعه ۳۰/۰۸/۹۳ از ساعت ۶ صبح در پارک طالقانی برگزار نمود. این همایش با همکاری هیات کوهنوردی، اداره ورزش و جوانان، اداره حفاظت محیط زیست، هلال احمر، شهرداری و شورای شهر کازرون، گروه کوهنوردی پویا و گروه کوه‌نوردی مهرگان و فراخوان از تمام گروه های کوهنوردی برگزار گردید. در این همایش با همت جمع کثیری از ورزشکاران، کوهنوردان و طبیعت دوستان زباله های دامنه کوه مشرف به پارک طالقانی جمع آوری گردید. در حاشیه این همایش برنامه های متنوع سنگنوردی، نمایشگاه عکس کوهنوردی، ایجاد کمپ آموزش های زیستی محیطی به کودکان بصورت بازی، دوچرخه سواری، سوارکاری، آزادسازی نمادین پرندگان، اجرا گردید.

  منبع:فدراسيون                                         من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:51 | لینک ثابت |

 

 

 

۱۳۹۳

به گزارش رسیده؛ آزمون ورودی دوره مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما درتاریخ ۲۹ آبان ۹۳ با حضور۵ نفر از مدرسین بخش ناوبری فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و شرکت ۴۹ نفر از متقاضیان  شرکت دراین آزمون در کوهپایه های منطقه پونک تهران برگزار گردید.

در این آزمون مهارت شرکت کنندگان در تشخیص و حفظ جهت حرکت، تعقیب قطب نما و تشخیص موقعیت فعلی و ترسیم آن و نیز فن بیان و تسلط بر مباحث طرح درس و همچنین خصوصیات و مشخصه های نقشه های توپوگرافیک به صورت تئوری و عملی مورد سنجش قرار گرفته و در خاتمه آزمون کتبی از شرکت کنندگان اخذ گردید.

 

منبع:فدراسيون                                          من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:48 | لینک ثابت |
اخبار شهرستانها / صعود کوهنوردان شهرستان طرقبه شاندیز به قله شیرباد انجام شد . به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی طرقبه شاندیز در روز جمعه ۲۵ مهرماه به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی و ورزشی صعود سراسری کوهنوردان شهرستان طرقبه شاندیز به قله شیرباد انجام پذیرفت. در این صعود که بیش از 130 نفر از کوهنوردان این شهرستان حضور داشتند ، صعود از ساعت ۶ صبح از روستای زشک آغاز و در ساعت ۱۶ پایان گرفت. گزارش تصویری این صعود را در سايت هيئت استان مشاهده نمائید. من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پنجم آبان 1393 ساعت 9:52 | لینک ثابت |
 

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران به خراسان رضوی سفر کرد :

.
در این سفرکه با هدف شرکت دربرنامه گردهمایی مدیران ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی که بمناسبت هفته ورزش و تربیت بدنی تدارک دیده شده بود ، ریاست محترم فدراسیون ابتداء با مسئولین واعضاء کارگروههای هیئت دیدار کرد و درجریان آخرین فعالیتهای هیئت استان قرارگرفت . سپس از سالن اختصاصی سنگنوردی این استان که درمجموعه  15خرداد در حال احداث می باشد بازدید نمود .پس از آن در جلسه همایش سالانه مدیران و مسئولین کوهنوردی استان شرکت نمود .
در این جلسه که عصر چهارشنبه 30 مهر ماه ساعت 18 در محل تالار اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد ، جناب آقای هوشنگ ولی پور معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ، جناب آقای مهندس نجفی مدیرعامل سازمان مپ شهرداری مشهد ، جناب حاج آقای شمقدری مدیر کل امور کتابخانه های  عمومی استان ،  جناب سرهنگ مرادی مسئول تربیت بدنی سپاه امام رضا علیه السلام ، مسئولین هیئتهای کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستانها ، مسئولین باشگاهها ، گروهها ، گروههای کوهنورد ادارات و سازمانها ، پیشکسوتان این رشته ورزشی، مربیان و قهرمانان این رشته و حامیان مالی و معنوی هیأت کوهنوردی برگزار شد.
 درابتداء حسین امانی در این همایش ضمن تشکر از حضور رییس فدراسیون و رییس مجمع گوشه‌ای از فعالیتها و افتخارات 4 سال اخیر را بر شمرده و از نبود امکانات لازم جهت توسعه و پیشرفت این ورزش سخنانی مطرح شد
امانی تصریح کرد: در این همایش اولین گروه کوهنورد طلاب به اسم گروه کوهنوردی طلاب جامع المصطفی العالمیه توانست با تأیید فدراسیون کوهنوردی  مجوز فعالیت خود را دریافت نماید.
هوشنگ ولی پور معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان ضمن تشکر از حضور ریاست فدراسیون از فعالیتهای چشمگیر و خستگی ناپذیر رئیس هیئت استان ابراز رضایت نمود .
امانی در سخنان پایانی با اشاره به سخنرانی معاون توسعه امور ورزش و جوانان استان اظهار کرد: هوشنگ ولی‌پور نیز از هیأت کوهنوردی تقدیر و تشکر نمود که توانسته با وجود عدم حمایت‌های مالی و معنوی و کمبود بودجه عملکرد مثبتی در زمینه‌ی کوهنوردی داشته باشد و در سطح کشور به خوبی عمل کند.
سپس رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی از زحمات بی‌دریغ هیأت کوهنوردی استان خراسان رضوی تشکر و اعلام کرد: هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی در 4 سال گذشته توانسته جزء 5 هیأت برتر کشور قرار گیرد که با توجه به  کمبود بودجه‌ای که داشتند توانسته اهداف و برنامه‌های خود را به خوبی جامه عمل بخشد و به طور ویژه‌ای در رسیدن به هدف والای فدراسیون و هیأت عمل کند .
حاج آقای سجادی از روحانیون کوهنورد و پیشکسوت در جایگاه حاضر و از تلاش های حسین امانی قدردانی نمود در خلال این برنامه از زحمات مسئولین کارگروه ها  و دست اندکاران هیئت و ورزشکاران قهرمان سنگنوردی استان و اسپانسرهای هیئت با لوح تقدیر قدردانی شد .

لازم بذکر است گزارش عملکرد 4 ساله این هیئت در خلال جلسه بصورت پاور پوینت در معرض عموم قرار گرفت و نمایشگاه دستاورد های این هیئت نیز در معرض دید قرار گرفت

 
منبع:سايت هيئت استان                                                     من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پنجم آبان 1393 ساعت 9:38 | لینک ثابت |
پیام‌های مکرر تبریک نهادهای بین‌المللی به جهت کشف اخیر غارنوردان ایرانی : موفقیت ارزشمند غارنوردان کشورمان در کشف دومین غار عمیق ایران و اطلاع رسانی صورت گرفته، بازتاب گسترده‌ای در میان سازمان‎‌ها، فدراسیون‌ها، گروه‌ها و نهادهای خارجی و بین المللی داشته است، در ذیل پیام‌های تبریک رسیده به فدراسیون را مشاهده می‌نمایید: Laurence Tanguille رییس فدراسیون غارشناسی فرانسه congratulations for all the iranians cavers. Kyung Sik Woo رییس اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) First of all, I would like to congratulate your successful exploration and fantastic result... I hope to visit Iran again sometime... such a beautiful country and karst (caves)... Mladen Garasic رییس فدراسیون غارشناسی کرواسی، دستیار دبیر اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS)، نماینده کرواسی در اتحادیه های جهانی و اروپایی غارشناسی Dear Iranian speleo friends, our speleo World is very small but Great. We are always proud that somebody of us cavers find some new interesting cave as you have done. Congratulations to all Iranian cavers, Your speleo friend, Gara Paolo Forti رییس افتخاری اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) - ایتالیا Really an exciting news. My best congratulations and good lack for the future explorations Paulo Campos رییس فدراسیون غارشناسی پرتغال These are very good news for cavers all over! Congrats to Iranian Cavers! We are anxious to hear more from you. Carlos Benedetto رییس فدراسیون غارشناسی آرژانتین Also we congratulate you. Do you let us to publish this new in ESPELEOAR? Arrigo A. Cigna ریاست سابق اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) - ایتالیا Dear friends, my warm compliments for your great achievement and all my wishes for a further success . Joe Sydney نایب رییس فدراسیون غارشناسی استرالیا، مسئول هماهنگی کمیسیون امداد در غار استرالیا و بخش اقیانوسیه اتحادیه جهانی غارشناسی Thank you for the information on the recent exciting cave exploration finds in Iran and it looks exciting... Efraín MERCADO نایب رییس اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) - پورتوریکو Dear friends: It is a real blessing from the all mighty and merciful to have those fantastic news. Certainly is a great success and moreover a great responsibility. Speleology demands a lot of effort. It is a work of a fully synchronized team. Safety has to be imperative. In the other hand there are not only great expectations on the next step of exploration but fine coordination to continue this great job. First keep calm and enjoy the envolvement of nature. Then think about how this discovery will help the advance of science and general knowledge and finally look a way to teach Iran's citizens to preserve and protect the marvels of the country. There is not better guardian than one who knows and love his land and his legacy. I know about the enthusiasm and great discipline of iranian cavers and mountaineers. I know their love and dedication to their motherland. I know and I enjoy as well as them with this tipe of refreshing news. You all are capable to reach new horizons under and above earth. I bless you all and hope to be again in the land of the four seasons, where my friends are. Keep doing this great job! Fadi Nader دبیر اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) I follow my colleagues and congratulate you. Iran is a very beautiful country with a lot of possibilities and certainly amazing caves and karst. Good work and I wish you continuous success Please cave safely. Jean-Pierre Bartholeyns دستیار دبیر اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS) و رئیس دپارتمان حفاظت از غار و کارست Dear Iranian cavers, That's a great news! Congratulations to all the teams. I wish you every success in your prudent pursuit of efforts. Do not get caught by the irresistible attraction of discovery. Enjoy these exceptional moments and measure intelligently all their difficulties. John Gunn رییس انجمن مطالعات غار بریتانیا (BCRA) Congratulations to your team for a great effort. I wish you success in the future exploration and hope that you wont be "Ghar Paraued"! Didier Cailhol عضو هیات رییسه فدراسیون غارشناسی فرانسه و نماینده فرانسه در اتحادیه غارشناسی اروپا Dear Iranian Cavers, Congratulations for these expeditions and their successful results. I hope for you deeper explorations. Good luck and enjoy speleology. Paul Williams عضو کارگروه مشورتی اتحادیه جهانی غارشناسی (UIS)، استاد دانشگاه آوکلند نیوزیلند Dear Iranian cavers That's a superb effort. We look forward to hearing of future discoveries. Best wishes to all Iranian cavers Michel Demierre سوییس Great news for your explorations! Kilian Schuster سوییس With great interest I read the short report about your recent explorations in Iran - congratulations on your success! Ernest Geyer اتریش، اتحادیه اروپایی غارشناسی thank you for the news - congratulation to the successful team and best wishes for the next explorations. Hayatullah Khan Durrani رییس فدراسیون غارنوردی و تحقیقات غار پاکستان On behalf of Pakistan Cave Research & Caving Federation and Chiltan Adventurers Association Balochistan please accept our Heartiest Congratulations for finding and first initial exploration of New Deep descending Cave in Iran. Alain MAROUN مسئول گروه مطالعات و تحقیقات زیرزمینی لبنان I am a Lebanese caver who was very active during the past ۴۰ years. Allow me to congratulate you, and all the team, for this very beautiful achievement. Bravo, منبع: فدراسيون من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پنجم آبان 1393 ساعت 9:17 | لینک ثابت |
روی خط خبر هیئت استان خراسان رضوی: به مناسبت هقته تربیت بدنی اولین مسابقات سنگنوردی نونهالان شهرستان تربت حیدریه برگزار گردید: به نقل از روابط عمومی هیئت کوهنوردی هیئت کوهنوردی تربت حیدریه ،اولین دوره مسابقات سنگنوردی نونهالان توسط کار گروه صعودهای ورزشی شهرستان تربت حیدریه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در سالن نهم دی در رشته سر طناب برگزار گردید . تعداد 16 نفر ورزشکار در این مسابقه حضور داشته اند . این اولین دوره مسابقات سنگنوردی داخلی آن شهرستان در گروه سنی نونهالان می باشد . گروه سنی نونهالان A سینا نوروزی مقام اول متین آرمند مقام دوم مریم فهیم مقام سوم گروه سنی نونهالان B نیایش چرخیان مقام اول طهورا خسروی مقام دوم نادیا خواجه زاده مقام سوم ضمنا جوائز برندگان از طرف اداره ورزش و جوانان در حضور ریاست اداره ورزش و جوانان ، ریاست هیات کوهنوردی ومسئولین شورای شهر اهدا گردید ----------------------------------------------------------------------------- باز هم افتحاری دیگر توسط سنگ نوردان استان ، کسب شش سهمه تیم ملی در رده سنی نوجوانان و جوانان : با سلام مسابقه انتخابی تیم ملی سنگ‌نوردی نوجوانان و جوانان کشورمان در دو بخش پسران و دختران طی روزهای گذشته در مجتمع کوهستانی پلور برگزار شد . از استان خراسان رضوی هشت نماینده در این مسابقات طی دعوت رسمی فدراسیون حضور داشته که توانستند شش سهمیه ارزشمند را به خود اختصاص دهند نام و نام خانوادگی مقام و گروه سنی رشته ابوالفضل حسن پور مقام اول / نوجوانان بولدرینگ زهره هاشم زاده مقام اول / نوجوانان سر طناب سجاد مستجاب الدعوه مقام دوم / نوجوانان سر طناب محمد مهدی جلیلی مقام دوم / نوجوانان بولدرینگ عارف امید فر مقام دوم / جوانان بولدرینگ محمد مهدی جلیلی مقام سوم / نوجوانان سر طناب ضمن عرض تبریک و خسته نباشید به این عزیزان بر خود لازم دانسته از زحمات ارزشمند مربیان این بزرگواران آقایان کاووسی ، فولادی ، توزنده جانی و سر کار خانم مقدادی کمال تشکر و قدر دانی را داشته باشیم . با آرزوی موفقیت روز اقرون برای جامعه سنگنوردی استان ------------------------------------------------------------------------------- اولین باشگاه تخصصی غارنوردی و دره نوردی در کشورافتتاح شد: افتتاحیه اولین باشگاه تخصصی غارنوردی و دره نوردی در کشور- مشهد مقدس مهرماه 93 مراسم افتتاحیه اولین باشگاه تخصصی غارنوردی و دره نوردی در کشور پنجشنبه 24مهرماه 93 در مشهد مقدس برگزار گردید. این مراسم با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، مدیریت بخش روستایی استانداری خراسان، رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان، هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه پیشکسوتان کوهنوردی خراسان، مدیران و اعضای محترم باشگاههای کوهنوردی خراسان و نیز ورزشکاران و طبیعت دوستان برگزار گردید. ------------------------------------------------------------------- افتتاحیه اولین باشگاه تخصصی غارنوردی و دره نوردی در کشور- مشهد مقدس مهرماه 93 مراسم افتتاحیه اولین باشگاه تخصصی غارنوردی و دره نوردی در کشور پنجشنبه 24مهرماه 93 در مشهد مقدس برگزار گردید. این مراسم با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، مدیریت بخش روستایی استانداری خراسان، رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان، هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، جامعه پیشکسوتان کوهنوردی خراسان، مدیران و اعضای محترم باشگاههای کوهنوردی خراسان و نیز ورزشکاران و طبیعت دوستان برگزار گردید. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- انعکاس خبری همایش سنگنوردی و افتتاح سکوی اخلومد در خبرگزاری ها ------------------------------------------------------------------------------------ خبر موفقیت «سارا عدالتیان» در بولتن اخیر اتحادیه جهانی غارنوردی: به گزارش فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی پیرو اطلاع رسانی قبلی مبنی بر خبر کسب دیپلم افتخار بین المللی در نقشه برداری غار (برای اولین بار) توسط «سارا عدالتیان» از بانوان فعال در عرصه غارنوردی کشور، در شانزدهمین کنگره بین المللی غارشناسی ۲۰۱۳ برنو –جمهوری چک، این خبر در بولتن اخیر اتحادیه جهانی غارنوردی UIS درج گردیده است. هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان این موفقیت را به ایشان و جامعه غارنوردی کشورمان، صمیمانه تبریک می گوید. ----------------------------------------------------------------------------- باز انتشار /برگزاری جلسه سالان مسئولین کوهنوردی استان 30 مهرماه در اداره کل ورزش و جوانان استان: اداره کل ورزش و جوانان استان اداره محترم ورزش و جوانان شهرستان ..... هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی سلام علیکم با احترام به استحضار می رساند ، این هیئت در نظر دارد در هفته تربیت بدنی همایش سالانه با رویکرد و ارائه گزارش فعالیت های گذشته و هماهنگی فعالیت های کوهنوردی استان با حضور مسئولین فدراسیون کوهنوردی ج . ا .ا و اداره کل ورزش و جوانان استان و همچنین رؤسا ، نواب و دبیران هیئت های شهرستانها ،مسئولین باشگاهها و گروههای کوهنوردی و پیش کسوتان و مربیان کوهنوردی استان درروز چهارشنبه مورخه 30 مهرماه سال جاری راس ساعت 30/17 در محل سالن همایش اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار نماید . مراتب جهت استحضار م هماهنگی و اقدام لازم بحضورتان تقدیم می گردد. حسین امانی رئیس هیئت استان --------------------------------------------------------------------------------------------- شیوه نامه برگزاری مسابقات دوی کوهستان «اسکای رانینگ» (ویرایش ۲/ مهر۹۳ ) به گزارش فدراسیون کوهنوردی ج . ا . ا به همت کارگروه مسابقات و لیگ فدراسیون، شیوه نامه برگزاری مسابقات دوی کوهستان «اسکای رانینگ» (ویرایش دوم / مهر ماه ۹۳ ) منتشر شد. منبع هيئت استان من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393 ساعت 15:26 | لینک ثابت |
همایش بزرگ سنگنوردی خراسان رضوی برگزار شد

 همایش بزرگ سنگنوردی خراسان رضوی با افتتاح رسمی سکوی آموزشی در منطقه اخلومد شهرستان چناران

 برگزار شد. این همایش صبح روز جمعه 25 مهرماه با حضور بیش از هزار نفر کوهنورد، سنگنورد و خانواده های آنان

 در منطقه اخلومد برگزار شد. طی این گردهم آیی ِ کوهنوردان استان، بزرگترین سکوی آموزشی سنگنوردی کشور

 افتتاح شد. طول این سکوی آموزشی 10 متر از کارگاه تا کارگاه و عرض آن یک متر و 60 سانت است، همچنین

ظرفیت 20 نفر و تحمل 30 هزار کیلوگرم بار را دارد. این پروژه فنی که در ارتفاع 127 متری از سطح زمین قرار دارد،

با نظر متخصصان امر، در مدت 47 شبانه روز ساخته و نصب شده و انتقال سازه به وسیله طناب و از کف صورت

گرفته است. بزرگترین سکوی آموزشی سنگنوردی کشور با هزینه شخصی سید جلال رضایی از مربیان و مدرسان

 کوهنوردی کشور و همکاری باشگاه آزادگان مشهد احداث شده است. رییس هیات کوهنوردی و صعودهای

ورزشی خراسان رضوی در این همایش اظهار کرد: این سکوی آموزشی در آستانه هفته ورزش و تربیت بدنی به

بهره برداری می رسد و امید است مورد استفاده موثر ورزشکاران قرار بگیرد. حسین امانی با تشکر از مسوولان

 شهرستان چناران و روستاهای اخلومد علیا و سفلی برای همکاری همیشگی با کوهنوردان و سنگنوردان در زمینه

 استفاده از طبیعت فوق العاده منطقه اخلومد، ابراز امیدواری کرد افتتاح این سکوی آموزشی، موجب توسعه بیش

 از پیش ورزش مفرح کوهنوردی در استان شود. وی تصریح کرد: پشتیبانی مردم اخلومد و تلاش مسوولان این

 منطقه باعث شده خراسان رضوی در حال حاضر جزو استان های پیشرو در ورزش سنگنوردی کشور باشد. رییس

 هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی با تاکید بر رعایت اصول سنگنوردی برای جلوگیری از بروز

 حادثه های ناگوار، گفت: قوانین استفاده از سکو بر روی تابلویی درج و در روی دیواره نصب شده است که باید

 مورد توجه ورزشکاران قرار داشته باشد. گفتنی است در حاشیه این مراسم، کارگاه های آموزشی سنگنوردی،

 غارنوردی و دره نوردی با حضور مربیان برجسته استان برای علاقمندان برگزار شد. این کارگاه ها با استقبال خوب

 خانواده ها اعم از آقایان، بانوان و کودکان قرار گرفت. پس از افتتاح رسمی سکوی آموزشی توسط استاد زاهدی

پیشکسوت برجسته ورزش کوهنوردی و سنگنوردی استان، فرود و صعود از این سکو توسط ورزشکاران برگزیده

استان انجام شد. حدود 40 دوچرخه سوار نیز از مشهد تا روستای اخلومد را رکاب زدند و در این همایش شرکت

کردند. شایان ذکر است مسوولان و ورزشکارانی از شهرستان های مشهد، نیشابور، فریمان، تربت حیدریه، تربت

 جام، درگز، چناران، مه ولات و طرقبه شاندیز و همچنین کوهنوردان و مسوولان باشگاه های احد، کاویان، اوج،

 خادم، کاوشگران، پایوران، توس دماوند و گروه پویا همگی از مشهد و باشگاه بینالود نیشابور در همایش بزرگ

سنگنوردی استان شرکت داشتند.

 روابط عمومی هیئت استان

                                   من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393 ساعت 14:49 | لینک ثابت |
 

حضور سه پیشکسوت خراسانی در گردهمایی پیشکسوتان کوه‌نوردی گرامی‌داشت گیغام میناسیان:

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به منظور گرامیداشت یاد و نام زنده‌یاد «گیغام میناسیان» از پیش‌گامان صعود به قلل تخت سلیمان
 و همچنین قدردانی از ۳ خادم قرارگاه‌های منطقه علم‌کوه آقایان «علی دوست فرضی»، «سمیع‌اله بیگلریان» و «هاشم بیگلریان» و سایر عوامل فعال
و خدوم، اقدام به برگزاری مراسمی طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ مهرماه در محل مجموعه کوه‌نوردی ونداربن کلاردشت نمود.
در این گردهمایی سه پیش کسوت خراسانی، آقایان ابراهیم دستمال چی، عباس شوشتری و اصغر خاکساری نیز حضور داشتند.
 


 

 

منبع:هيئت استان

                                          من و كوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه نوزدهم مهر 1393 ساعت 10:32 | لینک ثابت |
 

 

کوهپيمايي ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد برگزار گرديد:

 

 برنامه کوهپیمایی عمومی ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد صبح سه شنبه 15مهرماه به میزبانی گروه كوهنوردى پیام پست خرا سان برگزار شد. این برنامه با حضور بیش 140نفر از کوهنوردان مشهدی ، پیشکسوتان ، کوهنوردان ادارات و سازمانها ، باشگاه ها و گروه های کوهنوردی در ارتفاعات خلج ، قله معجونی برگزار گردید. کوهنوردان در ساعت 50/4صبح حرکت منظم خود را از قهوه خانه خلج در مسیر مشخص شده آغاز کردند و با گام هایی هماهنگ و استوار حدود ساعت 6 و 15دقیقه به نقطه مورد ،قله معجونی رسیدند. فراد شرکت کننده پس از صعود قله و سلام به ولی نعمتشان آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام ، دعای فرج را قراعت نمودند و در هوای مطبوع پائیزی، مسیر را بازگشتند. این برنامه پس از صرف صبحانه در ساعت45/6 دقیقه صبح به پایان رسید در پایان از مسئولین و اعضائ گروه کوهنوردی پیام پست خراسان بدلیل پدیرایی و اجرای این برنامه تشکر می گردد .

 

 روابط عمومی هیات استان

                                                            من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه نوزدهم مهر 1393 ساعت 10:15 | لینک ثابت |
برنامه کوه پیمایی ماهانه کوهنوردان مشهد: برنامه كوهپيمايي ماهانه کوهنوردان مشهد به مناسبت روز جهانی پست روز سه شنبه 15 مهرماه به میزبانی گروه کوهنوردی پیام پست خراسان برگزار خواهد شد. مسير اين كوهپمايي ارتفاعات معجونی و در زمان 4:45 الی 6:45 مي باشد. محل تجمع اوليه ساعت 4:40 در قهوه خانه خلج خواهد بود. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- دعوت از هشت سنگنورد ارزشمند استان به اردوی انتخابی تیم ملی سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا نظر به برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در شهریور سال جاری (زنجان) اسامی مدعوین به اردوی انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا (آذر ۹۳ ـ مالزی) برابر شریط زیر و به شرح لیست پیوست اعلام می‌شود: - مدارک درخواستی: -ارائه اصل و رونوشت شناسنامه، کارت ملی، بیمه ورزشی سال جاری (در صورت داشتن گذرنامه) - یک قطعه عکس ۴×۳ جدید -ارائه رضایت نامه والدین تایید شده توسط نهادهای رسمی -ارائه گواهی صحت وسلامت از پزشک -معرفی نامه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان - لوازم و تجهیزات: -لوازم انفرادی و پوشاک مناسب فصل -لوازم فنی دارای استاندارد لازم - زمان پذیرش و برگزاری: پذیرش رشته سرعت: پنج‌شنبه ۲۴/مهر/۹۳ ـ ساعت ۸ تا۱۳ زمان برگزاری مسابقه پنج‌شنبه ۲۴/مهر/۹۳ ـ ساعت ۱۵ پذیرش رشته سرطناب و بلدرینگ: پنج‌شنبه ۲۴/مهر/۹۳ ـ ساعت ۱۶ تا ۱۸ زمان برگزاری مسابقه: جمعه ۲۵/مهر/۹۳ ـ ساعت ۸ صبح - مکان پذیرش و برگزاری: مازندران، پلور، مجتمع کوهستانی پلور - توجه: ـ تمامی ورزشکاران مدعو می‌بایست با آمادگی کامل در اردوی انتخابی فوق شرکت نمایند. ـ ملاک انتخاب و اعزام آمادگی کامل فنی، جسمانی و روحی می‌باشد. ـ حضور ورزشکاران با لباس و پوشش مناسب جهت شرکت در اردوی مذکور الزامی می‌باشد. ـ تأمین محل خواب و تغذیه روز اردو بر عهده فدراسیون می‌باشد. مقتضی است تمامی هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب فوق در اسرع وقت اقدامات و حمایت لازم را انجام دهند. گارگروه تیم های ملی اسامی دعوت شده به اردوی تیم ملی جوانان ونوجوانان (پسران) پلور ـ 24الی 25 مهرماه 93 ردیف نام خانوادگی _ نام رده سنی عنوان مسابقه استان 1 نجفی علی جوانان سرعت قزوین 2 فیضی مرتضی جوانان سرعت زنجان 3 پیله چیان علی جوانان سرعت خراسان رضوی 4 باقر زاده محمد سهیل جوانان سرعت لرستان 5 علی پور مهدی نوجوانانA سرعت قزوین 6 احمدی علی نوجوانانA سرعت زنجان 7 براتی علی نوجوانانA سرعت زنجان 8 حسین پور ابوالفظل نوجوانانA سرعت خراسان رضوی 9 علی پور میلاد نوجوانانB سرعت قزوین 10 زمانی پارسا نوجوانانB سرعت زنجان 11 اله وردی علی نوجوانانB سرعت زنجان 12 آرامش علی نوجوانانB سرعت لرستان 13 بیگدلی محمد رضا جوانان سرطناب زنجان 14 خورشید وند محمد جوانان سرطناب البرز 15 ترکوان بو ترابی صدرا جوانان سرطناب تهران 16 دسترنج محمد حسین جوانان سرطناب کرمانشاه 17 اکبری حامد جوانان سرطناب آذربایجان شرقی 18 کریمی محمد رضا جوانان سرطناب گلستان 19 مستجاب الدعوه سجاد نوجوانانA سرطناب خراسان رضوی 20 محمد لو محمد امین نوجوانانA سرطناب زنجان 21 جلیلی محمد مهدی نوجوانانA سرطناب خراسان رضوی 22 رسولی پوریا نوجوانانA سرطناب زنجان 23 حسین پور ابوالفظل نوجوانانA سرطناب خراسان رضوی 24 بختیاری پوریا نوجوانانA سرطناب تهران 25 عبدالهی محسن نوجوانانB سرطناب فارس 26 اله وردی علی نوجوانانB سرطناب زنجان 27 نوری محمد امین نوجوانانB سرطناب زنجان 28 سرچشمه پور صالح نوجوانانB سرطناب تهران 29 بیات متین نوجوانانB سرطناب همدان 30 کارگران محسن نوجوانانB سرطناب همدان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گارگروه تیم های ملی اسامی دعوت شده به اردوی تیم ملی جوانان ونوجوانان (پسران) 24الی 25 مهرماه 93 ردیف نام خانوادگی _ نام رده سنی عنوان مسابقه استان 31 بیگدلی محمد رضا جوانان بولدرینگ زنجان 32 ترکوان بو ترابی صدرا جوانان بولدرینگ تهران 33 دسترنج محمد حسین جوانان بولدرینگ کرمانشاه 34 کریمی محمد رضا جوانان بولدرینگ گلستان 35 اکبری حامد جوانان بولدرینگ آذربایجان شرقی 36 امید فر عارف جوانان بولدرینگ خراسان رضوی 37 رسولی پوریا نوجوانان بولدرینگ زنجان 38 حسین پور ابوالفظل نوجوانان بولدرینگ خراسان رضوی 39 جلیلی محمد مهدی نوجوانان بولدرینگ خراسان رضوی 40 مستجاب الدعوه سجاد نوجوانان بولدرینگ خراسان رضوی 41 همتی علی نوجوانان بولدرینگ خراسان رضوی 42 سرچشمه پور صالح نوجوانان بولدرینگ تهران ---------------------------------------------------------------------------------- اخبار شهرستانها : نشست جلسه هم انديشي و هماهنگي مسئولین كوهنوردي شهرستان طرقبه و شاندیز نشست صمیمی مسئولین گروههای کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز در دفتر هیات کوهنوردی برگزار شد به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز ، عباس اواجي ، با اعلام این خبر افزود: با دعوت از مسئولین و کوهنوردان ۷ گروه کوهنوردی شهرستان ، نشست صمیمی و بررسی مشکلات و ارائه راهکار های مناسب جهت افزایش برنامه های کوهنوردی در سطح شهرستان برگزار شد. رئيس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان طرقبه شاندیز با عنوان این مطلب که رویکرد جدید هیات حمایت از تشکیل و فعالیت گروه ها و باشگاههای کوهنوردی است افزود: هیات تمام تلاش خود را برای پیشرفت گروهها و باشگاههای کوهنوردی به خصوص در صعودهای خارجی انجام خواهد داد. وی ادامه داد: این جلسات به صورت ماهیانه و با حضور مسئولین و کوهنوردان گروه ها و باشگاههای کوهنوردی شهرستان برگزار خواهد شد. شایان ذکر است ۶ گروه و یک باشگاه کوهنوردی در شهرستان وجود دارند که به صورت مستقل زیر نظر هیات فعالیت خود را ادامه می دهند.

------------------------ -------------------------------------------------------

       

برگزاری دوره کارآموزی مقدماتی و پیشرفته سنگنوردی توسط هیئت استان:


اداره محترم ورزش و جوانان  شهرستان ..................

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی

 

با سلام

بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند كارگروه كوهنوردي اين هيئت درراستاي اجراي تقويم سال 1393، در نظر دارددوره کارآموزی مقدماتی و پیشرفته سنگنوردی در دو بخش آقايان و بانوان را در مهر و آبان ماه سال جاری برگزار نمايد. لذا از کلیه متقاضیان دعوت می شود اسامی و شماره تماس خود را از طریق هیئت شهرستان به هیئت استان، اعلام نمایند.متذکر می شود، با توجه به اینکه تاریخ هر دوره پس از تکمیل ظرفیت، به ثبت نام شدگان اعلام میگردد  اطلاع رسانی به متقاضیان بر اساس الویت ثبت نام انجام می شود.

هزینه دوره مقدماتی سنگ 1450,000 ریال و هزینه دوره پیشرفته سنگ 1600,000 ریال می باشد.

لذا شایسته است کلیه هیئت های شهرستانها مراتب را به موقع اطلاع رسانی نمایند.

لطفا جهت هماهنگی بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید: 09159001442

                                                                          

              روابط عمومی  هیئت استان

---------------------------------------------------------------------------------------

فراخوان جمع آوری اطلاعات مربیان محترم کوهنوردی استان:

با سلام
      احتراما به اطلاع عموم مربیان استان می رساند ، نظر به ابلاغ فدراسیون جهت جمع آوری اطلاعات مربیان کوهنوردی کشور، از کلیه مربیان محترم دعوت می شود جهت تکمیل وارسال به موقع اطلاعات خواسته شده در فایل پیوست به دبیرخانه هیئت استان حداکثر تا تاریخ 30 مهرماه سال جاری اقدام فرمایند.
     شایان ذکر است روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 15 پذیرای مربیان محترم بوده و عواقب ناشی از عدم توجه به این فراخوان به عهده شخص ایشان می باشد.

                                                                   حسن کرباسفروشان
                                                               سرپرست امور اداری هیئت استان

 

-----------------------------------------------------------------------------

25 مهرماه همایش سنگنوردی و افتتاحیه سکوی آموزشی اخلمد :

پيرو اطلاعيه قبلي، به آگاهي مي‌رساند در آستانه شروع هفته ورزش و تربيت بدني، روز جمعه 25 مهرماه،
با حضور و همكاري هيئت‌هاي كوه‌نوردي سراسر استان ، گروه‌ها و باشگاه‌ها، همايش سالانه سنگ‌نوردي در منطقه اخلمد برگزار مي‌شود.
 در اين روز ، ضمن اجراي كوه‌پيمايي خانوادگي، سكوي بزرگ آموزشي نيز در اين منطقه رسماً افتتاح و از ميهمانان پذيرايي خواهد شد.
جزئيات بيشتر در جلسات هماهنگي و اطلاعيه‌هاي بعدي متعاقباً به آگاهي خواهد رسيد.

 روابط عمومی هیئت استان                                       

                                                                   من وكوه

 

پيرو اطلاعيه قبلي، به آگاهي مي‌رساند در آستانه شروع هفته ورزش و تربيت بدني، روز جمعه 25 مهرماه،
با حضور و همكاري هيئت‌هاي كوه‌نوردي سراسر استان ، گروه‌ها و باشگاه‌ها، همايش سالانه سنگ‌نوردي در منطقه اخلمد برگزار مي‌شود.
 در اين روز ، ضمن اجراي كوه‌پيمايي خانوادگي، سكوي بزرگ آموزشي نيز در اين منطقه رسماً افتتاح و از ميهمانان پذيرايي خواهد شد.
جزئيات بيشتر در جلسات هماهنگي و اطلاعيه‌هاي بعدي متعاقباً به آگاهي خواهد رسيد.

 روابط عمومی هیئت استان


  

  
جلسه هماهنگی همایش سنگنوردی و افتتاحیه سکوی آموزشی اخلمد فردا با حضور مسئولین باشگاهها و گروههای کوهنوردی ساعت 17 در محل دفتر استان برگزار می گردد.
                                     

                                                      

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه شانزدهم مهر 1393 ساعت 8:58 | لینک ثابت |
 

 

«سرعت» قهرمانی آسیا: چهار سنگ‌نورد ایرانی راهی مرحله بعد شدند:

.                                                       

                                                     
در ادامه بیست و دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا؛ مرحله مقدماتی «سرعت» با حضور ورزشکاران کشورمان پایان یافت.
در بخش بانوان «فرناز اسماعیل زاده» و «الناز رکابی» به جمع ۸ سنگ‌نورد برتر راه یافتند و فردا با ورزشکارانی از اندونزی و قزاقستان به رقابت خواهند پرداخت.
همچنین مسابقات آقایان نیز با رکورد ۶.۷۰ «رضا علیپور» و رکورد ۷.۳۲ «حمیدرضا توزندجانی» آغاز گردید و این دو به جمع ۱۶ فرد برتر راه یافتند تا فردا ادامه مسابقات را پیگیری نمایند.
برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم

منبع:هيئت استان                                             من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه شانزدهم مهر 1393 ساعت 8:52 | لینک ثابت |
 

صعود قله دماوند توسط تیم کوهنوردی سازمان مپ شهرداری مشهد:

مهندس نجفي مدير عامل سازمان مپ شهرداري مشهد : تيم كوهنوردي اين سازمان توانست صعود افتخار آميز ديگري به قله دماوند با ارتفاع 5671 متر را در كارنامه خود به قلل مترفع ايران ثبت نمايد ، اين صعود به مناسبت ايام فرخنده دهه كرامت ، ميلاد آقا علي بن موسي الرضا (ع) و خواهر بزرگوارشان حضرت معصومه (س) در شهريور ماه صورت گرفت ، لازم بذكر است صعود به قله دماوند از جبهه جنوبي و ظرف سه روز انجام گرفت، تيم كوهنوردي اين سازمان طي برنامه ريزي صورت پذيرفته و با تمرينات منظم هفتگي در طي سالهاي گذشته توانسته به قلل مرتفع ايران صعود كند.

 شايان ذكر است اين تيم متشكل از : آقايان ابوالفضل كريميان – محمد محمدي دخت (پزشك تيم )- ولي ا... سلطاني – مجيد اميري – سعيد يعقوبي – احسان فرحپور – مسعود مرادي نسب – هوشيار رضائيان – عباس اعياني و امير بنايي  بوده است و حسين اماني  به عنوان سرپرست  و آقایان علی محمد کدخدایی  ، محمد الیان ، محمد رضا اکبریان ، قاسم فلاح و مهدی امانی نیز  تیم را همراهي نموده است .  


 

منبع:هیئت استان                                       من وکوه


 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هشتم مهر 1393 ساعت 12:14 | لینک ثابت |
 

روز غار پاک و پاکسازی 7 غار استان به همت غارنوردان:

  با همت غارنودان استان خراسان رضوی، 7 غار استان با حمایت هیئت کوهنوردی استان، سازمان محیط زیست و باشگاههای کوهنوردی استان از لوث آلودگی و زباله پاکسازی شدند. امید است این حرکت که با مدیریت انجمن غارنوردی استان برگزار گردید، سرلوحه همه طبیعت دوستان قرار گیرد و هر روز بر زیبایی و پاکیزه گی طبیعت استانمان افزوده گردد.حضور آقای رنه شرر رئیس سابق و افتخاری کنونی فدراسیون غارنوردی کشور سوئیس و اقای صالحی رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست استان و اقای دکتر ولایتی عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به غنای این جمع افزوده بود .

روابط عمومی هیئت استان .
منبع:هیئت استان                                                من وکوه 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هشتم مهر 1393 ساعت 12:10 | لینک ثابت |
 

رنه شرر مسئول پیشین فدراسیون غارنوردی کشور سوییس در هیئت استان:

 

حضور آقای رنه شرر مسئول پیشین فدراسیون غارنوردی کشور سوییس و رئیس کنونی افتخاری این

فدراسیون و نماینده کنونی کشور سوییس در اتحادیه جهانی غارشناسی در هیئت کوهنوردی و

صعودهای ورزشی استانمنبع: هیئت استان                                        من وکوه

 

 
 
 نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هشتم مهر 1393 ساعت 12:3 | لینک ثابت |

 

روز غار پاك - 2 مهرماه 1393 روز غار پاك 1393


 روز غار پاک روز ۲مهرماه ۱۳۹۳


انجمن غار و غارشناسی استان خراسان رضوی قصد دارد همانند سالهای گذشته در هفته اول مهرماه همزمان با روز جهانی غار پاک و همگام با سایر استانهای کشور اقدام به پاکسازی تعدادی از غارهای استان نماید. لذا ضمن دعوت از کلیه غارنوردان، غارشناسان، طبیعت دوستان و سازمان های متولی برای همکاری و مساعدت در اجرای این برنامه، آماده دریافت نقطه نظرات کلیه عزیزان و سروران گرامی درخصوص مکان یا چگونگی اجرای این برنامه هستیم.   


لطفا نقطه نظرات خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۵۳۲۲۱۳۸۰ با روابط عمومی انجمن در میان بگذارید.
با توجه به محدوديت تعداد افراد شركت كننده در پاكسازي هر غار، علاقه مندان جهت شركت و ثبت نام در اين برنامه مي توانند با سرپرستان زير تماس حاصل نمايند:

غار مغان مشهد - سرپرست: آقاي حميد نظام دوست - تلفن : 09153112509

غار كارده مشهد - سرپرست: آقاي محمد كرماني - تلفن : 09155103886

غار بيمارآب مشهد - سرپرست: آقاي ناصر عليچي دوست - تلفن : 09153081880

غار كركس سرخس - سرپرست: آقاي وحيد بماني - تلفن : 09155032142

غار بزنگان سرخس - سرپرست: آقاي محسن دلاوري - تلفن : 09153582900

غار تك سرا بجستان - سرپرست: آقاي عباس عشقي - تلفن : 09153758610

غار آغل سوخته يونسي - سرپرست: آقاي مهدي حيدرزاده - تلفن : 09156151612


 


 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هشتم مهر 1393 ساعت 11:50 | لینک ثابت |
 

 

همایش بزرگ کوهپیمایی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود:

رییس تربیت‌بدنی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از برگزاری همایش بزرگ کوهپیمایی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، هاشم صیامی گفت: همایش بزرگ کوهپیمایی ویژه خانواده‌های شاهد، ایثارگر و آزاده شهرستان مشهد از ساعت 7 صبح در روز جمعه 4 مهر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این کوهپیمایی که به مناسبت روز پر برکت ازدواج حضرت امیرالمؤمنین علی‌بن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود خانواده‌های شاهد، ایثارگر و آزاده مسیر حدود 3 کیلومتری از انتهای هاشمیه 75 تا کوهستان پارک خورشید را می‌پیمایند.

صیامی خاطر نشان کرد: در پایان کوه‌پیمایی مراسم پرفیض دعای ندبه برگزار خواهد شد و به 30 نفر از شرکت‌کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا می‌شود.

منبع :هيئت استان

                                                           من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هشتم مهر 1393 ساعت 11:45 | لینک ثابت |

 

روز غار پاك - 2 مهرماه 1393 روز غار پاك 1393


انجمن غار و غارشناسی استان خراسان رضوی قصد دارد همانند سالهای گذشته در هفته اول مهرماه همزمان با روز جهانی غار پاک و همگام با سایر استانهای کشور اقدام به پاکسازی تعدادی از غارهای استان نماید. لذا ضمن دعوت از کلیه غارنوردان، غارشناسان، طبیعت دوستان و سازمان های متولی برای همکاری و مساعدت در اجرای این برنامه، آماده دریافت نقطه نظرات کلیه عزیزان و سروران گرامی درخصوص مکان یا چگونگی اجرای این برنامه هستیم.   


لطفا نقطه نظرات خود را از طریق شماره تلفن ۰۹۱۵۳۲۲۱۳۸۰ با روابط عمومی انجمن در میان بگذارید.
با توجه به محدوديت تعداد افراد شركت كننده در پاكسازي هر غار، علاقه مندان جهت شركت و ثبت نام در اين برنامه مي توانند با سرپرستان زير تماس حاصل نمايند:

غار مغان مشهد - سرپرست: آقاي حميد نظام دوست - تلفن : 09153112509

غار كارده مشهد - سرپرست: آقاي محمد كرماني - تلفن : 09155103886

غار بيمارآب مشهد - سرپرست: آقاي ناصر عليچي دوست - تلفن : 09153081880

غار كركس سرخس - سرپرست: آقاي وحيد بماني - تلفن : 09155032142

غار بزنگان سرخس - سرپرست: آقاي محسن دلاوري - تلفن : 09153582900

غار تك سرا بجستان - سرپرست: آقاي عباس عشقي - تلفن : 09153758610

غار آغل سوخته يونسي - سرپرست: آقاي مهدي حيدرزاده - تلفن : 09156151612


 


 

منبع:هيئت استان من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه دوم مهر 1393 ساعت 15:24 | لینک ثابت |
همایش بزرگ کوهپیمایی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود: رییس تربیت‌بدنی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از برگزاری همایش بزرگ کوهپیمایی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، هاشم صیامی گفت: همایش بزرگ کوهپیمایی ویژه خانواده‌های شاهد، ایثارگر و آزاده شهرستان مشهد از ساعت 7 صبح در روز جمعه 4 مهر ماه برگزار می‌شود. وی افزود: در این کوهپیمایی که به مناسبت روز پر برکت ازدواج حضرت امیرالمؤمنین علی‌بن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود خانواده‌های شاهد، ایثارگر و آزاده مسیر حدود 3 کیلومتری از انتهای هاشمیه 75 تا کوهستان پارک خورشید را می‌پیمایند. صیامی خاطر نشان کرد: در پایان کوه‌پیمایی مراسم پرفیض دعای ندبه برگزار خواهد شد و به 30 نفر از شرکت‌کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا می‌شود. /آ.آ/7212-14528/ منبع خبر:هيئت استان من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه دوم مهر 1393 ساعت 15:22 | لینک ثابت |
تجلیل از فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در حضور رئیس جمهور : در آیین تجلیل قهرمانان مدال آور رشته های مختلف ورزش ایران از ۹ فدراسیون به همراه قهرمانان آنان توسط رئیس جمهور تجلیل شد که در میان آنها فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نیز حضور داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، این مراسم روز جمعه ۱۴ شهریور در مرکز همایش های بین المللی صدا سیما و با حضور دکتر حسن روحانی برگزار شد. محمد نهاوندیان سرپرست نهاد ریاست جمهوری، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و سید نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان از دیگر شخصیت های حاضر در مراسم تجلیل از فدراسیون های برتر ورزشی بودند. بر این اساس از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان و رنجبر قهرمان آسیا، فدراسیون والیبال و حمزه زرینی قهرمان آسیا، فدراسیون تکواندو و یوسف کرمی قهرمان جهان، فدراسیون وزنه برداری و بهداد سلیمی قهرمان جهان، فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و قهرمان ارزنده سنگ نوردی علی برات زاده، فدراسیون ووشو و محسن محمد سیفی قهرمان جهان، فدراسیون کاراته و مجید حسن نیا، فدراسیون ورزش های ناشنوایان و بیماران خاص و علیرضا بصیر و فدراسیون دوومیدانی و رضا قاسمی قهرمان آسیا تجلیل شد. در بخش دیگری از این مراسم با حضور نصراله سجادی معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی، مناف هاشمی معاون منابع مالی و پشتیبانی، عبدالحمید احمدی معاون آموزشی و فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و شاهرخ شهنازی از تعدادی دیگر از فدراسیون های ورزشی با اهدای لوح تقدیر شد. فدراسیون های بوکس، بولینگ و بیلیارد، فوتبال، پهلوانی و زورخانه ای، تیراندازی، جودو، ژیمناستیک، شطرنج، کبدی، نجات غریق و غواصی، هندبال و هاکی از جمله این فدراسیون ها بودند. لازم به ذکر است قهرمان ارزنده سنگ نوردی آقای علی برات زاده مدتی است در تهران اقامت دارند و از طرف فدراسیون تهران در مراسم شرکت کرده اند.
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه بیست و ششم شهریور 1393 ساعت 8:14 | لینک ثابت |
 

 

گزارش برنامه صعود دیواره علم کوه مسیر 52 لهستان مرداد ماه 93:

 غلامرضا رضایی – غلامرضا کاهانیان :

به نام خالق کوهستان

  غنیمت دان و می خور در گلستان                                        که گــل تا هــفته دیگر نباشد

         بيا ای شیــخ و از خـمـخـــانه ما                                        شرابی خور که در کوثر نباشد


         بشــوی اوراق اگـر همدرس مایی                                        که عــلم عشــق در دفـتر نباشد

         ز من بنیوش ودل در شـاهدی بند                                        که حســنش بـسته زیـور نباشد


          شرابی بی خمـــارم بخش یا رب                                        که با وی هیــچ درد سر نباشد

مقدمه

قله علم کوه با مختصات  جغرافیایی  N36 22 29   و E 50 57 43  و ارتفاع 4850 متر از سطح دریا  در رشته کوه

های البرز غربی و کوه های تخت سلیمان واقع است . علم کوه از شمال با سواحل دریای خزر ، شرق دره

 رودخانه چالوس ، غرب با دره جنگلی سه هزار و از جانب جنوب هم با دره های الموت همسایه است . این قله

 بعد از دماوند دومین قله بلند ایران به شمار می آید ولی به لحاظ سختی صعود به اذعان کوهنوردان سخت ترین و

 خشن ترین قله ایران بوده و به سبب دارا بودن صخره های سترگ ، یخچال های طبیعی ، خط الراس های

وحشی و تیغه ای  و... ، لقب آلپ ایران را به خود گرفته است.


ادامه مطلب
درود بر همنوردان عزيزم غلامرضا رضايي - غلامرضا كاهانيان-عليرضا اكبري - مجرد وديگران هنوردان گلم موفق باشيد

                                     من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه هجدهم شهریور 1393 ساعت 9:24 | لینک ثابت |
گزارش صعود قله خلنو بنا به اعلام ستاد صعود سراسري قله خلنو اين صعود با شركت بيش از 260 نفر از بانوان و آقايان كوهنورد استان خراسان رضوي به مدت سه روز از تاريخ 5 الي 7 شهريور ماه در منطقه البرز مركزي و قله خلنو انجام پذيرفت .در اين صعود كوهنوردان پس از برپايي يك كمپ شب ماني در محل تلخاب از ساعت 5 صبح روز جمعه و در زير پرتو نور چراغهاي خود حركت به سوي قله را آغاز نمودند تا در ساعت 30/10 صبح بيش از تعداد 130 نفر از اين كوهنوردان بر فراز اين قله زيبا و ستبر البرز مركزي بايستند . قابل ذكر است در اين برنامه علاوه بر ساير عوامل اجرايي اعضاي تيم كلني استان سازماندهي و راهبري اين صعود را بر عهده داشتند كه كارگروه هيماليانوردي بدينوسيله از اين عزيزان قدرداني مي نمايد. اعضاي تيم كلني در اين صعود عبارت بودند از : علي كدخدايي آرمين صميمي محسن زمانيان حسين قاسمي امير حسين قدرتي امير حمداد محبوبه باغبان عفت كريمي پريسا پارسايي همچنين لازم است از همكاري و حضور امدادگران و هلال احمر خراسان اعزامي به منطقه و نيز آقاي امير طالبي از كوهنوردان خوب منطقه و همكاري هاي بي شائبه جناب آقاي دكتر مساعديان قدرداني و تشكر بعمل آيد. روابط عمومی هیئت استان من و كوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه یازدهم شهریور 1393 ساعت 10:34 | لینک ثابت |

قهرمانی نوجوانان خراسان در فینال مسابقات سنگوردی انتخابی تیم ملی:

 سنگنوردان استان افتخار آفرین شدند.
 درفینال  مسابقات سنگوردی انتخابی تیم ملی خراسانی ها مقام های اول و سوم را کسب کردند، در رشته سر طناب مقام اول آقای سجاد مستجاب الدعوه ومقام سومی را ،آقای محمدمهدی جلیلی کسب نمودند.

هم چنین در رشته سرعت  جناب آقای علی پیله چیان  از خراسان رضوی مقام سوم را کسب کرد.ضمن عرض تبریک آرزوی سلامتی و بهروزی برای این دوستان داریم.
روابط عمومی هیئت استان

من و کوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در پنجشنبه ششم شهریور 1393 ساعت 23:35 | لینک ثابت |

افتتاحیه صعود سراسری کوهنوردان استان خراسان به قله خلنو (گزارش تصویری):

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در پنجشنبه ششم شهریور 1393 ساعت 23:18 | لینک ثابت |
مروري بر اخبار فدراسيون كوهنوردي بازانتشار / برگزاری سومین اردوی آموزشی هیمالیانوردیپیرو بخشنامه شماره ۲۲۹۸/۲۶۳، تاریخ ۶ مرداد ۹۳ و برگزاری دومین اردوی آموزشی هیمالیانوردی به آگاهی می‌رساند؛ سومین اردوی آموزشی هیمالیانوردی از تاریخ یکشنبه ۴ شهریور ۹۳ تا جمعه ۷ شهریور ۹۳، با سرفصل‌های کارآموزی و پیشرفته سنگ‌نوردی در استان تهران به. نوشته روابط عمومی، ---------------------------------------------------------------- صعود «حسن گرامی» و «حمید شفقی»به «مون بلان کوچک» از مسیر Triangleبنا بر خبر ارسالی توسط «ابراهیم نوتاش»؛ دو دیواره‌نورد کشورمان «حسن گرامی» و «حمید شفقی» در ادامه‌ی صعودهایشان در ارتفاعات فرانسه، موفق شدند قله‌ی موسوم به «مون بلان کوچک» [Mont Blanc de Tacul] را از مسیر Triangle صعود کنند. این مسیر با درجه‌ی بالای صعود. نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------------------ نتایج نهائی مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور بولدرینگ نوجوانان و جواناننتایج مرحله نهائی مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور پاسداشت «داود رکابی» که در زنجان جریان دارد؛ در رده سنی نوجوانان و جوانان رشته «بولدرینگ» به شرح زیر اعلام شد: در بخش نوجوانان: مقام اول: پوریا رسولی از زنجان، مقام دوم: محمد مهدی جلیلی از خراسان رضوی و مقام. نوشته روابط عمومی، ---------------------------------------------------------- اسامی پذیرفته‌شدگان دوره مربیگری درجه 2 برف و یخ بدین وسیله اسامی پذیرفته‌شدگان دوره مربیگری درجه 2 برف و یخ که در تاریخ 15 تا 20 تیر ماه سال 93 برگزار گردید، اعلام می‌شود. پذیرفته‌شدگان می‌بایست حداکثر تا تاریخ 15 شهریور ماه سال 93 معرفی‌نامه هیأت به همراه اصل فیش واریزی (رسید برای پرداخت‌کننده) خود. نوشته روابط عمومی، --------------------------------------------- گزارش تصویری مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور جام خلیج فارس/ بانوانگزارش تصویری مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور جام خلیج فارس/مرحله اول بانوان/ پلور / مرداد 93 / عکاس: فرزانه شهروی نوشته روابط عمومی، -------------------------------------------------------- نتایج مرحله مقدماتی و راه یافتگان به مرحله نهائی / بولدرینگ نوجوانان و جواناننتایج مرحله مقدماتی و راه یافتگان به مرحله نهائی مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور پاسداشت «داود رکابی» که در زنجان جریان دارد؛ در رده سنی نوجوانان و جوانان رشته «بولدرینگ» به شرح جداول زیر اعلام شد: نوشته روابط عمومی، -------------------------------------------------------- نتایج مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور؛ انتخابی تیم ملی / سرطناب بانوانبنا بر گزارش رسیده؛ مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور رشته «سرطناب» بانوان، انتخابی تیم ملی که از دیروز در مجتمع کوهستانی پلور جریان داشت؛ در نهایت «الناز رکابی» ، «شبنم اسدی» و «مینا آرامیده» هر سه از استان «زنجان» نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------ آغاز مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان و جوانان/ زنجانبه گزارش رسیده؛ مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان و جوانان پاسداشت «داود رکابی» در رشته «بولدرینگ» از امروز اول شهریور به میزبانی استان «زنجان» با حضور قریب به ۶۰ ورزشکار از استان‌های مرکزی، کردستان، همدان، مازندران، البرز، اصفهان، زنجان، لرستان، تهران، کرمان، نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------------------ پايان دور مقدماتي رقابت‌هاي سنگ‌نوردي قهرماني جهان/ بولدرینگبه گزارش سايت اتحاديه جهاني سنگ‌نوردي با پايان يافتن دور مقدماتي رقابتهاي سنگ‌نوردي قهرماني جهان رشته «بولدرینگ» در مونيخ آلمان «علي برات زاده» از كشورمان از ميان ١٠٩ رده ثبت شده در رده چهل و پنجم قرار گرفت. بدين شكل در دور مقدماتي؛ نوشته روابط عمومی، -------------------------------------------------------------- «حسن گرامی» و «حمید شفقی» موفق به صعود سوزنی «گراندکاپوچین» شدندبنا بر خبر کوتاهی که از سوی «ابراهیم نوتاش» ارسال شد؛ «حسن گرامی» و «حمید شفقی» دو دیواره نورد خوب کشورمان که اخیراً به همراه تیم اعزامی هیئت استان «سیستان و بلوچستان» قله‌ی «مون بلان» را صعود کردند، پنج شنبه 30 مرداد ماه نیز موفق. نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------------- آغاز دومین دوره مسابقات فصلی سنگ‌نوردی بانوان / رشته سرطناببه گزارش رسیده؛ دومین دوره مسابقات فصلی جام فجر در رده سنی بزرگسالان بانوان رشته «سرطناب» امروز 30 مرداد ماه با حضور 21 سنگ‌نورد آغاز شد. 8 سنگ‌نورد به مرحله‌ی فینال راه یافته اند که روز جمعه 31 مرداد ماه با هم به رقابت خواهند پرداخت. ارسال نوشته روابط عمومی، ----------------------------------------------------- گزارش برنامه‌ی پاک‌سازی هم‌زمان چهار جبهه‌ی دماوند+عکستدارک و برنامه‌ریزی این برنامه، از حدود سه ماه پیش از سوی کارگروه محیط زیست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، با مشارکت و همکاری گروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه‌نوردان ایران آغاز شده بود. در بعد از ظهر 22 مرداد 93، حدود یکصد تن از کوه‌نوردان دوستدار نوشته روابط عمومی، ---------------------------------------------------- خبر از مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی جهان رشته «بولدرینگ» / مونیخبنا بر گزارش رسیده؛ «علی برات زاده» سنگ‌نورد خوب کشورمان که در مسابقات رشته «بولدرینگ» قهرمانی جهانی در «مونیخ» آلمان حضور یافته است، با یک تاپ و 4 بونس از حضور در نیمه نهایی بازماند. ارسال عکس و خبر: محمد طبیبی نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------- دومین روز همایش راهبردی نواب رئیس بانوان هیئت‌ها با حضور رئیس فدراسیون+ تقدیر«ششمین همایش راهبردی نواب رئیس بانوان هیئت های سراسر کشور» در دومین روز با حضور «رضا زارعی» رئیس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ادامه یافت، و از «علی دوست فرضی» مسئول قرارگاه رودبارک و خانم ها «آذر عبدی» به عنوان «پیش‌کسوت» و «معصومه حبیب الله» نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------ باز انتشار/ برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ برف و یخ در منطقه سبلان پیرو بخشنامه شماره ۱۸۰۴/۲۶۳ تاریخ ۱۴/تیر/۹۳ به آگاهی می‌رساند دوره مربیگری درجه ۳ برف و یخ در سه مرحله در تاریخ‌های زیر برگزار خواهد شد. مقتضی است پذیرفته شدگان در آزمون ورودی، به شرح پیوست، حداکثر تا تاریخ ۵/شهریور/۱۳۹۳ معرفی نامه نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------------------- از «خزر» تا قله «دماوند» توسط «افشین رمضانی»/ گزارش و عکس بنا بر گزارش رسیده؛ انجام برنامه ثبت رکورد طی مسافت و صعود با دوچرخه و کوه‌نوردی توسط «افشین رمضانی» از دریای خزر با ارتفاع 28- تا قله دماوند به ارتفاع 5671 متر با موفقیت انجام شد. توضیحات زمانی: شروع از سواحل شهر محمودآباد نوشته روابط عمومی، -------------------------------------------- فراخوان اعلام سوابق «اسکی کوهستان ايران»از تمامی ورزشکاران و فعالان حوزه اسکی کوهستان کشور دعوت می شود تا هر گونه گزارش از برنامه های صعود، فرود و ساير فعاليتهای مرتبط با رشته اسکی کوهستان در داخل و خارج از کشور را حداکثر تا تاریخ اول مهر ماه 93 نوشته روابط عمومی، --------------------------------------------------- نتایج مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور؛ انتخابی تیم ملی / سرعت بانوانبنا بر گزارش رسیده؛ در جریان چهاردهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور رشته «سرعت» بانوان، انتخابی تیم ملی که امروز در مجتمع کوهستانی پلور برگزار شد؛ در نهایت «الناز رکابی» ، «فرناز اسماعیل زاده» و «مینا آرامیده» هر سه از استان «زنجان» نوشته روابط عمومی، -------------------------------------------------- نتایج مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور؛ انتخابی تیم ملی / سرعت آقایانبنا بر گزارش رسیده؛ در جریان چهاردهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور رشته «سرعت» آقایان، انتخابی تیم ملی که امروز در مجتمع کوهستانی پلور برگزار شد؛ در نهایت «رضا علیپور» از استان «قزوین» به مقام اول رسید، «علی نجفی» از استان «زنجان» نوشته روابط عمومی، ------------------------------------------ آغاز ششمین‌همایش‌راهبردی‌ نواب رئیس‌بانوان با پیام‌مشاور معاونت‌ ریاست‌ جمهوریششمین همایش راهبردی نواب رئیس بانوان هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی سراسرکشور، صبح امروز با پیام «طاهره طاهریان» مشاور معاونت ریاست جمهوری در مجتمع کوهستانی رودبارک آغاز شد. مشروح پیام ایشان به این شرح است: بسمه تعالی با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای زنان توانمند من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه دوم شهریور 1393 ساعت 12:2 | لینک ثابت |

برگزاری دومین دوره مقدماتی دیواره‌نوردی ایمن با حضور مربیان فرانسوی:

به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش فدراسیون در نظر دارد دومین دوره مقدماتی دیواره‌نوردی ایمن با حضور مربیان فرانسوی را در منطقه بیستون از تاریخ  ۳ تا ۶ آبان ماه سال جاری به مدت ۴ روز با ظرفیت ۱۲ نفر برگزار نماید.
شایان ذکر است حکم حضور در دوره از طرف مربیان فرانسوی و فدراسیون فرانسه اعطا خواهد شد.
متقاضیان می‌توانند رزومه خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۳، حداکثر در دو صفحه ۴A به دبیرخانه فدراسیون ارسال نمایند.
هزینه دوره مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰ ریال می‌باشد که بعد از انتخاب نفرات و اعلام فدراسیون طی یک بخشنامه در سایت، پذیرفته‌شدگان می‌بایست به حساب شماره ۰۱۰۶۰۰۸۱۱۴۰۰۲ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی، به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی پرداخت نمایند.
 روابط عمومی هیئت استان

                                                     من و كوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393 ساعت 14:52 | لینک ثابت |

برگزاری همایش راهبردی نواب رئیس بانوان

 
همایش راهبردی نواب رئیس بانوان هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی سراسر کشور چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه تا جمعه ۳۱ مرداد ماه ۹۳ برگزار خواهد شد.
این همایش با اهداف:
- بررسی عملکرد سال ۹۲ بانوان هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها
- بررسی چشم انداز کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بانوان
- ایجاد همدلی و همسویی در نواب جهت رسیدن به اهداف مشترک
- بررسی و تبیین راهکارهای چگونگی برگزاری دوره‌های آموزشی و بازآموزی
- بررسی پیشنهادات، نقطه نظرات و تبادل تجارب
در مجتمع ورزش‌های کوهستانی ونداربن (مازندران، رودبارک) برگزار خواهد شد.
 

 هيئت استان                                       من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393 ساعت 14:49 | لینک ثابت |
 
business articles