آغاز رقابت های سنگنوردی قهرمانی استان در تربت حیدریه: 

 

به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی سید حمیدرضا امینی، رئیس اداره ورزش وجوانان تربت حیدریه ضمن اعلام این خبر گفت: 91 سنگ نورد زن و مرد از شهرستان های تربت حیدریه، مشهد، نیشابور، سبزوار، درگز و بجنورد در دوگروه سنی نونهالان وآزاد(بالای 15 سال) صبح امروز در سالن نهم دی تربت حیدریه رقابت خود را آغاز کردند.

محمد خورشیدی، مسئول کارگروه صعودهای ورزشی هیات استان در این خصوص توضیح داد: این رقابت ها در دوبخش سرطناب و بولدرینک برگزار می شود که در بخش بولدرینگ بانوان، 13 ورزشکار از 4 شهرستان رقابت کردند و 8 سنگ نورد از شهرستان های مشهد، نیشابور و بجنورد به فینال راه یافتند.

وی ادامه داد: رقابتهای سرطناب نونهالان در سه گروه دختران، پسران7 تا10سال و پسران 11 تا 13 سال و رقابت های مقدماتی بولدرینگ آقایان، عصر امروز پیگیری میشود.

خورشیدی ادامه داد: رقابت 9 نونهال سنگ نورد نابینا و کم بینای استان و همچنین فینال سرطناب ساعت 15 فردا برگزار خواهد شد.

خورشیدی ضمن قدردانی از میزبانی اداره ورزش و جوانان و هیأت کوهنوردی تربت حیدریه خاطرنشان کرد: 10 داور زن و مرد از شهرستان های مشهد، نیشابور و درگز کار قضاوت این رقابتها رابرعهده دارند و شرکت سنگ نوردان ملی پوش و قهرمان آسیا از نکات حایز اهمیت این دوره از رقابتها است.

                                                        من و كوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه چهارم بهمن 1393 ساعت 7:48 | لینک ثابت |

گزارش تصویری کوهپیمایی ماهیانه کوهنوردان مشهد: 

 

 

کوهپیمایی ماهیانه کوهنوردان مشهد با حضور بیش از 215 تن از کوهنوردان خانم و آقا در روز پنجشنبه 2 بهمن ماه در ارتفاعات خلج برگزار گردید . در این برنامه که ساعت 6 صبح شروع گردید ، کوهنوردان مشهدی از قهوه خانه خلج به سمت ارتفاعات حرکت و قله معجونی را صعود نمودند . در روی قله کوهنوردان پس از سلام به امام رضا (ع) و امام حسین (ع) و دعا برای فرج آقا امام زمان (ع) مسیر برگشت را پیمودند.

در سال های گذشته و در صعودهای قبلی کوهنوردان از زیبایی چشمه خلج و این موهبت الهی استفاده مینمودند ، اما متاسفانه مدتی است چشمه پوشانده شده و استفاده شخصی میگردد ، که کوهنوردان شرکت کننده از این مسئله گله مند بودند. از نکات زیبای این برنامه حضور خانم ستاری که روشندل کوهنورد هستند و چند تن از جانبازان قطع عضو ، همراه دیگر کوهنوردان بود . 

کوهنوردان در ساعت 7:30 صبح پس از مراجعت ، صبحانه را به میزبانی گروه سیدالشهدا صرف نمودند.

این هیئت از میزبانی و پذیرایی گروه سیدالشهدا ، به ویژه مدیر گروه جانباز گرانقدر آقای دوربینیان تقدیر و تشکر دارد.

روابط عمومی هیئت استان

 

من و كوه 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه چهارم بهمن 1393 ساعت 7:45 | لینک ثابت |
 كوهپيمايي ماهيانه كوهنوردان مشهد: 

برنامه کوه پیمایی ماهیانه کوهنوردان مشهد به میزبانی گروه کوهنوردی نور الشهدا در روز پنجشنبه 1393/11/2 با حضور بانوان و آقایان کوهنورد مشهدی برگزار خواهد شد  محل تجمع اولیه قهوه خانه خلج در ساعت 5:45 صبح می باشد . برنامه کوهنوردی ماهیانه کوهنوردان مشهد به منظور تعامل بیشتر مسئولین و اعضا باشگاه ها و گروه های کوهنوردی و معرفی مسیرهای کوهپیمایی حاشیه شهر برگزار می گردد .

کوهنوردان در انتهای برنامه صبحانه را که به میزبانی گروه کوهنوردی نورالشهدا خواهد بود ،صرف خواهند کرد. تلفن هماهنگی و کسب اطلاعات 09153162621 آقای دوربینیان

روابط عمومی هیئت استان   

  

                                                                   من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه یکم بهمن 1393 ساعت 15:24 | لینک ثابت |

جلسه هماهنگی مسئولین باشگاه ها و گروه های کوهنوردی شهرستان مشهد برگزار گردید: 

جلسه هماهنگی و هم اندیشی مسئولین و مدیران باشگاه ها و گروه های کوهنوردی شهرستان مشهد در روز سه شنبه مورخه 1393/10/30 در محل هیئت کوهنوردی استان برگزار گردید . این جلسه پیرو اطلاع رسانی و هماهنگی جناب آقای لطفی مسئول امور تشکل های کوهنوردی استان و جناب آقای مذهبی رئیس محترم هیئت کوهنوردی شهرستان مشهد و  به منظور برگزاری هر چه بهتر برنامه های آتی کوهنوردی برگزار گردید. 

 

                                                        من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه یکم بهمن 1393 ساعت 15:6 | لینک ثابت |

جلسه «كميسيون برون مرزی » تشکیل شد / بررسی درخواست‌ها: 

عصر روزچهارشنبه و در محل فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جلسه کمیسیون برون مرزی فدراسیون برگزار گردید.
در این جلسه درخواستهای مجوز جهت صعودهای برون مرزی بررسی و نتایج جهت اخذ مجوز شورا و یا تکمیل پرونده به دبیرخانه فدراسیون ارجاع داده شد ...

درخواستهای بررسی شده عبارتند از:
- هیات کوهنوردی خراسان رضوی جهت صعود به قلل سامانی و کورژنفسکایا
- خراسان شمالی (آقای حسین بهمنیار) صعود به اورست
- صعود زمستانی نانگاپاربات (آقایان محمود هاشمی، رضا بهادرانی و ایرج معانی) رسیدگی به پرونده اردوها و آزمایشات پزشکی
- هیات کوهنوردی استان تهران (آقایان مرتضی رمضانی و نیما افسایی) صعود به چوآیو
- علیرضا بهپور صعود به اورست
- عظیم قیچی ساز صعود به اورست و لوتسه

حاضران در جلسه : رضا زارعی، هادی صابری، اقبال افلاکی، نصرت الله نوری، عزیز خلج، عظیم قیچی ساز، دکتر علیرضا بهپور، پوریا پرچمی و محمد نصیری حضور داشتند. 

                                  

منبع: هيئت استان                                         من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه یکم بهمن 1393 ساعت 14:59 | لینک ثابت |

پنجمین صعود فصلی بانوان کوهنورد استان خراسان رضوی برگزارشد: 

                                

پنجمین صعود فصلی بانوان کوهنورد استان خراسان رضوی به مناسبت گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآله وسلم وامام صادق علیه السلام وبزرگداشت هفته وحدت به قله قوچگر به ارتفاع 2860 متر ، با حضور بانوان کوهنورد از شهرستانهای تایباد ,تربت جام ,فریمان,نیشابور و باشگاهها و گروه های کوهنوردی مشهد با همراهی یک تیم پشتیبانی آقایان در منطقه خط الرأس بینالود برگزار گردید .مراسم افتتاحیه این صعود درمحل هیات استان برگزار شد.بانوان کوهنورد پس از گذراندن کلاس آموزشی ,مبحث روانشناسی کوه عازم روستای گرینه شدند. 

برنامه صعود با برگزاری کلاس فنی و تخصصی ادامه یافت ، کوهنوردان در سحرگاه روز جمعه 93/10/19 بعد از بیدار باش و آمادگی لازم به سمت قله قوچگرحرکت نمودند. پس از فتح قله به روستا بازگشتند و با استقبال گرم مردم روستا روبرو شدند و بعد از صرف نهار به سمت مشهد عزیمت نمودند

این برنامه با همکاری فرمانداری محترم نیشابورو همچنین همکاری بخشداری برزخان و شورای اسلامی روستای گرینه برگزار گردید..
 .
روابط عمومی هیئت استان

 

                                                                          من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 7:28 | لینک ثابت |

برگزاری اردوی آمادگی تیم کلنی: 

به نقل از کارگروه هیمالیانوردی استان ، همزمان با برگزاری پنجمین صعود فصلی بانوان ، اردوی آمادگی تیم کلنی استان نیز از مسیر یال سنگی قله قوچگر به مدت یک و نیم روز برگزار گردید . در این اردو کوهنوردانی از شهرستان های طرقبه و شاندیز ، باشگاه بینالود نیشابور ، باشگاه احد و باشگاه فراز مشهد حضور داشتند . 

منبع:هيئت استان                                        من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 7:25 | لینک ثابت |

                                                                   

مراسم افتتاحیه پنجمین صعود فصلی بانوان استان برگزار گردید:  

                                            

پنجمین صعود فصلی بانوان کوهنورد استان خراسان رضوی به مناسبت گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآله وسلم وامام صادق علیه السلام وبزرگداشت هفته وحدت به قله قوچگر به ارتفاع 2860 متر در منطقه خط الرأس بینالود ، باثبت نام ازبانوان کوهنوردان استان از ساعت 13:30 تا 14:30 در محل هیئت استان آغاز شد .
مراسم افتتاحیه این صعود درساعت 14:30 با سخنان ،نائب رئیس هیئت استان سعیده وفائیان آغاز گردید
وی ضمن خیرمقدم به بانوان کوهنورد شرکت کننده وتشکرویژه ازشهرستانهای فعال در صعودهای سراسری(تربت جام،فریمان،سبزوار،تایباد ونیشابور) به بیان نکاتی پرداخت .
وی گفت : اهداف این صعود شامل ، شناسایی استعدادهای برتراستان،انتقال تجربیات،ارائه آموزش های کوهنوردی همان فصل است .
وی ادامه داد: درهرصعود افراد با استعداد وفعال شناسایی و جهت اجرای یک صعود برتردرخارج از استان که در اسفند ماه برگزار می گردد،انتخاب خواهند شد. پنجمین صعودفصلی بانوان قبل از صعود سراسری دهه مبارکه فجر و جهت آمادگی بیشتر بانوان کوهنورد استان برگزار می گردد.
در انتهای این مراسم از مربی گرانقدرسرکارخانم معصومه قشقایی و کوهنورد گرانقدر خانم ام السلمه ایروانی با تقدیم لوح سپاس وهدیه کوهنوردی تقدیر بعمل آمد .
در ادامه برنامه کلاس استاد محمدعلیان با موضوع ((احساس ارزشمندی درکوهنوردی)) برگزار شد. وی گفت : داشتن پروژه های ارزشمند درزندگی مانند کوهنوردی وتعامل وهم دلی تیم های کوهنورد و همچنین انعطاف پذیری و سعه صدری که ازمعلم طبیعت دریافت می کنیم پذیرش واقعیت های زندگی را برای ما آسانترمی سازد . وی به چهار اصل و راز یک کوهنورد موفق اشاره نمود و آنها رابر شمرد.
1- اصل خوشنودی درکوهنوردی
2- لذت بردن از شیوه زندگی و زیستن در کوه
3- توانایی خوب کنار آمدن با اطرافیان وعزیزانی که دوست شان داریم
4- انجام کاری ارزشمند درزندگی یک کوهنورد .
پس از پایان کلاس نماز جماعت مغرب وعشاء برگزار وتیم به منطقه اعزام و در روستای گرینه نیشابور مورد استقبال گرم مسئولین شورای اسلامی روستا قرار گرفتند.
تیم هم اکنون در حسینیه روستای گرینه مستقر شده است .
لازم به ذکر است تیم کلونی استان که به صورت هم زمان جهت تمرین به منطقه عزیمت نموده است،هم اکنون در دره گرینه به سمت ارتفاعات درحرکت هستند .
روابط عمومی هیئت استان

                                                       من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 7:16 | لینک ثابت |

خراسان رضوی قهرمان مسابقات سنگنوردی ، رشته سرعت شد: 

                                          

عصر روز چهارشنبه 17 دی ماه 93 ، سالن سنگ‌نوردی «پیام» در تهران توسط وزیر ارتباطات و فن‌آوری ‌اطلاعات افتتاح شد و در حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و قهرمانان و فعالان این رشته به بهره‌برداری رسید.  افتتاح  این مراسم با رقابت‌های رشته سرعت نیز همراه بود . در مسابقات مذکور 18 تیم در قالب 4 گروه شرکت داشتند و در نهایتا نتایج انفرادی و تیمی به این شرح اعلام شد:

در بخش انفرادی : مقام اول حمید رضا توزنده‌جانی، مقام دوم ایمان احسانی فر و مقام سوم علی نجفی.

در بخش تیمی : مقام اول خراسان رضوی، مقام دوم زنجان و مقام سوم به صورت مشترک باشگاه داوودی تهران و قزوین. 

منبع: هيئت استان                                           من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 7:7 | لینک ثابت |

سخنرانی و گزارش برنامه «گرلینده کالتنبرونر» از اتریش و «بیلی بیرلینگ» از آلمان

بنا بر گزارش ارسالی هیئت تهران؛ به استحضار می رساند افتتاحیه نمایشگاه بین المللی عکس "کوه بانو" همراه با سخنرانی و گزارش برنامه خانم Gerlinde Kaltenbrunner تنها بانوی جهان که بدون استفاده از اکسیژن کمکی و شرپا موفق به صعود 14 قله 8000متری جهان گردیده و نیز هیمالیانورد و بانوی فرهیخته آلمانی خانم Billi Bierling  به شرح ذیل برگزار می گردد.
لذا از کلیه علاقه مندان دعوت می گردد در این مراسم شرکت نمایند.

زمان برگزاری مراسم افتتاحیه:
روز شنبه 20 دی ماه 93 ساعت 16 الي 20
محل برگزاری:
خیابان شریعتی- بین چهار راه شهید قدوسی و پل سید خندان- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات-مرکزهمایش های شهید قندی- ورودی شماره 1

---------------------------------

استقبال از مهمانان نمایشگاه بین المللی عکس "کوه بانو"
پیرو فراخوان افتتاحیه نمایشگاه بین المللی عکس "کوه بانو" که با حضور و سخنرانی Gerlinde Kaltenbrunner تنها بانوی جهان که بدون استفاده از اکسیژن کمکی و شرپا موفق به صعود 14 قله 8000متری جهان گردیده و نیز هیمالیانورد و بانوی فرهیخته آلمانی خانم Billi Bierling  برگزار خواهد شد، به اطلاع می رساند مراسم استقبال این دو بانوی بزرگوار شنبه 20 دیماه ساعت 4:15 صبح در فرودگاه امام خمینی  برگزار می گردد. از عموم علاقه مندان دعوت می شود جهت استقبالی شایسته از این دو مهمان گرامی در این مراسم حضور یابند.

                                      

منبع: هيئت استان                   من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 7:4 | لینک ثابت |

بیوگرافی خانم ام السلمه ایروانی  و خانم معصومه قشقایی- در ذیل بیوگرافی ایشان را به قلم خودشان میخوانیم .

بیوگرافی خانم ام السلمه ایروانی

به نام خداوند بخشنده مهربان
درختان، پیامبران خاموش زمینند. آنان به زبانی که ما نمی‏فهمیم، عظمت خداوند را تسبیح می‏گویند که «یُسبّح لِلّه ما فی السموات و ما فی الارض….
پرندگان در زمزمه دائم خویش، ذکر ابدی دوست را می‏خوانند.
رودخانه، آیینه‏ای ابدی که به هیچ سنگی شکسته نمی‏شود.
آیینه‏ای که هم ماهِ شبانه در آن شنا می‏کند و هم آفتاب، گیسو در آن می‏شوید.
ای کاش می‏توانستیم با زبان «نسیم»، با جنگل سخن بگوییم!
ای کاش می‏توانستیم کلمات ماهی‏ها را لب خوانی کنیم!
ای کاش زبان «دارکوب» را بلد بودیم، وقتی که آرزوهای درخت را نقطه چین می‏کند!
اینجانب ام اسلمه ایروانی فرزند اسحاق ,متولد 1337 در تربت جام میباشم که از زمان کودکی 

منبع:هيئت استان                                     من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه بیست و یکم دی 1393 ساعت 6:56 | لینک ثابت |

با توجه به برگزاری آزمون ورودی درجه ۱ و ۲ صعودهای ورزشی در ۲۸ آذر ماه سال جاری، نتایج دوره مذکور به شرح زیر اعلام می‌شود.

v آزمون ورودی داوری درجه یک

خانم‌ها

 

آقایان

نتیجه

نام ونام خانوادگی

ردیف

 

نتیجه

نام و نام خانوادگی

ردیف

قبول

شبنم شاه‌محمدیان

۱

 

مشروط

فرزام دیانی

۱

مشروط

زهره عبداله‌خانی

۲

 

مشروط

مهدی رئوف‌زاده

۲

مشروط

راضیه هاشمی

۳

 

مشروط

مجید اسکندری

۳

مشروط

فهیمه درسازان

۴

 

ـــ

ـــ

ـــ

v آزمون ورودی داوری درجه دو

آقایان

آقایان

نتیجه

نام ونام خانوادگی

ردیف

 

نتیجه

نام و نام خانوادگی

ردیف

مشروط

محمدامین‌حواله‌دارنژاد

۳

 

قبول

محمدعلی امیدبیگی

۱

مشروط

جواد کریم‌پور

۴

 

قبول

محمد تقوی

۲

خانم‌ها

آقایان

نتیجه

نام ونام خانوادگی

ردیف

 

نتیجه

نام و نام خانوادگی

ردیف

قبول

معصومه بای‌تمری

۶

 

قبول

رؤیا دانایی

۱

قبول

فاطمه سعدیان

۷

 

مشروط

پریسا سالاری

۲

قبول

آمنه دوکوهکی

۸

 

مشروط

نسرین راستگو

۳

قبول

فرنوش رئیسی

۹

 

قبول

آمنه صدقیان

۴

ـــ

ـــ

ـــ

 

قبول

زهرا بهرامیان

۵

- توجه:

ـ افرادی که مقابل نام آنها کلمه مشروط درج شده است، دارای کسری مدارک بوده و می‌بایست پس از تماس با کارگروه صعودهای ورزشی این فدراسیون و اطلاع از موارد کسری، ظرف مدت ۱۵ روز نسبت به تکمیل آنها اقدام نمایند.

ـ بدیهی است چگونگی برگزاری دوره‌های داوری درجه ۱ و ۲ صعودهای ورزشی متعاقباً اعلام خواهد شد.

مقتضی است تمامی هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور در اسرع وقت اقدامات لازم را به عمل آورند.

 منبع: هيئت استان                     من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پانزدهم دی 1393 ساعت 12:5 | لینک ثابت |
مسابقه بولدرینگ بانوان مشهد در رده سنی آزاد برگزارشد: 

در این مسابقه که در سالن سنگ نوردی شهید مسترشدی برگزار گردید، 11 نفر از بانوان فعال در زمینه صعودهای ورزشی مشهد شرکت داشتند. این مسابقه به همت بانوان سنگ نورد مشهدی و همراهی  نایب رئیس محترم سرکار خانم وفاییان و کارگروه صعودهای ورزشی هیئت کوهنوردی استان، در دو مرحله مقدماتی و فینال از ساعت 9 صبح  روز جمعه 12 دی ماه سال جاری آغاز و تا ساعت 16 ادامه داشت و در پایان به نفرات برتر لوح و جوایزی اهدا گردید. از نکات جذاب برگزاری این مسابقه حضور دو تن از نونهالان سنگ نورد خانمها غزل غیاثی و فاطمه رضاییان بود که با وجود طراحی مسیر جهت صعود بزرگسالان به شایستگی در این مسابقه حضور داشتند.
نتایج برگزاری این مسابقه به شرح ذیل میباشد 

 

.                                                            
 

نفر اول: نازنین بدرخانی
نفر دوم: سمانه حسینی
نفر سوم: شبنم بهادری
نفر چهارم: لیلا میر خرسندی
نفر پنجم : غزل غیاثی
از مربی گرامی جناب آقای کاوسی و تیم طراحی این مسابقه آقایان عبدا… کاوسی، ابوالفضل حسن پور، سجاد مستجاب الدعوه و امیرحسین صفرزاده و  امدادگر محترم سرکار خانم  زهره فروتنی و همچنین از کلیه دوستانی که در برگزاری این مسابقه به نحوی همکاری داشتند ممنون و سپاسگذاریم

روابط عمومی هیئت استان

 

                                               من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پانزدهم دی 1393 ساعت 11:53 | لینک ثابت |
 مروري بر اخبار اين هفته سايت فدراسيون كوهنوردي: 

 برگزاری آزمون ورودی دوره مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما

به گزارش رسیده؛ آزمون ورودی دوره مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما درتاریخ ۲۹ آبان ۹۳ با حضور۵ نفر از مدرسین بخش ناوبری فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و شرکت ۴۹ نفر از متقاضیان  شرکت دراین آزمون در کوهپایه های منطقه پونک تهران برگزار گردید.

در این آزمون مهارت شرکت کنندگان در تشخیص و حفظ جهت حرکت، تعقیب قطب نما و تشخیص موقعیت فعلی و ترسیم آن و نیز فن بیان و تسلط بر مباحث طرح درس و همچنین خصوصیات و مشخصه های نقشه های توپوگرافیک به صورت تئوری و عملی مورد سنجش قرار گرفته و در خاتمه آزمون کتبی از شرکت کنندگان اخذ گردید.

 

  همچنين كلاس مقدماتي نقشه خواني و كار با قطب نما در باشگاه كوهنوردي آزادگان مشهد در تاريخ هاي نهم .دهم.ويازدهم ديماه در منطقه ارتفاعات آب و برق به مدرسي جناب آقاي احمد زحمتكش برگزار گرديد.  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------- 

       اخبار استان‌ها / نشست علمی - آموزشی و همایش زیست محیطی در کازرون

       صعود سراسری بانوان به قله کان صیفی در منطقه کبیرکوه در استان ایلام  

به آگاهی می‌رساند؛ فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد به منظور انتخاب بانوان توانمند در صعود بین‌المللی قله جوپار، صعود سراسری بانوان به قله کان صیفی در منطقه کبیرکوه در استان ایلام را از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ دیماه سال جاری برگزار نماید.

مقتضی است هیئت‌های استان ضمن اطلاع‌رسانی فوری نسبت به برگزاری صعودهای سراسری استانی جهت انتخاب نفرات برتر آن استان در اسرع وقت اقدام و اسامی نفرات واجد شرایط را حداکثر تا پایان آذر‌ماه سال جاری به این فدراسیون اعلام نمایند.

سهمیه هر استان در این صعود ۴ نفر و با یک نفر سرپرست (در مجموع ۵ نفر) می‌باشد.

ضمناً پیشنهاد می‌شود که سرپرست تیم‌ها نایب‌رئیس محترم استان معرفی گردد.

سایر اطلاعات تکمیلی در بخشنامه‌های آتی اعلام خواهد شد.

 -------------------------------------------------------------------------------- 

 

   


اخبار استان‌ها / نشست علمی - آموزشی و همایش زیست محیطی در کازرون


اخبار استان‌ها / نشست علمی - آموزشی و همایش زیست محیطی در کازرون

به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان کازرون حفاظت و حراست از طبیعت پاک کوهستان از اهداف کلان کارگروه دیده بان کوهستان است که از مهمترین برنامه های راهبردی مصوب هیئت کوه‌نوردی کازرون برای تحقق این هدف، انتخاب و آموزش کوهبانان برتر شهرستان می باشد. در همین راستا در شامگاه پنجشنبه ۲۹/آبان/۹۳ نشست علمی - آموزشی چگونه طبیعت را پاس بداریم با برنامه ریزی کارگروه دیده بان کوهستان این هیات، همکاری اداره ورزش و جوانان و دانشگاه سلمان فارسی از ساعت ۳۰/۱۸ تا ۲۱ در سالن علامه دوانی دانشگاه سلمان برگزار گردید. در این نشست که با استقبال ۵۰ نفر از کوهنوردان و علاقمندان محیط زیست همراه بود ابعاد مختلف آلودگی های صنعتی، کشاورزی، خانگی و طبیعت گردی واثرات مخرب آن بر محیط زیست توسط مهندس جواد باقر نژاد کوهنورد پیشکسوت، کارشناس ارشد جهاد کشاورزی و فعال محیط زیست تشریح گردید و راهکارهای عملی پیشگیری و کاهش این مخاطرات به تفصیل توضیح داده شد.

همچنین در برنامه ای دیگر  گروه کوه‌نوردی آزادگان در راستای تحقق اهداف راهبردی کارگروه دیده بان کوهستان و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، دومین همایش پاکسازی محیط کوهستان را با شعار طبیعت پاک در روز جمعه ۳۰/۰۸/۹۳ از ساعت ۶ صبح در پارک طالقانی برگزار نمود. این همایش با همکاری هیات کوهنوردی، اداره ورزش و جوانان، اداره حفاظت محیط زیست، هلال احمر، شهرداری و شورای شهر کازرون، گروه کوهنوردی پویا و گروه کوه‌نوردی مهرگان و فراخوان از تمام گروه های کوهنوردی برگزار گردید. در این همایش با همت جمع کثیری از ورزشکاران، کوهنوردان و طبیعت دوستان زباله های دامنه کوه مشرف به پارک طالقانی جمع آوری گردید. در حاشیه این همایش برنامه های متنوع سنگنوردی، نمایشگاه عکس کوهنوردی، ایجاد کمپ آموزش های زیستی محیطی به کودکان بصورت بازی، دوچرخه سواری، سوارکاری، آزادسازی نمادین پرندگان، اجرا گردید.

  -------------------------------------------------------------------------------------------   

                آئین نامه کارگروه محیط زیست هیئت‌ها، باشگاه‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی  

           ۱۳۹۳

کارگروه محیط زیست فدراسیون کوه نوردی و صعود های ورزشی  آئین نامه کارگروه محیط زیست هیئت‌ها،  باشگاه‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی را به شرح فایل های پیوست منتشر کرد:

پیوست‌ها:
فایلتوضیحاتحجم فایل
دانلود این فایل (آیین نامه محیط باشگاه.pdf)آیین نامه محیط باشگاه.pdf ۱۵۲ Kb
دانلود این فایل (آیین نامه محیط هیات.pdf)آیین نامه محیط هیات.pdf ۱۶۲ Kb

 ----------------------------------------------------------------------------------------- 

  لوازم اهدائی فدراسیون به هیئت‌ها/ تهیه شده از تولیدکننده‌گان داخلی  

۱۳۹۳

بر اساس گزارش انبار فدراسیون اقلام زیر جهت بهره برداری در دوره های آموزشی به هیئت‌های استان‌ها اهداء گردید:
۴ عدد کلنگ
۲ عدد تبریخ سبک
۲ عدد تبر یخ سنگین
۳ جفت کرامپون
۱ عدد بیل برف
لازم به ذکر است کلیه لوازم از تولیدات داخلی و به منظور حمایت از تولیدکنندگان لوازم داخلی خریداری شده و به هیئت‌های استانها اهدا گردیده است.


------------------------------------------------------------------------ 

اطلاعات‌وشرایط‌شرکت‌درصعودزمستانی‌فجر/یادبودجانباختگان‌کوه‌های‌استان‌کرمان  

به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسیون در ادامه صعودهای زمستانی دهه مبارک فجر همانند سال‌های گذشته در نظر دارد به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و یادبود جانباختگان کوه‌های استان کرمان به روی قله جوپار، هزار و پلوار کرمان صعود بین‌المللی را با حضور تنی چند از کوهنوردان خارجی با شرایط زیر برگزار نماید.

- زمان: ۱۴/بهمن/۹۳ تا ۱۷/بهمن/۹۳

سهمیه شرکت‌کنندگان:

ـ سهمیه هر استان ۴ نفر آقا و ۲ نفر خانم (سهمیه گروه‌ها و باشگاه‌ها در قالب هیئت‌ها می‌باشد).

سایر شرایط:

ـ نظر به فنی بودن قله جوپار، از هر استان یک نفر انتخاب و در یک اردوی دو روزه نفرات نهایی جهت صعود این قله گزینش خواهند شد.

ـ زمان و مکان اردوی انتخابی، محل پذیرش و سایر شرایط در بخشنامه بعدی به آگاهی خواهد رسید.

مقتضی است هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور در سطح استان اقدام نمایند.

شماره ۴۲۹۴ تاریخ ۲۵ آبان ماه


 

تصاویر و اطلاعاتی از منطقه

منطقه هزار

هزار چهارمین قله ایران به ارتفاع ۴۵۰۱ متر پس از دماوند، علم­کوه و سبلان، بلندترین قله جنوب کشور و استان کرمان می­باشد. این قله از باتولیتهای آتشفشانی است که شکل سردشدن گدازه­ها در بلندای آن نمادی زیبا بر این قله بخشیده.

این کوه به دلیل دارابودن هزار گیاه دارویی اینچنین نامیده شده. قسمتی از رودخانه بزرگ هلیل­رود پرآب­ترین رود جنوب شرق ایران از این کوه سرچشمه می­گیرد. این کوه مانند برج آبی است که منابع آبی منطقه وسیعی از جغرافیای انسانی از جمله شهر یک میلیون نفری کرمان را تأمین می­کند. هرساله کوهنوردان بسیاری از سراسر ایران برای صعود از جبهه­های گوناگون این قله به منطقه هزار می­آیند. در جبهه شمال غربی این کوه آبشار زیبایی وجود دارد که هم­اکنون منطقه گردشگری گردیده.

جبهه­های صعود: هزار دارای چهار جبهه برای صعود می­باشد که متداول­ترین آن مسیر آبشار زر رود است.

جبهه­های آن عبارتند از: ۱ـ آبشار زررود ۲ـ درزنگی ۳ـ اُردیکان (ordikan) ۴ـ میرشادی

۱ـ مسیر آبشار زررود: ابتدا از شهر کرمان بسوی بخش راین به مسافت ۹۰ کیلومتر حرکت و از آنجا طی ۱۰ کیلومتر به کمپ آبشار می­رسیم این مسیر تماماً آسفالت است در محل قبل از آبشار با گذشتن از زیر درختان بید به راه پاکوبی می­رسیم که با پیمایش یک شیب متعادل و طی یک ساعت کوهپیمایی سبک به پناهگاه هزار واقع در سه هزار متری منطقه می­رسیم.

شب را در پناهگاه بسر برده و روز بعد در صعودهای تابستانی ۴ ساعت و در صعودهای زمستانی شش ساعت بعد مسافت زمانی تا قله داریم.

صعودهای زمستانی هزار همواره باید در هوای مناسب انجام شود زیرا اغلب با طوفان و کولاک همراه است.

آب مصرفی را باید از محل پناهگاه تهیه کرد.

هزار دارای دو پناهگاه بزرگ و کوچک در جوار هم می­باشد که پناهگاه بزرگ گنجایش چهل نفر و پناهگاه کوچک گنجایش ده نفر را دارد که معمولاً از پناهگاه کوچک برای صعودهای زمستانی محدود استفاده می­شود و درب آن قفل و باید با هماهنگی هیئت راین استفاده شود.

هزار دارای بیدستانهای انبوهی است که در ده سال اخیر به کمک کوهنوردان و اداره منابع طبیعی بر حجم آنها افزوده شده­است.

از فراز قله هزار می­توان قلل چهارهزار متری جوپار ـ پلوار ـ سرمشک ـ گلچین ـ لاله­زار و کوشا را مشاهده کرد.

منطقه جوپار

جوپار به ارتفاع ۴۱۳۵ متر از زیباترین و خشن­ترین قلل مرکزی فلات ایران است. دهلیزها و ستیغ­های هول­انگیز آن موجب گشته که در بین کوهنوردان کشور به (آلپ ایران) شهرت یابد.

آرزوی اغلب کوهنوردان حرفه­ای است که یکبار جوپار را صعود نمایند. به ویژه صعود زمستانی آن که یک تیم کاملاً فنی و باتجربه را می­طلبد.

در سالهای ۱۳۴۷ و ۱۳۵۵ حوادثی در این منطقه اتفاق افتاده که سقوط و از بین رفتن تعدادی از کوهنوردان تهران را در پی داشت، همین جریان موجب گردید این قله هر ساله در فصل زمستان کوهنوردان بیشتری را بسوی خود بیاورد اما همچنان صعود زمستانی آن غیرممکن به نظر می­رسید. تا اینکه در سال ۱۳۶۵ کوهنوردان کرمان به سرپرستی عباس سیدی­نیا با ایجاد دو کمپ در مسیر توانستند در یک برنامه نفس­گیر برای اولین بار صعود زمستانی این قله را به انجام و از طریق تیغه­های مرگ (پل مهری) خود را به پایین برسانند که این برنامه در رسانه­های ورزشی کشور انعکاس وسیعی داشت جوپار دارای سه قله چهار هزارمتری به نامهای سه­شاخ بزرگ ۴۱۳۵، بلوچی ۴۱۰۰، وکیل جلال ۴۰۵۰ متر و چندین قله بیش از ۳۸۰۰ متر می­باشد که همه آنها بصورت نعلی شکل قرار گرفته­اند و میان این نعل را کاسه شه­شاخ می­نامند که بیشترین برف زمستانی را در خود نگاه داشته و برفچالهایی را بوجود آورده که آب چشمه­ها و قنوات پایین دست را تأمین می­نماید.

در ضلع جنوبی قله جوپار دیواره­ای به ارتفاع ۱۲۰۰ متر می­باشد که قسمتی از آن بصورت طبیعی و قسمتی با لوازم فنی قابل صعود است.

این دیواره از پیشانی غاری بنام یخ­نیا آغاز و تا قله سه­شاخ بزرگ ادامه دارد.

دو جانپناه در ارتفاع ۲۹۰۰ متر و ۳۹۰۰ متری این کوه نصب گردیده که با زحمت و مشقت کوهنوردان کرمان در سی­ سال قبل احداث و همه قطعات آنها توسط انسان حمل شده­است.

مسیر صعود: متداول­ترین مسیر صعود جوپار جبهه شمالی آن است زیرا در جبهه­های دیگر این کوه همواره ستیغ و دیواره مانع از یک صعود موفقیت­آمیز بر روی قله اصلی می­شود. برای صعود ابتدا از کرمان به سوی ماهان حرکت و پس از طی سی کیلومتر به روستای قناتغستان و از آنجا طی یک جاده خاکی ۱۰ کیلومتری به دهانه قناتغستان رسیده. سپس با طی سه ساعت کوهپیمایی و سنگ­نوردی به جانپناه شماره یک رسیده شب را آنجا استراحت نموده سپس از طریق قیف مصیب گردنه شرقی و شاخ شکسته به قله با عظمت سه­شاخ بزرگ می­رسیم. برای صعود به منطقه جوپار حتماً نیاز به راهنما می­باشد و در زمستان فقط تیمهای کوچک حرفه­ای می­توانند به صعود قله اقدام نمایند.

کمتر کوهنوردی است که با قرار گرفتن در کاسه سه­شاخ جوپار و دیدن عظمت و سترگی ستیغ­های برف­گرفته منطقه، لب به تحسین طبیعت نگشاید. 

------------------------------------------------------------------------------------- 

انتصاب‌ها در فدراسیون / دکتر «بهپور»، دکتر «مساعدیان» و «محمود هاشمی»  

طی احکام جداگانه‌ای؛ «دکتر علیرضا بهپور» به سمت «رئیس کارگروه پزشکی و جستجو و نجات فدراسیون»، « دکتر حمید مساعدیان» به سمت « رئیس بخش جستجو و نجات کارگروه پزشکی و جستجو و نجات فدراسیون » و «محمود هاشمی» به سمت «مسئول بخش جوانان فدراسیون» منصوب شدند.
برای این عزیزان در انجام امور محوله آرزوی توفیق و سربلندی داریم.

                                                                 من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه سیزدهم دی 1393 ساعت 8:7 | لینک ثابت |

دوره باز آموزی مربیان درجه سه کوهپیمایی در استان خراسان برگزار شد . 

دوره باز آموزی مربیان درجه سه کوهپیمایی نکوداشت مربیان محترم کوهنوردی استان محمدرضا رحمانی و مهدی جهانگیری برگزار شد .
 این دوره با حضور 45 نفر از مربیان )آقایان 31 نفر و بانوان 13 نفر) از از استان‌های خراسان شمالی ، خراسان جنوبی ، تهران ، مازندران ، گلستان ، اصفهان به میزبانی هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی در شهرستان چناران  برگزار گردید .
سرپرستی این دوره با مربی گرانقدر جناب آقای غلامرضا رضایی درمدرسه و جانپناه کوهنوردی شهید احمدی اخلمد در مورخه 27 و 28 آذرماه روز های پنج شنبه و جمعه برگزار شد .
با خیر مقدم جناب آقای غلامرضا رضایی سرپرست دوره و توضیحات آقای کریم پور برنامه به صورت رسمی آغاز گردید .
دوره آموزشی ساعت ۹ صبح با تقسیم مربیان  به گروه‌‌های6 نفری و اختصاص یکی از موضوعات طرح درس به هر گروه آغاز شد.  در این تقسیم ‌بندی مربیان به کمک روش‌همیاری پس از مرور کامل طرح درس توسط نفرات داخل گروه ادامه یافت ودر مرحله دوم با جابجایی نفرات هر گروه و دریافت فرم‌های تهیه شده به ارزیابی یکدیگر پرداختند. آزمون کتبی دوره ازبرگزار شد. ادامه دوره با مرور بخشنامه‌ها، قوانین و دستورالعمل‌ها توسط رئیس بخش‌ کوهپیمایی ( جناب رضا کریمی).و بیان مطالبی پیرامون اخلاق درکوهنوردی و احترام و جایگاه پیشکسوت توسط مدرسان محترم آقای رضا خوشدل  و سرکارخانم پرستو ابریشمی ارائه گردید
جهت اقامه نماز مغرب تنفس اعلام شد و سپس کار با کارگاه آموزشی  آمادگی جسمانی و آسیبهای مفصلی در کوهپیمایی با ارائه 4نفر از مربیان حاضر در دوره تاساعت 21 ادامه یافت  و در پایان مولف و استاد گرامی رضا خوشدل مروری برمباحث گره ها و کار با طناب انفرادی داشتند .
در روز جمعه مربیان با حرکت به سمت منطقه آموزشی دیواره های اخلمد درابتدا با انجام یک نرمش مختصر کار آغاز گردید و جدید ترین مباحث آموزشی پیرامون سرفصل صعود از سنگهای کوتاه و قواعد صعود را ارائه کرده و شیوه های تدریس  کار عملی را به بحث گذاشتند ،همزمان مدرسان نسبت به برپایی و ایمن سازی 2 مسیر صعود و2مسیر فرود جهت انجام آزمون عملی و مهارت فنی مربیان اقدام نمودند.  
درادامه مربیان هر کدام یک مسیر را صعود و درهمان نقطه آزمون حمایت انجام گرفت و پس از انجام فرود توسط همه مربیان ساعت 13 همگی به مدرسه کوهنوردی بازگشتند تا پس از انجام آیین اختتامیه به شهرهای خود عزیمت نمایند .
در ایین اختتامیه  این دوره که بعد از ظهر جمعه با حضور مدرسان فدراسیون وحضور ارزشمند جنا ب آقای رضا رحمانی مربی و پیشکوت کوهنوردی استان برگزار شد . رحمانی با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و قداست کلمه مربی و جایگاه آن در بین کوهنوردان به ایراد سخن پرداخت . در پایان از مدرسان فدراسیون با اهداء هدیه کوهنوردی و جناب آقای محمدرضا رحمانی با اهداء لوح تقدیر و هدیه کوهنوردی تشکر و قدردانی شد.و هدیه ای به رسم میزبانی به شرکت کنندگان میهمان در این دوره اهداء شد  
سرپرست دوره: غلامرضا رضایی : آقای رضا کریمی
ناظر آقایان: رضا کریمی
ناظر بانوان:پرستو ابریشمی
مدرسان دوره: آقایان رضا کریمی ، رضا خوشدل ، مهدی جهانگیری ، حسین امانی و سرکارخانم  پرستو ابریشمی


روابط عمومی هیئت استان 
                                                             من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه هفتم دی 1393 ساعت 9:3 | لینک ثابت |
برگزاری همایش پاکسازی کوه بزد (تربت جام )به مناسبت 20 آذر روز جهانی کوهستان 

بنا به اعلام هيئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوي جمعه 21 آذر همایش پاکسازی منطقه بزد به مناسبت 20آذر روز جهانی کوهستان با حضور کلیه گروه های کوهنوردی شهرستان تربت جام ،و گروه های کوهنوردی خادم مشهد ، پویا مشهد ،چکاد کاشمر، آرش خلیل آباد ، منتخب هیات کوهنوردی فریمان وبه میزبانی هیات کوهنوردی وصعود های ورزشی تربت جام وبا همکاری هلال احمر واداره منابع طبیعی تربت جام  در منطقه بزد برگزار گردید.
در این همایش که به صعود مشترک قله2850 متری بزد انجامید کوهنوردان حاضر، مسیر ایستگاه تا قله بزد را پاک سازی نمودند
از حضور وهمکاری همه گرو های میهمان وارگان های حاضرکه در این صعود مارا همراهی نمودند سپاس گذاریم


 


((هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی تربت جام ))       

 منبع:هيئت استان                                    من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 14:48 | لینک ثابت |

اخبار شهرستان ها /گردهمایی پیشکسوتان و فعالین هیات کوهنوردی در شهرستان تربت حیدریه برگزار گردید 

گردهمایی پیشکسوتان و فعالین کوهنوردی به مناسبت بیست وپنجمین سالگرد تاسیس رسمی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی تربت حیدریه با حضور ۵۰ پیشکسوت و ۳۰ فعال در عرصه های کوهنوردی و جمعی از مسئولین شهرستان در محل مدرسه سنگوردی شهید احمدی روستای اخلمد شهرستان چناران برگزار گردید.
در این گردهمایی از طرف خیر محترم آقای حاج محسن گنجی زاده به یادبود مرحوم پدرشان  حاج محمد گنجی زاده  سوله ای به مساحت ۶۰۰ متر مربع  به  ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال جهت احداث سایت کوهنوردی


 

شهرستان تربت حیدریه در منطقه گردشگری پارک جنگلی پیشکوه به هیات کوهنوردی این شهرستان اهدا گردید، همچنین جهت زیرسازی و ساخت فاز اول این طرح مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال توسط خیرین محترم آقایان دکتر جواد انصاری ،دکتر مجید هاشم زاده ، صمد بهروش ، علی میرزنگویی،  مجید هوشمند، مهندس کاظم خانی، نمایندگی بیمه نوین نجفی ،  حمیدرضا امینی(ریاست اداره ورزش و امورجوانان )مهندس قادری(ریاست اداره منابع طبیعی) ،مهندس اسد فخارزاده،احمد فیروزی مقدم، حامد حاجی زاده و علی علی زاده اهدا گردید.

منبع:هيئت استان                          من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 14:44 | لینک ثابت |

برگزاری اولین اردوی مشترک سنگنوردی نونهالان خراسان رضوی و شمالی  

پیرو هماهنگی قبلی کار گروه های صعودهای ورزشی خراسان رضوی و شمالی مبنی بر بالا بردن سطح فنی و کیفی ورزشکاران جهت حضور خوب و ارزشمند در اولین دوره مسابقات سنگنوردی نونهالان جام فجر که برای اولین بار برگزار خواهد گردید ، اردوی مشترک دو روزه به میزبانی خراسان شمالی در شهر بجنورد درمجموعه ورزشی علیدوخت  سالن سنگنوردی اختصاصی سپهر برگزار گردید .

در این اردو ۲۲ ورزشکار نونهالان از شهرهای مشهد ، بجنورد ، نیشابور ، شیروان به همراه ۲۰ نفر ورزشکار و مربی  از شهرهای مشهد ، بجنورد ، نیشابور ، شیروان ، گرمه ، جاجرم ، آشخانه ، اسفراین حضور داشتند .  

مباحث مختلفی اعم از تغذیه ورزشکاران ، آخرین قوانین  و ضوابط مسابقات ، راه کارهای بررسی و آنالیزفیلم های مسابقات جهانی سنگنوردی ، اصول اولیه گرم کردن جهت نونهالان و روشهای آنالیز ورزشکاران در ابعاد  مختلف ، آموزش اولیه داوری جهت آشنائی با شرایط برگزاری مسابقات ، اصول و قواعد طراحی مسیرها ، جهت ورزشکاران بزرگسال و مربیان توسط مدرسین برگزار گردید .

در روز اول دو مسیر در رشته سرطناب بصورت مجزا جهت نونهالان B – A  آماده و ورزشکاران صعود نمودند ، توان جسمانی ، استقامت ورزشکاران ، و تکنیک و تاکتیک هر ورزشکار بررسی شد .

در روز دوم  پنج  مسیر در رشته بولدرینگ جهت نونهالان  A   و پنج  مسیر در رشته بولدرینگ جهت نونهالان  B  آماده در شرایط کامل قانونی مسابقات جهت آشنائی ورزشکاران ، مربیان و علاقه مندان به این رشته برگزار گردید .

مدرسین : آقایان کاووسی ، کریم پور ، خورشیدی ، مکتبیان ، جواد ایزدی ، چنبری

کادر اجرائی : آقایان معماریان ، اسدی ، زحمتکش ، صفائی ، زارع ، براتی ، گریوانی ، منصوری و سرکار خانم داوری

با تشکر از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد ، معاونت تربیت بدنی و سلامت خراسان شمالی و اسپانسر مالی برنامه شرکت تولیدی صمیم که ما را در برگزاری این اردو یاری نمودنند .

در پایان به کلیه ورزشکاران و مربیان گواهی شرکت در اردو و به نفرات برتر هدایائی از طرف اسپانسر مالی ، شرکت صمیم تقدیم گردید .

 

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی هیات استان              من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 14:12 | لینک ثابت |

گزارش گردهمایی فعالان عرصه جستجو و نجات کوهستان کشور  

" 

"گردهمایی فعالان عرصه جستجو و نجات کوهستان کشور" در تاریخ ۱۹ آذر ۹۳ در سالن شهید نصرالهی وزارت ارتباطات و زیرساخت در تهران برگزار گردید.

در این برنامه که به همت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و کارگروه ایمنی، جستجو و نجات فدراسیون برگزار گردید از کلیه تلاشگرانی که در زمینه جستجو و نجات در سطح کشور فعالیت دارند دعوت بعمل آمده بود.

در ابتدای این برنامه گزارشی از پیشینه جستجو، امداد و نجات در کوهستان در کشور توسط آقای حسن جواهرپور از پیشکسوتان این عرصه ارائه گردید. سپس آقای اقبال افلاکی خبره ورزشی فدراسیون کوهنوردی و از کوهنوردان و هیمالیانوردان بنام کشور سخنانی در زمینه 

اهمیت امداد و نجات در کوهستان و لزوم و اهمیت توجه نجات جان یک انسان در حوادث کوهنوردی ارائه گردید؛ ایشان همچنین خاطراتی از برنامه امداد و نجات کوهستان در قله گاشربروم یک و حادثه سقوط زنده یاد اوراز بیان نمودند. سپس پیام جناب آقای رضا زارعی ریاست محترم فدراسیون توسط آقای حسین رضایی قرائت گردید؛ در این پیام اهمیت جستجو و نجات کوهستان و تاثیر همکاری موثر ارگان های دخیل در امر جستجو و نجات کوهستان مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

در ادامه برنامه آقای هادی صابری دبیر محترم فدراسیون در زمینه وضعیت امداد و نجات کوهستان کشور مطالبی ارائه نموده و راهکارهایی را ارائه نمودند.

دکتر حمید مساعدیان سخنران بعدی این مراسم بودند که در زمینه فعالیت ها و اقدامات انجام شده در بخش جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی مطالبی بیان کردند. تدوین آئین نامه جستجو و نجات فدراسیون، تدوین دوره های آموزشی، فعالیت بخش های مختلف در کارگروه پزشکی و جستجو و نجات فدراسیون، گردهمایی فصلی مسئولین کارگروه جستجو و نجات در هیئت های کوهنوردی استان ها، فعالیت ستاد های اطلاع رسانی در استان تهران و هیئت های کوهنوردی استان های سراسر کشور در زمینه پیشگیری از حوادث کوهستان، اهمیت این ستاد در پیشگیری از حوادث کوهستان، شناسایی مناطق حادثه خیز کوهنوردی و کوهستانی کشور، برگزاری مسابقات و مانورهای امداد و نجات کوهستان(ROP TRIP) و . . . از عمده ترین اقدامات بخش جستجو و نجات فدراسیون بیان گردید.

در ادامه برنامه فیلمی از عملیات های امداد و نجات کوهستان هلال احمر برای حضار پخش گردید و در زمینه آن آقای پیمان یاوری مسئول عملیت امداد و نجات کوهستان هلال احمر در زمینه اقدامات انجام شده در امر آموزش دوره های تخصصی امداد و نجات و همچنین اهمیت تجهیزات در امداد و نجات کوهستان مطالبی را بیان نمودند.

آقای دکتر چرخساز مسئول عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر سخنران بعدی مراسم بودند که بر نقش ارتباطات بین ارگانی در ارتقای کیفی و کمی جستجو و امداد و نجات کوهستان سخنانی بیان داشتند.

تقدیر از پیشکسوتان عرصه جستجو و نجات کوهستان از برنامه های اصلی این مراسم بود که از تعداد ۱۶ نفر از تلاشگران این عرصه در گذشته با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی گردید.

تقدیر از تلاشگران امداد و نجات کوهستان هلال احمر از جمله خلبان توانمند امداد و نجات هوایی"کاپیتان گودرزی" از برنامه های اصلی این مراسم بود که "کاپیتان گودرزی" نکاتی در زمینه عملیات های امداد و نجات کوهستان از طریق بالگرد و اهمیت و خطرات آن بیان داشتند. از این خلبان توانمند و سایر همکاران ایشان با اهدای لوح سپاس و هدایایی از طرف فدراسیون کوهنوردی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

در ادامه برنامه آقای "نائب پور" مسئول ایستگاه ۶۴ آتش نشانی ولنجک( ایستگاه اصلی امداد و نجات کوهستان در ارتفاعات شمالی تهران) سخنران بعدی بودند و در زمینه وضعیت امداد و نجات کوهستان در ارتفاعات شمالی تهران و امکانات و تجهیزات این ایستگاه و سازمان آتش نشانی در زمینه امداد و نجات کوهستان مطالبی بیان نمودند. از ایشان بعنوان فردی فعال در عرصه توسعه آموزش و تلاشگر امداد و نجات کوهستان تقدیر شد.

ادامه برنامه به تقدیر از اعضاء "ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان" در برنامه های ستاد در زمستان سال ۹۲ (با مدیدریت هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شمیرانات) در ارتفاعات شمالی تهران و زمستانی مسیر جنوبی دماوند سال ۹۲(با مشارکت کوهنوردان آزاد از استان های مختلف کشور و کوهنورد فعال آقای محمود قویدل) و تابستانی مسیر جنوبی دماوند اختصاص با مشارکت ۱۲ استان کشور اختصاص داشت.

در ابتدای این قسمت سخنان جناب آقای "مرتضی رمضانی" ریاست محترم هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران تکمیل کننده توضیحات فعالیت ستاد در ارتفاعات شمالی تهران بود. در ادامه برنامه از اعضاء این ستاد و گروه ها و باشگاه های فعال همکار تقدیر گردید

منبع:فدراسيون                              من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 14:5 | لینک ثابت |

نشست ریاست فدراسیون با اعضا تیم کلنی استان 

به گزارش کارگروه هیمالیانوردی استان : در حاشیه برگزاری کوه پیمایی عمومی روز 

 پنجشنبه مورخ  1393/09/20 که به مناسبت روز کوهستان پاک و با حضور بیش از 350 نفر از 

 کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت و با حضور جناب آقای رضا زارعی ریاست محترم فدراسیون 

 انجام پذیرفت ، نشست اختصاصی ایشان با اعضا تیم کلنی استان برگزار گردید .
در این نشست آقای نصیری مسئول کارگروه هیمالیانوردی فدراسیون نیز حضور داشتند ، ایشان 

 ضمن بیان شرایط اخذ مجوز برون مررزی صعودهای خارج از کشور، در مورد انجام تمرینات و آماده 

 سازی تیم توضیحاتی را ارائه نمودند . 


جناب آقای زارعی نیز به بیان دیدگاه های خود در مورد هیمالیانوردی و چگونگی انجام آنها پرداختند 

 و در پایان نیز به سوالات اعضا تیم پاسخ دادند .این جلسه به مدت یک و نیم ساعت به طول انجامید .
روابط عمومی هیئت استان

                                                    من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 14:2 | لینک ثابت |

گزارش تصویری کوه پیمایی ماهانه کوهنوردان مشهد این کوهپیمایی به میزبانی گروه ظفر برگزار گردید .
روابط عمومی هیئت استان
                                                من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 13:58 | لینک ثابت |

نجات یک بهله سارگپه از چنگال متخلف سود جو توسط کوهنوردان و تحویل آن به اداره حفاظت محیط زیست مشهد 

 پرنده شکاری که یک جوجه سارگپه پا بلند بود ، متاسفانه در گلبهار توسط فردی 

 سود جو زنده گیری شده و به دلیل نگهداری نامناسب در گونی و قفس ، سری زخمی ،  

پرهایی آشفته و ظاهری مضطرب داشت . کوهنوردان پرنده فوق را به اداره حفاظت محیط 

 زیست مشهد برده و تحویل کارشناسان اداره پایش و نظارت بر حیات وحش استان دادند ، 

 که نهایتا پس از معاینه توسط کارشناسان و انجام مراحل قانونی جهت رهاسازی مجدد 

 در طبیعت و زیستگاه های طبیعی از اداره خارج شد .
گفتنی است سارگپه پرنده ای شکاری و زیبا  از تیره قوشیان است ، با جثه ای تقریبا   

به اندازه عقاب اما با گردن کوتاه و بال ها ی پهن و کوتاه تر از عقاب ، و همین طورمنقار و پاهایی 

 ظریف تر از عقاب که در ایران دارای 6گونه مختلف است و در اکثر مناطق ایران به خصوص 

 استان خراسان رضوی ، در دشت ها و کوهپایه ها مشاهده می شود . 


از تمام کوهنوردان محترم می خواهیم که در صورت مشاهده هر گونه جانور وحشی 

 مانند : گرگ ، روباه ، مار ، جغد ، پرندگان شکاری و.... در محیط زندگی خود از ایراد هر گونه 

 صدمه به جانور و اقدام به زنده گیری آن خودداری کرده و با تماس با اداره محیط زیست 

 (در مشهد شماره 38675040)  و اعلام به کارشناسان مربوط موجبات حضور دوباره جانور را در  

محیط طبیعی خود فراهم نمایند ، همچنین هرگونه ، خرید و فروش ، نگهداری و شکار 

 جانوران و پرندگان ، قطع اشجار ، بوته کنی ، تصرف منابع طبیعی و.... را می توان به اداره 

 محیط زیست گزارش داد تا ضمن برخورد قانونی با متخلفان از سوی مراجع مربوط ، دین خود را 

 به طبیعت و زیبای کشورمان ادا کرده باشیم .
لازم به ذکر است این گزارش توسط آقای غلامرضا کاهانیان تهیه شده است .

منبع: هيئت استان                                          من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 13:51 | لینک ثابت |

همایش «جاودانه های کوهستان» در مشهد برگزار شد  

عصر روز چهارشنبه 19 آذرماه در محل سالن همایش‌های هلال احمر شهر مشهد، مراسم یادمان سه تن از جاودانه های کوه‌نوردی استان خراسان رضوی"شهید سیدجواد مدرس"، "زنده یاد عباس جعفری" و "زنده یاد مهدی عمیدی آهنگ" به همت جمعی از کوه‌نوردان استان برگزار گردید.
در این مراسم علاوه بر خانواده های این عزیزان، جمع زیادی از کوهنوردان استان،آقای  رضا زارعی رئیس فدراسیون،آقای صبوریان مدیرکل ورزش استان، برخی اعضای شورای شهر مشهد و ... نیز حضور داشتند.
در این مراسم ضمن قدردانی از خانواده های سه جاودانه کوهستان توسط میزبان، لوح یادبود و نشان فدراسیون کوه‌نوردی نیز به ایشان اعطا گردید.


 
منبع: هيئت استان                                            من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه سوم دی 1393 ساعت 13:48 | لینک ثابت |
گزارش صعود به قله 2810 متری سیاه چوبین به سرپرستی علیرضا رجبی راد در مورخ جمعه هفتم آذر ماه بشرح زیر خدمتتان تقدیم میگردد این صعود تقدیم میگردد به اسطوره کوهنوردی استان  مهدی عمیدی آهنگ . 

                                   بنام آنکس که انسان را از عدم آفرید وبه آن روح دمید. 

کوه الهام بلند آسمانی است، رویشی از خاک، قد برافراشته به سمت آسمان با ریشه ای به بلندای بودنش، کوه گهواره ی  خیال آدمهاست در زمستان اين زيبايي دو چندان  مي شود سفيدي كوه و بكر بودنش كه با صعود دوباره كشف مي شود رد پاها گواه اين زيبايند در هر ستیغ کوه جای گام های انسانها ی دلداده ی طبیعت به چشم می خورندواين توفيقي است كه شامل اعضا ميشود و احيائي دوباره مسير راه پر از پولكهاي سفيد برف و بوته هاي كريستالي همچون چراغهاي بر بستر كوه پراكنده و درخششي جذاب و خيره كننده هر كدام از اعضاي گروه را به سمت خود مي كشاند . صداي لغزش برفها زير گامهاي اعضا لذت كوه را دو چندان مي كند.آن لحظه را با چشمانم براي هميشه به ذهنم هديه دادم ودر آرشيوبهترين زيبائيها ثبتش كردم .نفسهاي عميق و اشتياق رسيدن به قله و ابرهاي مرواريدي شكل كه همچون زنجيره هاي به هم تنيده در افق ديد زيبائي هاي خداوند را ياد آوري ميكند. كودك خيالم بر بال ابرهاي پشمكي غوطه ور مي شود ومرا به ناكجا آباد مي برد . ايستاده ام و با تمام وجود تسليم اين همه  زيبائي و چيزي جز شكر گذاري به ذهنم خطور نمي كند خدايا به خاطر توفيق حضورم شكر به خاطرتمام زيبائيهايت سپاس ....

مطابق تقويم شش ماهه دوم باشگاه كوهنوردي آزادگان مشهد در صبحگاه جمعه هفتم آذر ماه ساعت 30/5 در ايستگاه ميدان استقلال پذيراي تعدادي از همنوردان مصمم ومشتاق بوديم ، پس از سوار شدن دوستان بسمت خروجي شهر و شهرستان فريمان براه افتاديم صبحگاه سرد ونيمه ابري بود در بين راه چهار نفر از همنوردان بما ملحق شدند .والبته در اين برنامه سه تن از همنوردان هم غايب بودند ودر نتيجه با دوازده نفر ميني بوس بسمت فريمان حركت كرد ،جاده پوشيده از مه بود وپس از عبور از قلندرآباد ساعت 7 به شهر فريمان رسيديم در محل ميدان فرمانداري دوتن از اعضاي هيئت فريمان به تيم ملحق شدند وادامه مسير داديم تا منطقه چهارتكاب و ژرف و پس از عبور از محيط باني ساعت 15/8 به منطقه صعود رسيديم ،ميني بوس در كنارجاده توقف كرد و همنوردان همگي پياده شدند وپس چك لوازم وتجهيزات پذيرايي مختصر ، مراسم معرفي اعضاء و منطقه و مسير صعود توسط سرپرست انجام گرفت ودر ادامه  تيم با سرقدمي جناب آقاي نورزاد از يك يال ملايم  بسمت بالا حركت كرديم در ادامه مسير هوا آفتابي شده بود ودر ساعت 15/9 در محل قرق همنوردان جهت صبحانه توقف كردند. پس از صرف صبحانه براه افتاديم در مسير بعلت برودت هوا آبهاي اطراف خارها يخ زده ومنظره زيبايي درست كرده بود ، در زير قله زمين برفي بود البته گرمي هوا ونبود باد شديد دست بدست هم داده بود تا صعودي زيبا وآرامي داشته باشيم ،همچنين دوستان موفق به ديدن يك گله بز و كل كوهي شدند كه از جلوي تيم عبور كردند . دوستان قدرتمند ادامه دادند تا اينكه ساعت 17/11 دقيق به روي له 2837 متري سياه چوبين بوديم ،  شادي غيرقابل توصيفي در چهره دوستان همنورد موج ميزد . همنوردان سرود اي ايران را بصورت جمعي خواندند وهمديگر را در آغوش گرفتند وپس از خوردن چاي داغ و گرفتن عكس يادگاري بسمت پايي حركت كرديم در انتهاي مسير بعلت باز شدن يخ هاي صبحگاهي مسير كاملا" گلي بود وهمين امر باعث سر خوردن چند تن از همنوردان شد بهر حال دوستان در كنار چشمه آبي خوردند وبسمت ميني بوس براه افتاديم .در كنار ميني بوس پس از تميز كردن كفشها همگي سوار بر ميني بوس جهت بازديد از منطقه وبند تاريخي فريمان براه افتاديم ساعت 50/13 به محل بند فريمان رسيديم همنوردان پس از خوردن نهار و استراحت به بازديد از سد و درياچه پشت سد پرداختند در آنجا چند نوع پرندگان زيبا و مهاجر بچشم خورد همچنين بازار فروش ماهي كپور نيز داغ بود . بهرحال ساعت 7/15 سوار بر ميني بوس بسمت مشهد براه افتاديم وساعت 17 عصر در مشهد ومحل ميدان استقلال از دوستان خداحافظي كرديم. در آخر جاي دارد از تك تك شركت كنندگان تشكر كنم واميدوارم از برنامه لذت كافي برده باشند . به اميد ديدار شما در برنامه هاي آينده.

                                                        عليرضا رجبي راد  

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه چهاردهم آذر 1393 ساعت 11:44 | لینک ثابت |

همایش پیاده‌روی و کوه‌ نوردی خانوادگی به مناسبت هفته بسیج برگزار گردید 

به مناسبت هفته بسیج کوه پیمایی عمومی خانوادگی برگزار شد . با حضور بیش از 1500 نفر از اعضای بسیج در روز جمعه همایش پیاده روی خانوادگی در ارتفاعات چشمه پونه برگزار شد . در این همایش که ساعت 7:45 صبح شروع گردید اعضای بسیج نواحی شهر مشهد با حضور در مجتمع آیه ها و توضیحات مسئولین همایش به سمت ارتفاعات چشمه پونه حرکت نمودند . پس از طی مسافت ، قله چشمه پونه را صعود و به محل مجتمع آیه ها جهت مراسم پایانی و صرف صبحانه مراجعه نمودند . در انتهای برنامه قرعه کشی بین شرکت کنندگان صورت گرفت . سه دستگاه دوچرخه و جوایز متنوع دیگر به برندگان اهدا شد . همایش ساعت 11 به اتمام رسید .


 

                                          من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 7:23 | لینک ثابت |
گزارش تصویری «همایش اسکی کوهستان» گرامی‌داشت مربی فقید «فرشاد خلیلی»  

۱۳۹۳

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با همکاری فدراسیون اسکی «نخستین همایش اسکی کوهستان» گرامی داشت مربی فقید زنده یاد «فرشاد خلیلی» را روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ۹۳ در استان البرز،  سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج برگزار کرد.

در این همایش که توسط «کارگروه اسکی کوهستان» طراحی و اجرا گردید و با حضور رئیس و مسئولین فدراسیون کوه‌نوردی و دبیر فدراسیون اسکی همراه بود؛ به مباحثی چون؛ معرفی رشته اسکی کوهستان، ارائه گزارش‌های برتر اسکی تورینگ و تبیین رویکردها و برنامه‌های اسکی کوهستان و همچنین تجلیل از خانواده زنده یاد «فرشاد خلیلی» و تقدیر از فعالان این عرصه پرداخته شد.

گزارش

گزارش تصویری این همایش توسط «کیان نادری» از روابط عمومی فدراسیون.

منبع:فدراسيون                                                من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:58 | لینک ثابت |
اخبار استان‌ها/ برگزاری همایش کوهپیمایی کوه‌نوردان شرق مازندران +عکس  

۱۳۹۳

بنا بر گزارش ارسالی روابط عمومی هیئت استان مازندران؛ همایش کوه‌پیمایی کوه‌نوردان شرق استان مازندران گرامی‌داشت کوه‌نورد فقید «رجب نوروزی» در شهرستان «گلوگاه» برگزار شد.

در این همایش که با حضورخانواده آن مرحوم برگزار گردید، بیش از ۲۷۰ نفر از بانوان و آقایان کوه‌نورد در سنین ۸ تا ۸۰ سال از شهرهای ساری، قائمشهر، نکا، بهشهر، گلوگاه و کوه‌نوردانی از استان گلستان شهرهای گرگان و کردکوی حضور بهم رساندند.

خاطرنشان می گردد در این همایش  که به میزبانی هیئت کوه‌نوردی شهرستان «گلوگاه» در ارتفاعات توسکا چشمه آن شهرستان برگزار شد، علاوه بر مسئولان هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی گلوگاه، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ، روسای سابق هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند.

ارسال خبر و عکس: فلاح؛ مسئول کارگروه روابط عمومی هیئت استان مازندران

 منبع:فدراسيون                                                 من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:56 | لینک ثابت |
اخبار استان‌ها / نشست علمی - آموزشی و همایش زیست محیطی در کازرون  

۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان کازرون حفاظت و حراست از طبیعت پاک کوهستان از اهداف کلان کارگروه دیده بان کوهستان است که از مهمترین برنامه های راهبردی مصوب هیئت کوه‌نوردی کازرون برای تحقق این هدف، انتخاب و آموزش کوهبانان برتر شهرستان می باشد. در همین راستا در شامگاه پنجشنبه ۲۹/آبان/۹۳ نشست علمی - آموزشی چگونه طبیعت را پاس بداریم با برنامه ریزی کارگروه دیده بان کوهستان این هیات، همکاری اداره ورزش و جوانان و دانشگاه سلمان فارسی از ساعت ۳۰/۱۸ تا ۲۱ در سالن علامه دوانی دانشگاه سلمان برگزار گردید. در این نشست که با استقبال ۵۰ نفر از کوهنوردان و علاقمندان محیط زیست همراه بود ابعاد مختلف آلودگی های صنعتی، کشاورزی، خانگی و طبیعت گردی واثرات مخرب آن بر محیط زیست توسط مهندس جواد باقر نژاد کوهنورد پیشکسوت، کارشناس ارشد جهاد کشاورزی و فعال محیط زیست تشریح گردید و راهکارهای عملی پیشگیری و کاهش این مخاطرات به تفصیل توضیح داده شد.

همچنین در برنامه ای دیگر  گروه کوه‌نوردی آزادگان در راستای تحقق اهداف راهبردی کارگروه دیده بان کوهستان و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، دومین همایش پاکسازی محیط کوهستان را با شعار طبیعت پاک در روز جمعه ۳۰/۰۸/۹۳ از ساعت ۶ صبح در پارک طالقانی برگزار نمود. این همایش با همکاری هیات کوهنوردی، اداره ورزش و جوانان، اداره حفاظت محیط زیست، هلال احمر، شهرداری و شورای شهر کازرون، گروه کوهنوردی پویا و گروه کوه‌نوردی مهرگان و فراخوان از تمام گروه های کوهنوردی برگزار گردید. در این همایش با همت جمع کثیری از ورزشکاران، کوهنوردان و طبیعت دوستان زباله های دامنه کوه مشرف به پارک طالقانی جمع آوری گردید. در حاشیه این همایش برنامه های متنوع سنگنوردی، نمایشگاه عکس کوهنوردی، ایجاد کمپ آموزش های زیستی محیطی به کودکان بصورت بازی، دوچرخه سواری، سوارکاری، آزادسازی نمادین پرندگان، اجرا گردید.

  منبع:فدراسيون                                         من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:51 | لینک ثابت |

 

 

 

۱۳۹۳

به گزارش رسیده؛ آزمون ورودی دوره مدرسی نقشه خوانی و کار با قطب نما درتاریخ ۲۹ آبان ۹۳ با حضور۵ نفر از مدرسین بخش ناوبری فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و شرکت ۴۹ نفر از متقاضیان  شرکت دراین آزمون در کوهپایه های منطقه پونک تهران برگزار گردید.

در این آزمون مهارت شرکت کنندگان در تشخیص و حفظ جهت حرکت، تعقیب قطب نما و تشخیص موقعیت فعلی و ترسیم آن و نیز فن بیان و تسلط بر مباحث طرح درس و همچنین خصوصیات و مشخصه های نقشه های توپوگرافیک به صورت تئوری و عملی مورد سنجش قرار گرفته و در خاتمه آزمون کتبی از شرکت کنندگان اخذ گردید.

 

منبع:فدراسيون                                          من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه سوم آذر 1393 ساعت 6:48 | لینک ثابت |
اخبار شهرستانها / صعود کوهنوردان شهرستان طرقبه شاندیز به قله شیرباد انجام شد . به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی طرقبه شاندیز در روز جمعه ۲۵ مهرماه به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی و ورزشی صعود سراسری کوهنوردان شهرستان طرقبه شاندیز به قله شیرباد انجام پذیرفت. در این صعود که بیش از 130 نفر از کوهنوردان این شهرستان حضور داشتند ، صعود از ساعت ۶ صبح از روستای زشک آغاز و در ساعت ۱۶ پایان گرفت. گزارش تصویری این صعود را در سايت هيئت استان مشاهده نمائید. من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه پنجم آبان 1393 ساعت 9:52 | لینک ثابت |
 
business articles