جلسه هماهنگی سومین جشنواره سنگ‌‌نوردی بیستون/ مسئولین استانی و فدراسیون :

۱۳۹۳

جلسه هماهنگی سومین جشنواره سنگ‌‌نوردی بیستون با حضور معاونت سیاسی امنیتی کرمانشاه، ریاست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشور، مدیرکل تربیت بدنی و جوانان کرمانشاه و سایر مسئولین استان در استانداری کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش رسیده؛ چهارشنبه ۲۵ تیرماه  با حضور آقای آذرمی  معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، رضا زارعی ریاست فدراسیون کوه‌نوردی کشور و مجتبی جوهری مدیر کل تربیت بدنی و جوانان کرمانشاه دومین جلسه تخصصی و کاربردی سومین جشنواره جهانی بیستون در استانداری کرمانشاه برگزار گردید. در این نشست مدیران و معاونین ذی‌ربط در امر برگزاری جشنواره سنگ‌نوردی حضور یافته و ضمن ارائه گزارشی از سوی معاونت توسعه و ورزش استان از دو جشنواره قبلی  و فرصت های پیش آمده از این دو رویداد، اعلام آمادگی خود را جهت برگزاری سومین جشنواره سنگنوردی بیستون اعلام نمودند.

ریاست فدراسیون کوه‌نوردی ضمن ارائه گزارشی از جشنواره های قبلی اهمیت و ضرورت اجرای سومین جشنواره سنگنوردی بیستون و موقعیتهای بدست آمده بویژه توجه سازمان صعودهای بلند کشور فرانسهGHM  به این جشنواره را برشمرد و آمادگی و هماهنگی کامل فدراسیون کوه‌نوردی و هیات استان کرمانشاه را در جهت برگزاری سومین جشنواره اعلام نمودند.

آذرمی معاونت سیاسی امنیت استان کرمانشاه نیز اجرای این جشنواره را بعنوان یک  پروژه ملی معرفی نموده و مقرر شد بصورت یک بازه زمانی خاص در اسرع وقت با اعلام برنامه های کاربردی توسط دستگاه های ذیربط و پیگیری برنامه ها بصورت کنترل پروژه به پیش ببرند. ضمن آنکه مقرر گردید هماهنگی لازم صورت جهت اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه به بهترین وجه انجام گیرد.

گزارش از محسن نیکروش / مسئول آموزش و کارگروه کوه‌نوردی کرمانشاه

منبع:سايت فدراسيون                                   من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه سی و یکم تیر 1393 ساعت 8:48 | لینک ثابت |
کلنگ اجرای پروؤه خانه کوه‌نورد استان کرمانشاه به زمین خورد : به گزارش رسیده؛ همزمان با جلسه هماهنگی مسئولین فدراسیون با مسئولین استان کرمانشاه، مراسم کلنگ زنی پروژه خانه کوه‌نورد استان توسط ریاست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ، مدیرکل تربیت بدنی کرمانشاه و بهمن مشتکوب رئیس هیئت کوه‌نوردی استان و جمعی از پیشکسوتان کوه‌نوردی استان در محل مجموعه ورزشی امام (ره) کرمانشاه به اجراء درآمد. اطلاعات تکمیلی درخصوص این پروژه متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد. منبع:سايت فدراسيون من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه سی و یکم تیر 1393 ساعت 8:46 | لینک ثابت |
امداد رسانی ارزنده به فرد حادثه دیده در غار «پریان» :

۱۳۹۳

به گزارش بخش غارنوردی فدراسیون؛ بر اساس تماس تلفنی آقای زراوندی با آقای محمد منصوری مسئول بخش غارنوردی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان در ساعت ۱۳:۲۰ روز ۲۶/تیر/۹۳ از حادثه ی سقوط «احسان ناجی» در برنامه عکاسی در غار فنی پریان مطلع می شوند.

با توجه به شدت آسیب (شکستگی و در رفتگی کتف، شکستگی مچ پا و آسیب سر) هماهنگی های لازم با هلال احمر و آتش نشانی استان جهت تهیه وسایل و امکانات مورد نیاز بویژه برانکارد مخصوص غار صورت گرفت سپس در ساعت ۱۶:۴۵ به همراه آمبولانس هلال احمر میمه وارد منطقه شدیم و عملیات آغاز شد.

خدا را شاکریم پس از تلاش های فراوان با برپایی کارگاه های ایمن در کمترین زمان ممکن در ساعت ۱:۳۰ بامداد مصدوم به خارج از غار منتقل و تحویل نیرو های هلال احمر جهت اعزام به بیمارستان شد .

هم اکنون حال عمومی مصدوم خوب است و دوران نقاهت را در آغوش گرم خانواده می گذراند.

با تشکر ویژه از:

۱- سازمان هلال احمر استان

۲- سازمان آتش نشانی و امداد نجات کوهستان

۳- گروه غارنوردی و غارشناسی نقش جهان

۴- گروه کوهنوردی آراد

۵- گروه کوهنوردی چکاد

۶- و جمعی از غارنوردان آزاد

گزارش :زهرا مدرس

(گزارش کامل فنی همراه با فیلم مستند متعاقبا منتشر خواهد شد)

منبع:سايت فدراسيون كوهنوردي

من وكوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه سی و یکم تیر 1393 ساعت 8:35 | لینک ثابت |

کوهپیمایی عمومی: 
برنامه كوهپيمايي عمومي یادبود کوهنوردان فقیدمجید وحیدیان و علیرضا امانی روز پنجشنبه 19 تیرماه برگزار خواهد شد.
مسير اين كوهپمايي قله زو واقع در ارتفاعات آب و برق مي باشد.
محل تجمع اوليه انتهاي بلوار هاشمیه – هاشمیه91- پارک خورشید و زمان شروع برنامه ساعت 10
شب خواهدبود.
 اين برنامه با اهداف تجدید دیدار مربیان، پیشکسوتان و کوهنوردان  باشگاهها و گروه های شهرستان مشهد و  به همت دوستان کوهنورد فقید علیرضا امانی در گروه کوهنوردی سازمان مپ شهرداری مشهد و خانواده های این دو کوهنورد میزبانی واجرا خواهد گردید.
    
 از تمامي همنوردان  و خانواده های گرانقدرشان دعوت مي شود در اين کوهپیمایی شركت فرمايند عکس ها مربوط به کوهپیمایی چهارشنبه مورخ 11 تیرماه 1393 می باشد که توسط آقای ایمان صفائیان گرفته شده است.
--------------------------------------------------------------------------------------
 

قله خلنو مقصد صعود سراسري كوه نوردان خراسان رضوي:

بنا به اعلام كارگروه هيماليانوردي استان صعود سراسري كوه نوردان خراسان رضوي از مورخه 5 الي 7 شهريورماه سال جاري بر روي قله  4375 متري خلنو در البرز مركزي انجام مي پذيرد

البرز مركزي و قله خلنو

البرز مركزي كه:
از شمال به درياي مازندران
از جنوب به شهر تهران و حومه آن
از غرب به رشت
و از شرق به ساري ختم مي گردد قسمتي از رشته كوه بزرگ البرز مي باشد كه قله خلنو نيز در آن جاي دارد  كمربند اصلي منطقه خلنو در البرز مركزي خط الراس است كه از قله  دماوند شروع شده و به تونل كندوان در جاده چالوس مي رسد.در اين خط الراس بجز گردنه كبود با ارتفاع 3420 متر در هيچ نقطه اي ارتفاع آن كمتر از 3000 متر نيست و در آن بيش از 43 قله بالاي 4000 متر وجود دارد .

 معروف ترين آنها  (آزادكوه 4372 متر) برج (4325 متر)سركچال(4210 متر) كلون بستك(4200 متر) مي باشد و قله  خلنو بعد از دماوند بلندترين قله اين منطقه محسوب مي گردد اين قله از جنوب به شمشك و رودبار قصران از شمال به دره رودخانه وارنگرود از شرق به دشت لار و از غرب به رودخانه كرج وصل مي شود كه از طريق خط الراس خود به كليه قلل البرز مركزي  ارتباط دارد.
مسير صعود اين قله پس از عبور از روستا لالون و تنگه لالون به سمت منطقه اي به نام چشمه تلخاب مي رسد كه از آن طريق نيز به گردنه ورزاب ادامه مي يابد و ........

كارگروه هيماليانوردي استان

---------------------------------------------------------------------------

 

برگزاري جلسه مشترک اعضای تيم های منتخب کوهنوردی استان - كلني:


بنا به اعلام كارگروه هيماليانوردي استان در ادامه نشست  مربيان  و كارشناسان بخش هيماليانوردي استان  و بمنظور استفاده بيشتر از نقطه نظرات  و پيشنهادات  اعضاء تيم هاي كلني استان : تيم خانتانگري ،بانوان لنين،اعضاء تيم كلني فعلي با حضور مسئولين  هيات كوه نوردي برگزار گرديد.
این جلسه كه با اهداف:
1-ديدار مجدد اعضاء اين تيم ها در يك جمع دوستانه و صميمي
2-ارائه نقطه نظرات شركت كنندگان در رابطه  با چگونگي برگزاري اردوها انجام پذيرفت پس از جمع بندي نظرات و پيشنهادات تصميمات ذيل اتخاذ گرديد:
1-هدفمند شدن اردوها
 2-برآورد روشن و دقیق هزينه ها و تعیین نحوه تامین آن
3-عدم  موازي كاري و پراكندگي اعضاء تيم
4-پشتيباني پيش از پيش هيات از برنامه های تیم منتخب
5-استفاده بيشتر از توانمندي مربيان بخش هيماليانوردي


 
 
 

 

 
قابل ذكر است متاسفانه تعدادي از دعوت شدگان به اين جلسه غايب بودند كه عبارتند از :
آقايان : جواد اكبري –ناصر اكبري –اميد اكرمي-قاسم خليلي –ميثم رودكي –مجيد زحمتكش –حامد  حاجي زاده –سعيد حاجي بيگلو –حميد ميربلوك –علي نيكبخت –جواد نوروزي و مجيد مذهبي
خانمها:  زهرا ارغياني –زري سليماني –حكيمه فعال –راضيه غضنفري و سارا صفائيان
 
 
 

 

 
------------------------------------------------------------

نتیجه آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ برف و یخ

 

بدین‌وسیله  نتیجه آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ برف و یخ که در تاریخ ۲۲/خرداد/۹۳ در منطقه حسن‌در برگزار شد به شرح پیوست اعلام می‌شود.

توجه:

ـ نفرات مشروط در یکی از مباحث فنی یا تئوری یا هر دو نمره حد نصاب را کسب ننموده و باید در دوره با آمادگی بیشتری حضور یابند.

ـ بدیهی است پس از پایان دوره مربیگری فقط نفراتی که حد نصاب نمرات تئوری و عملی را کسب نمایند قبول خواهند شد.

ـ ضمناً تاریخ و محل دوره متعاقباً اعلام خواهد شد.

نتایج نهایی آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ برف و یخ    ـ ۲۳و۲۲/خرداد/۱۳۹۳

ا

 

۵۳

مهران خواجه‌زاده

خراسان رضوی

مشروط

۱۳

علی مصباحی

تهران

قبول

 

۵۴

جواد  پیله‌چیان

خراسان رضوی

مشروط

۱۴

پرستو  نصری‌مقدم

تهران

قبول

 

۵۵

محبوبه  باغبانیان

خراسان رضوی

مشروط

۱۵

مصطفی احسان‌پور

چهار محال و بختیاری

قبول

 

۵۶

فاطمه  مهربان

خراسان رضوی

مشروط

۱۶

ملیحه سادات  حسینی

خراسان رضوی

قبول

 

۵۷

زهرا  ارغیانی

خراسان رضوی

مشروط

-------------------------------------------------

صعود گروه کوهنوردی دادگستری استان خراسان رضوی به قله خواجه قنبر به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه:

مقدمه
قله خواجه قنبردر روستای دوزین در ۴۰ کیلومتری شهرستان مینودشت واقع شده است که البته مسیر صعود دیگر آن از منطقه کالپوش و روستای نام نیک می باشد که ما این مسیر را برای صعود برگزیدیم . دو کوه بوقوتو و خواجه قنبر از کوه های نامدار و زیبای منطقه فوق می باشند. این قله به ارتفاع ۲۵۳۰ متر به قولی و ۲۴۵۰ متر به قولی دیگر؛که البته gps ما قول اخیر را صحه گذاشت استان سمنان و گلستان را از هم جدا می نماید. مزار دوتن از بزرگان نيز در بالاي قله قرار دارد كه نام اين كوه برگرفته از اين نام است.  مزاري كه دربالاي كوه ودرخط الراس قرار دارد متعلق به خواجه قنبر است .‫كمي پايين تر به طرف نام نيك مزار بزرگوارديگري قرار دارد كه بدان سيد ابراهيم مي گويند  . ساختمان اين آرامگاه باسنگ كارشده و سقف آن حلب است . در زير ناوداني يك تانكر آب قرار داده اند . آب باران از قيف وصافي رد شده ودر داخل تانكر ذخيره مي شودو   باتوجه به اينكه در اين ارتفاع آب نیست كوهنوردان  از آن آب استفاده مي كنند .‬هر چند آب آن خیلی قابل شرب نیست و برای مصارف دیگر استفاده می شود .

غار سم :
دومین غار عمیق کشور با عمق 375 متر با عنوان "سم" در ارتفاعات شرقی کوه خواجه قنبر روستای دوزین بخش گالیکش استان گلستان کشف شده است. به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، این غار زیبا و منحصربهفرد طبیعی در ارتفاع 1700 متری کوه خواجه قنبر از سطح دریا قرار دارد و دارای یک دهانه میباشد. این غار در نزدیکی قله کوه خواجه قنبر (امامزاده بالای کوه) در منطقه نامیج روستای نام نیک بخش  درگالیکش شهرستان مینودشت از توابع شرق گلستان به فاصله تقریبی ۲ ساعت راهپیمایی  واقع شده است. جاذبه های طبیعی بکر و زیبای این غار ناشناخته، بهشتی برای طبیعت گردان و کوهنوردان و علاقهمندان به رشته های غارنوردی فراهم کرده است. تاکنون با تلاش گروه های کوهنوردی 21 چاه از این غار زیبا کشف شده است . . این غار طبیعی از جنس آهک میباشد که بر اثر جریان آب از داخل سنگهای آهکی بسط و گسترش یافته است. دهانه این غار در یک محوطه باستانی قرار دارد و در داخل غار بقایای سفالمربوط به دوران کهن و اسکلتهایی دیده شده است. در دهلیزهای آغازی این غار نیز بقایای اسکلت انسانی موجود است.
نام این غار (سُم) در زبان محلی به معنای حفره و غار میباشد.

گزارش برنامه :

بار دیگر شامل الطاف خاص حضرت باریتعالی قرار گرفتیم و موفق شدیم لحظه هایی از عمر خود را با حضور در طبیعت بی نظیر خالق بی همتا جاودانه کنیم .در هفته قوه قضاییه و به این مناسبت تصمیم گرفته شد تیم کوهنوردی دادگستری خراسان رضوی در ادامه اهداف خود اولین برنامه خارج از استان را اجرا نماید و  برای این منظور مسولین شورای ورزش و معاونت محترم اداری و مالی دادگستری خراسان رضوی با حمایتهای مالی و معنوی خود نقش به سزایی در اجرای این برنامه داشتند . امید است با ادامه این حمایتها همکاران بیشتری در بخش قضایی و اداری وارد حوزه ورزش ، خصوصا کوهپیمایی شوند .
در روز چهارشنبه چهارم تیرماه سال ۹۳ ساعت ۴ بعد از ظهر از میدان پارک ملت مشهد حرکت خود را به سمت شهر گرمه در خراسان شمالی آغاز نمودیم . با همکاری و دعوت سرکار خانم رجبی امکان اسکان تیم در شهر گرمه فراهم شده بود . در ساعت ۱۰.۳۰ شب به آنجا رسیدیم و در خانه باغی در این شهر سکنی گزیدیم .
صبح روز پنجشنبه ساعت ۶ بامداد گرمه را به قصد روستای نام نیک ترک کردیم و پس از طی ۸۰ کیلومتر و حدود یک ساعت به این روستای زیبا پا نهادیم . مشخصات این روستا در بالا به طور مشروح ذکر گردید و بعد از کمی درنگ کوله پشتیهای سنگینی که برای دو شب اقامت به همراه چادر و مواد غذایی تدارک دیده شده بود را به وسیله تراکتور و یک نفر از راهنمایان محلی به منطقه فرستادیم و خود نیز از طریق راه کوهستانی بالای روستا که به صورت پاکوب می باشد همراه با کوله حمله و مقداری اب و تنقلات مشغول صعود شدیم . سبک بار شدن گروه فرصت بسیار مطلوبی برای تیم ایجاد نمود تا فارغ از حمل کوله سنگین با آرامش از زیباییهای منطقه لذت ببرند ، ضمن این که هدف از این رشته ورزشی لذت بردن از طبیعت به همراه ورزش روح و جسم می باشد و حمل کوله پشتیهای سنگین در کوهستان علاوه بر ایجاد آسیبهای جدی بر روی مفاصل موجب خستگی مفرط و عدم لذت بردن کافی از حضور در طبیعت می گردد .به هر حال پس از حدود یک ساعت کوهپیمایی به یک منطقه بسیار زیبای جنگلی رسیدیم که محدوده  بازی میان آن قرار داشت و ترجیح دادیم شب را در همان نقطه چادر بزنیم . پس از کمی استراحت و تجدید قوا و برداشتن آب کافی با کوله حمله در ساعت ۱۱ حرکت خود را به سمت قله آغاز نمودیم . در میانه راه به غار سم رسیدیم .با توجه به این که هدف تیم غارنوردی در این برنامه نبود به بازدیدی مختصر در شعاع ۲۰ متری غار که به صورت تونلی شیب دار به سمت عمق زمین می رفت و داراری چاه های متعددی نیز می باشد نمودیم .پس از بازدید از غار به سمت قله حرکت کردیم و بعد از حدود ۳ ساعت به کوهپیمایی زیر قله خواجه قنبر و آرامگاه رسیدیم ودرنهایت خود را به قله رساندیم . از براز این قله بسیار زیبا روستاهای اطراف و مناطق جنگلی به زیبایی هر چه تمامتر خودنمایی می کردند که خستگی تیم با دیدن این مناظر از بین می رفت . پس از گرفتن چند عکس یادگاری و اندکی استراحت از همان مسیر به سمت محل کمپ برگشتیم . در مجموع از محل کمپ تا قله ۳۸۰۰۰ گام برداشتیم و حدود ۲۰ کیلومتر به صورت رفت و برگشت مسیر را طی نمودیم .
پس از رسیدن به کمپ اقدام به برپا نمودن چادرها و افروختن آتش نمودیم که البته صرف چای آتشی در آن حال و هوا لطف خاص خودش راداشت صرف شام که به همت و دعوت خانم رجبی بود و عبارت بود از اشکنه کشک و خوراک بادمجان که بسیار لذیذ و با کره زرد محلی تهیه شده بود به این زودیها از خاطرمان فراموش نخواهد شد .پس از یک شب نشینی پرخاطره در کنار آتش حدود ساعت ۱۲ به خوابی عمیق و لذت بخش در دامان طبیعت فرو رفتیم . بعد از انجام فریضه صبح چادرها را جمع و وسایل را مجددا به تراکتوری که طبق قرار قبلی به منطقه آمده بود سپردیم وخودمان هم  بعد از طی ۴۵ دقیقه مسیر به روستا بازگشتیم و از آنجا هم خود را به شهر گرمه و باغ رساندیم . صبحانه در گرمه صرف شد  و عازم بازدید از قلعه تاریخی شهر گرمه شدیم که بر فراز یک تپه در حاشیه شهر قرار داشت .البته موفق نشدیم درون قلعه وارد شویم چون ظاهرا نگهبانی که کلید درب قلعه در دست وی بود حضور نداشت !
برنامه بعدی زیارت مزار شهدای گرمه بود با حضور درمزار شهدای این شهر، ضمن قرائت فاتحه با آرمانها و اهداف والای این همیشه زنده گان ناظر بر رفتار و احوالمان تجدید پیمان  نمودیم و به این وسیله اعلام کردیم که در هر حالی همواره جان فشانیها و ایثار این عزیزان را فراموش نخواهیم کرد و رهرو راهشان خواهیم بود .
بعد از تهیه ناهار از شهر گرمه خارج شده  و پس از طی حدود یک ساعت و نیم خود را به جنگل گلستان رساندیم و وارد محوطه آبشار زیبای آق سو گردیدیم . بازدید از این ابشار حسن ختام برنامه ۳ روزه ما محسوب می گردید . در کنار یکی از آبریزهای پلکانی این ابشار زیبا ناهار را صرف کردیم و سپس خود را به زیر مرتفع ترین نقطه آبشار رساندیم . حضور همکاران در زیر آبشار و به آب زدن تن خود در برکه های نسبتا عمیق آن لذتی وصف ناشدنی را رقم زد که تا حضور نداشته باشید نمی توانید آن را درک کنید .
و به این ترتیب یکی دیگر از برنامه های کوهنوردی دادگستری خراسان رضوی به اتمام رسید به این امید که در آینده شاهد حضور چشمگیر و فعال سایر همکاران در این برنامه ها باشیم .

حاشیه های برنامه
۱  -   حضور به موقع دوستان در زمان مقرر حرکت کمک بسیار شایانی در اجرای به موقع برنامه طبق زمان بندی از قبل تعیین شده نمود که لازم است همین جا از همه اعضاء تیم تشکر نماییم .
2   -   حضور مهندس میر احمدی به عنوان راهنما در کنار تیم که بسیار مشفقانه و با آگاهی کامل و تواضع خاصی همراه بود فرصت مغتنمی بود که باید  در اینجا از ایشان تشکر ویژه ای داشت .
3    -   برگذاری آموزش پیمایش در جنگل توسط سرکار خانم هاشمی نژاد مسوول آموزش گروه کوهنوردی نیز از نقاط عطف این برنامه بود که امیدواریم در برنامه های بعدی نیز این روند ادامه داشته باشد .
 4    -  در هفته قوه قضاییه و حضور ۳ نفر از قضات محترم  در این برنامه ، از دیگر نقاط عطف این صعود محسوب می شود . با این امید که در آینده شاهد حضور فعالتر و بیشتر قضات محترم نیز باشیم.
5   -  همیاری و همکاری همه اعضاء تیم در تمامی قسمتهای برنامه یکی از مهمترین عوامل موفقیت این صعود محسوب می شود .
در پایان از زحمات بیدریغ و حمایتهای حاج آقای نمازی  معاونت محترم مالی و اداری و همین طوردبیرمحترم شورای ورزش دادگستری خراسان رضوی  آقای هاشم نمازی کمال تشکر و قدردانی را داریم .  با این امید که این حمایتها موجب فراگیر شدن ورزش کوهپیمایی در میان تمامی همکاران عزیز گردد.
سرپرست تیم اعزامی
عبدالحسین نعیمی مکرم
تیرماه ۹۳

                                                                  من وکوه

 

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه بیستم تیر 1393 ساعت 14:2 | لینک ثابت |
به گزارش دفتر باشگاه كوهنوردي آزادگان مشهد: جلسات هفتگي باشگاه (دوشنبه شب ها) در ماه رمضان به دليل نزديكي ساعت افطار برگزار نخواهد شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

قله كازبكي 1-12 مرداد به سرپرستي جناب آقاي ناصر هوشيار  (باشگاه آزادگان) ضمنا" جلسه توجيهي صعود روز سه شنبه ساعت شش در محل باشگاه آزادي 38 برگزار مي شود.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

كفش ساق كوتاه زنانه columbia.salamander.humtto.cvt با سايز بندي متنوع در فروشگاه تجهيزات كوهنوردي روياي آرام :مشهد بلوار آزادي -آزادي 38

-------------------------------------------------------------------------------------------------

قله سيالان و دشت زيباي درياسر 25-29 تيرماه .مهلت ثبت نام تا 19 تيرماه 1393 در باشگاه آزادگان

-----------------------------------------------------------------------------------------------

برنامه كوهنوردي اين هفته گروه كوهنوردي آفتاب شانديز : پنجشنبه بعد از افطار "قله چمن" 1393/4/19 به سرپرستي آقاي علي خليلي به شماره تلفن 09359019502

----------------------------------------------------------------------------------------------

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه شانزدهم تیر 1393 ساعت 16:29 | لینک ثابت |

اعطای کلنگ نمادین بهترین صعود سال ۹۲ به «صعود زمستانه علم کوه مسیر ۴۸ لهستان»

 

شامگاه سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۹۳، آئین اختتامیه‌ی اولین جشنواره‌ی صعودهای برتر برگزار شد و در نهایت برنامه «صعود زمستانه علم کوه مسیر ۴۸ لهستان» به عنوان «برترین صعود کوه نوردی سال ۹۲ » معرفی شد و طی مراسمی با شکوه «کلنگ نمادین» این جشنواره به اعضای تیم مذکور اعطا شد.
تیم ۷ نفره ی «صعود زمستانه علم کوه مسیر ۴۸ لهستان» به همراه دو برنامه دیگر «صعود زمستانه شاخک علم کوه توسط انجمن کوه نوردی زنجان» و «صعود یخچال شمالی سبلان توسط گروه کوه نوردی تهران» به مرحله نهائی راه یافته بودند، که برحسب نظر هیئت داوران، صعود مسیر ۴۸ به عنوان برترین صعود کوه نوردی سال ۹۲ معرفی شد و کلنگ نمادین جشنواره به اعضای این تیم احسان پرتوی نیا ( سرپرست)، مهدی فرهادی، حامدحواله دار نژاد، امین معین، سعید آقاکاشی، فرشاد میجوجی و علی مصباحی اعطا شد.گفتنی ست در این مراسم از افراد و نفرات ذیل نیز با اعطای لوح تقدیر و یادبود جشنواره تقدیر و تجلیل شد:

- تیم «صعود مسیرجشنواره روی دیواره بیستون» به عنوان «برترین صعود ورزشی (اسپرت) سال ۹۲» متشکل از: حسن گرامی، میثم افتخاری، عامرازوجی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- تیم «صعود زمستانه شاخک علم کوه توسط انجمن کوه نوردی زنجان» به عنوان «صعود برتر شایسته تقدیر سال ۹۲» متشکل از؛ محسن سعید زاده، سعید نبی لو، بهادراحمدی، مهدی بیگدلی با اعطای لوح و یادبود جشنواره

منبع :هیت استان                                   من و کوه
- تیم «صعود یخچال شمالی سبلان توسط گروه کوه نوردی تهران» به عنوان «صعود برتر شایسته تقدیرسال ۹۲» متشکل از؛ ابوالفضل زمانی، حسین صالحی، علی نصیری، نوید هنرکار و سعید کریمی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «پیش کسوت و چهره ماندگار کوه نوردی» ؛ فرخ رحمدل با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «کوه نورد دوران» عظیم قیچی ساز با اعطای کلنگ یادبود جشنواره با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «بانوی هیمالیانورد» پروانه کاظمی با اعطای کلنگ یادبود جشنواره با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «تشکل فعال زیست محیطی» گروه دیده بان کوهستان (دکا) عباس محمدی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «تولید کننده تجهیرات کوه نوردی و صعودهای ورزشی» مهندس سلیمانی مدیرعامل شرکت هفت گوهر با اعطای لوح و یادبود جشنواره
-  «حامی کوه نوردی و صعودهای ورزشی» مهندس خسروی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «هیئت داوران جشنواره» عباس ثابتیان، مهدی داورپور، رضا شهلائی و لیلا بهرامی با اعطای لوح و یادبود جشنواره

و در پایان یادی از همه جان باختگان کوه نوردی در سال های اخیر و پیش کسوت فقید زنده یاد «گغام میناسیان».

 

 

 

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه سیزدهم تیر 1393 ساعت 11:40 | لینک ثابت |
 

در اولین‌ دوره‌ مسابقات‌ کشوری‌«دوی‌کوهستان»‌یادواره‌«جعغر ناصری »، خراسان رضوی در رده انفرادی و تیمی قهرمان کشور شد

به دنبال فراخوان اعلام شده ازسوی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی درخصوص برگزاری مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) و پیرو برگزاری مسابقات انتخابی در استان‌های مختلف، اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور یادواره زنده یاد «جعفر ناصری» در بخش مردان  با حضور ۴۸ نفر از ۱۷ تیم به میزبانی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهر قدس جمعه ۳۰ خرداد ۹۳ برگزار شد و در نهایت ده نفر برتر به شرح ذیل معرفی شدند:

اول: حسین حبیب زاده از استان خراسان رضوی

دوم: وحید مهربانی از استان مرکزی

سوم: سیامک محرمی از استان اردبیل

چهارم: سید رضا سجادی از استان خراسان رضوی

پنجم: محمد صفاری فر  از استان آذربایجان غربی

ششم: بهمن رستمی از استان مرکزی

هفتم: عباس محمدی از استان مرکزی

هشتم : محسن بهرامی از استان خراسان رضوی

نهم: فرامرز حسین زاده از شهر قدس

دهم: حمید رضا احمدی از استان مرکزی

شایان ذکر است؛ در پایان تیم استان خراسان رضوی به مقام قهرمانی رسید، تیم استان مرکزی به مقام دوم دست یافت و  تیم استان اردبیل در جایگاه سوم قرار گرفت.

  در اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور «دوی کوهستان»، کوه‌نورد خراسانی (مشهدی) جانباز ۷۰ درصد، «سید کاظم سیادتی»، با تلاشی ارزنده و قابل توجه در نهایت موفق به کسب رتبه هفدهم در این دوره از مسابقات گردید.

در بخش اختتامیه این رقابت ها از وی نیز به عنوان یک قهرمان جانباز تجلیل شد.

 
 
 

منبع:هيئت استان                                                من وكوه


 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در شنبه هفتم تیر 1393 ساعت 8:50 | لینک ثابت |
بسمه تعالی

 

 گزارش برنامه سه روز هزار مسجد

 

 برگزار کننده: باشگاه دوچرخه سواری امیدنیا، آقای مهندس مهدی روزبهانه با همکاری هیئت دوچرخه سواری مشهد، هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی، صدا سیما، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، فرمانداری شهر مقدس مشهد و هلال احمر

 

 اسپانسرهای برنامه به ترتیب: باغسرای آندریا جناب آقای مجید روزبهانه، آبمیوه رضا جناب آقای محمدحسین دانایی، صنایع غذایی نامی نو جناب آقای احسان چابکی و شرکت آدنیس جناب آقای ابوذر حسینی

 

 سرپرست برنامه: سید مرتضی حسینی

 

 در تاریخ 14/3/1393 ساعت 7 صبح ورزشکاران جلوی سالن تربیت بدنی مهران تجمع نمودند و بعد از تلاوت قرآن سرپرست برنامه توضیحات کامل را برای دوچرخه سواران دادند. و همچنان ریاست دوچرخه سواری استان و ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان مشهد جناب آقای پوررضایی برای دوچرخه سواران سخنرانی کردند. دوچرخه سواران از جلوی سالن مهران به سمت خیابان خاکی، چهارراه شهدا بلوار راه آهن خیابان عبادی، میدان امام حسین(ع) و جاده کلات حرکت خود را آغاز نمودند. ساعت 8.10 صبح به شهرک صنعتی کلات جهت صرف صبحانه رسیدند. بعد از صرف صبحانه ساعت 9.40 به سمت روستای معین آباد و کارده حرکت نمودند. در ساعت 12 ظهر به روستای کارده جهت صرف ناهار رسیدند. ساعت 3 به سمت روستای مارشک حرکت کردند و در ساعت 5 بعد از ظهر به روستای مارشک رسیدند. بعد از استراحت کوتاه نماز جماعت مغرب برپا شد. شام را در ساعت 9 شب در مسجد صرف شد. صبح ساعت 7 صبحانه را صرف کردیم و بعد از توضیحات سرپرست برنامه به سمت منطقه هزار مسجد در مسیر روستای کریم آباد، تکه چشمه، عالی کل و در آخر النگ شاهی حرکت کردند. مسیری طولانی و شیب های بلند که دوچرخه سواران به خوبی رکاب زدند و در ساعت 12 ظهر به محل تغذیه در عالی کل و در ساعت 3 به منطقه زیبای النگ شاهی در ارتفاع 2770 متری رسیدند. در النگ شاهی همگی مستقر شدند و چادر ها را رو برپا کردند. بعد از ناهار دوچرخه سواران ساعاتی از هوای مناسب و بسیار عالی النگ شاهی استفاده کرده. در ساعت 9 شب در زیر نور ماه و کنار آتش شام خود را صرف نمودند. ساعت 6 صبح بیدار باش داده شد. در ساعت 9 صبح بعد از صبحانه به سمت قله هزار مسجد در ارتفاع 3012 متری حرکت کردند. ساعت 10 صبح به قله هزار مسجد رسیدیم. بعد از گرفتن عکس یادگاری به سمت قنات انداد حرکت کردیم که از روستای بمقچ، امرودک و انداد سرازیر شدیم. به خواسته خود دوچرخه سواران تا محل استقرار اتوبوس ها بدون توقف رکاب زدند تا بعد از صرف ناهار سوار اتوبوس شوند. در ساعت 3.40 ناهار را صرف کردیم و سوار اتوبوس ها شدیم. در ساعت 5 بعد از ظهر اتوبوس ها به فلکه پارک ملت رسیدند و برنامه سه روز هزار مسجد به خوشی هر چه تمام خاتمه یافت. در پایان از عوامل اجرایی برنامه آقایان: مجید روزبهانه، محمدرضا بنا، مجتبی جاودانی، محمدحسین دانایی، رضا خسروی، ناصر اکبری، محمد نوری، جواد قدیمی، احسان بهلول، امیر غلامرضایی، آقای راحت، حسین پارسایی، محمدرضا خانی، آقای جامی و تمام عزیزانی که ما را یاری نمودند تا این برنامه به خوبی هر چه تمام تر اجرا شود، کمال تشکر و قدردانی را نموده و امید است در سالهای بعد با توان بیشتر و حمایت دستگاههای مربوطه این چنین برنامه هایی بیشتر و بهتر برگزار گردد. تعداد نفرات شرکت کننده: 62 نفر عوامل اجرایی: 19 نفر

 منبع:هيئت استان

                                                            من وكوه

                                   دوچرخه سواری تنها یک ورزش نیست، یک فرهنگ است

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه بیست و یکم خرداد 1393 ساعت 8:47 | لینک ثابت |
 

 

پیام تسلیت:

کل نفس ذائقه الموت


جناب آقای لطفی مصیبت وارده  فقدان پدر خانم گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان و بازماندگان آن عزیز از دست رفته تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال غفران الهی و علو درجات برای ایشان و صبر برای بازماندگان از خداوند متعال خواستاریم .
روابط عمومی هیات استان

ضمنا مجلس ختم  در خیابان سنایی، سنایی 12، تقاطع اول، مسجد مسلم بن عقیل امروز ساعت 18:30- 16:30 برگزار خواهد شد.

من وكوه نيز به جناب آقاي لطفي و بازماندگان مرحوم تسليت وتعذيتعرض مي نمايد

                                                                    من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه بیستم خرداد 1393 ساعت 9:6 | لینک ثابت |
 

همایش دره نوردی هیئت استان خراسان:

تیم دره نوردی استان خراسان شامل 10 نفر از آقایان دره نورد استان که در همایش دره نوردی هیئت استان شرکت داشتند، طی یک برنامه 6 روزه در تاریخ 18 اردیبهشت سال جاری اقدام به پیمایش دره های سجک و پاقلعه در استان فارس کردند و سپس در یکی از رودخانه های منطقه سنندج در کلاس آموزشی جریانهای آبی شرکت نمودند. این دوره بمدت یک روز و توسط آقای امیر جلوانی، مسئول واحد دره نوردی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برگزار گردید. سرپرستی این برنامه را آقای رضا قاسمی از دره نوردان استان، بر عهده داشتند.

 منبع: هيئت استان

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در سه شنبه بیستم خرداد 1393 ساعت 9:2 | لینک ثابت |
 

برنامه کوهپیمایی عمومی ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد صبح امروز چهارم خردادماه به میزبانی باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد برگزار شد.این برنامه با حضور بیش از 150 نفر از کوهنوردان مشهدی ، پیشکسوتان ، کوهنوردان ادارات و سازمانها ، باشگاه ها و گروه های کوهنوردی در ارتفاعات آب و برق مشهد و در مسیر پارک کوهستانی انتهای بلوار صیاد شیرازی، چشمه معین و قله زو برگزار شد.
کوهنوردان در ساعت 5 صبح حرکت منظم خود را از ارتفاع 1220 متری در مسیر مشخص شده آغاز کردند و با گام هایی هماهنگ و استوار حدود 2 هزار و 900 متر را طی کرده و در ساعت 6 و 30 دقیقه به نقطه مورد نظر در ارتفاع 1470 متری رسیدند. افراد شرکت کننده در این برنامه پس از ده دقیقه انجام نرمش صبحگاهی و سلام به ولی نعمتشان آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام و تسلیت شهادت پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم علیه السلام به ایشان در هوای مطبوع بهاری، مسیر را بازگشتند. این برنامه پس از صرف صبحانه در ساعت 7 و 15 دقیقه صبح به پایان رسیددر پایان از باشگاه محترم کاویان بدلیل پدیرایی و اجرای این برنامه تشکر می گردد

روابط عمومی هیات استان

 من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه هفتم خرداد 1393 ساعت 9:47 | لینک ثابت |
                    اخباري از سايت هيئت كوهنوردي خراسان رضوي:

 :: فراخوان فستیوال بین المللی فیلم های کوه‌نوردی/ ۱۱ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴ به اطلاع می‌رساند؛ بنا بر اخبار دریافتی، فستیوال بین المللی فیلم هایکوه‌نوردی از ۱۱ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۰ الی ۲۴ آذر ماه ۹۳ ) در کاتماندوپایتخت نپال برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند فرم& ...

 

 :: فراخوان همکاری / کارگروه پزشکی کوهستان فدراسیون به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه پزشکی کوهستان فدراسیون در راستای اجرای بهتربرنامه‌های آتی خود، از کلیه پزشکان علاقه‌مند به فعالیت در چهارچوببرنامه‌ها و اهداف این کارگروه دعوت به همکاری می‌نماید. علاقه&zwn ...

 

 :: ارسال مشخصات اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج فارس و قهرمانی کشور پیرو بخشنامه‌های شماره۷۲۳/۲۶۳ و ۷۲۴/۲۶۳ تاریخ ۲۴/اردیبهشت/۹۳، مبنی بربرگزاری اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج فارس ـ چهاردهمیندوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور، به پیوست فرم ارسال مشخصاتشرکت&zwnj ...

 

 :: فراخوان نخستین دوره مسابقات کوهپیمایی سریع قهرمانی کشور «مردان-زنان» پیرو بخشنامه‌های شماره ۲۷۲/۲۶۳ تاریخ ۰۱/اردیبهشت/۹۳ و شماره ۵۶۹/۲۶۳تاریخ ۱۵/اردیبهشت/۹۳ به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه مسابقات و لیگ اینفدراسیون نخستین دوره مسابقات کوهپیمایی سریع (اسکای رانینگ) قهرمانی کشور،گرامیداش ...

 

 :: برگزاری هرگونه تور طبیعت‌گردی در حوزه کوهستان منوط به اخذ مجوزهای لازم فدراسیون با صدور بخش‌نامه‌ای به هیئت‌های سراسر کشور اعلام کرد؛ با توجه به تداخل‌های پیش‌آمده و تخلفات صورت‌گرفته در حوزه گردشگری، با سودجویی از عنوان هیئت‌ها، باشگاه‌ها و گروه‌های کوه ...

 

 :: تقویم ورزشی کارگروه «آموزش» فدراسیون تقویم ورزشی کارگروه «آموزش» فدراسیون کوه‌نوردی وصعودهای ورزشی تا پائیز سال جاری به شرح جدول ذیل در رشته های مختلف اعلامشد. این تقویم در حال تکمیل است. ...

 

:: گزارش بازدید مسئولین هیئت استان از هیئت شهرستان تربت جام بازدیدمسئولین هیئت استان ازهیئت شهرستان تربت جام در روز یکشنبه مورخه...

 

:: گزارش بازدیدمسئولین هیئت استان ازهیئت شهرستان تایباد گزارش بازدیدمسئولین هیئت استان ازهیئت شهرستان تایباد بازدیدمسئولین هیئت استان ازهیئت شهرستان تایباددرروزیکشنبه مورخه 93/3/4 باحضورامانی ریاست،وفائیان نائب ریئس،پیله چیان دبیرولطفی مسئول کارگروه شهرستاهای هیئت استان،بعمل ...

 

 :: گروه کوهنوردی صاعد مشهد ( ویژه آقایان ) به خانواده کوهنوردی پیوست با موافقت و پیگیری هیئت کوهنوردی شهرستان مشهد و بررسی و تائید مسئول کارگروه امور شهرستان ها و باشگاه های هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان ، گروه کوهنوردی صاعد مشهد ( ویژه آقایان ) به ...

 

 :: کوهپیمایی عمومی ماهانه کوهنوردان مشهد برگزار شد برنامه کوهپیمایی عمومی ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد صبح امروز چهارم خردادماه به میزبانی باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد برگزار شد. این برنامه با حضور بیش از 150 نفر از کوهنوردان مشهدی ، پیشکسوتان ، کوهنوردان ادارات و سازما ...

 

 :: کوهپیمایی های خانوادگی هیات کوهنوردی تربت حیدریه به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی تربت حیدریه به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر با برگزاری برنامه های کوهپیمایی خانوادگی ،این روز را گرامی داشت. برنامه اول ارتفاعات پیش کوه تربت حیدریه

 

:: اطلاعات تکمیلی برنامه کوهپیمایی عمومی ماهیانه کوهنوردان مشهد اطلاعات تکمیلی در خصوص برنامه كوهپيمايي عمومي كوهنوردان شهرستان مشهد که صبح روز يكشنبه 4 خرداد ماه به میزبانی باشگاه کوهنوردی کاویان برگزار خواهد شد، بشرح زیر تقدیم میشود. شایان ذکر است: اين بر ...

 

 :: گزارش جيم(روزنامه خراسان) از صعود بانوان خراسان رضوي به قله 2600متري قره‌‌داغ روز خيلي متفاوتي شد! يادم مي‌آيد شروع کارمان بود، با بچه‌هاي جيم قرار کوه گذاشتيم و حدود ساعت 7 صبح همگي پاي يکي از کوه‌هاي اطراف مشهد بوديم. اصلا نه! بگذاريد خودماني‌تر عرض کنم خدمت‌تان که همان ساعت هفت ...

 

:: فراخوان تشکیل تیم‌های جستجو و نجات کوهستان در هیئت‌ها به آگاهی می‌رساند؛ با توجه به «طرح جامع امداد و نجات کوهستان» و در خصوص اجرای «طرح ستاد اطلاع‌رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان» ـ مسیر جنوبی قله دماوند ـ در تابستان ۹۳، کارگروه جستجو و نجات این...

 

:: برگزاری هفتمین دوره پزشکی کوهستان هفتمین دوره پزشکی کوهستان با حضور 42 نفر همنوردان از شهرستانهای تابعه خراسان رضوی، تایباد، تربت حیدریه و تربت جام و بجنورد و کاشمر و نیشابور و مشهد مقس و خراسان جنوبی همنوردان بیرجندی برگذار شد. مدرس دوره آقای دکتر بیاتانی و دکت ...

                                                               من وكوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه هفتم خرداد 1393 ساعت 9:43 | لینک ثابت |
اطلاعات تکمیلی برنامه کوهپیمایی عمومی ماهیانه کوهنوردان مشهد: اطلاعات تکمیلی در خصوص برنامه كوهپيمايي عمومي كوهنوردان شهرستان مشهد که صبح روز يكشنبه 4 خرداد ماه به میزبانی باشگاه کوهنوردی کاویان برگزار خواهد شد، بشرح زیر تقدیم میشود. شایان ذکر است: اين برنامه هرماه به همت هيات كوهنوردي استان و به ميزباني گروه ها و باشگاه هاي شهرستان مشهد با اهداف تجدید دیدار مربیان، پیشکسوتان و کوهنوردان شهرستان مشهد و معرفی بهتر و بیشتر توانمندیهای باشگاهها و گروه های شهرستان مشهد و همچنین معرفی مسیر های متنوع کوهپیمایی اطراف مشهد اجرا مي شود . از تمامي همنوردان دعوت مي شود در اين پيمايش صبحگاهي شركت فرمايند. مسیر کوهپیمایی: چشمه معين واقع در ارتفاعات آب و برق زمان برگزاری : صبح روز یکشنبه 4 خرداد ساعت شروع: 5 صبح مدت برنامه : تا حدود 7:30 صبح محل تجمع اولیه: مسیر بک: انتهاي بلوار صياد شيرازي (انتهای نه دره) ورودی پارک کوهستانی. مسیر دو : انتهای بلوار شهرستانی یا همان فکوری 5 ، انتهای خیابان صابری، ورودی پارک کوهستانی. محل پارکینگ خودرو ها و شروع برنامه: حدود 700 متر بالاتر از ورودی پارک کوهستانی طول مسیر پیمایش: 2900 متر ارتفاع نقطه شروع: 1220 متر ارتفاع قله : 1470 متر دسترسی به آب: در 3 نقطه کروکی مسیرهای پیمایش: من و كوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در یکشنبه چهارم خرداد 1393 ساعت 9:6 | لینک ثابت |
خبار کوهنوردی در هفته چهارم اردیبهشت خراسان رضوی

برگزاری کلاس برف جهت هیئت کوهنوردی شهرستان طرقبه و شاندیز در منطقه زشک

برگزاری کلاس برف در شهرستان طقبه و شاندیز
برگزاری کلاس کار آموزی برف در شهرستان طرقبه و شاندیز

 
 

 


 ویژه گروه کوهنوردی آفتاب شهرستان طرقبه و شاندیز زیر نظر مدرسان برف استان آقایان رضا خوشدل و حسین امانی در منطقه زشک در روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 19 اردیبهشت برگزار شد . 
 
 

من وکوه

گروه کوهنوردی تندر شهرستان قوچان ( ویژه آقایان) به خانواده کوهنوردی استان پیوست

   
 

با سلام
    کارگروه شهرستانها و باشگاه ها / با تائید هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان  تندر شهرستان قوچان ( ویژه آقایان )به جمع گروه های کوهنوردی استان پیوست .  این گروه با بررسی و  تائید  مسئول کارگروه امور شهرستان ها و باشگاه های هیئت کوهنوردی و صعودهای  ورزشی استان و موافقت هیئت استان  ازتاریخ 22/2/93 لغایت 22/2/94 به مدت یکسال با توجه به آئین نامه ها و دستور العملهای  صادره  وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کوهنوردی  و  صعودهای  ورزشی ج .ا.ا   زیر نظر هیئت  کوهنوردی  و  صعودهای  ورزشی استان  اجازه فعالیت گرفت .
موفقیت  گروه تندر شهرستان قوچان را در ترویج فرهنگ ورزش کوهنوردی و ارائه خدمات ورزشی به علاقه مندان این رشته ورزشی در آن شهرستان را از پروردگار متعال  با استعانت از ثامن الحجج ، حضرت علی ابن موسی الرضا ( علیه السلام ) مسئلت می نمایم.

-----

جدول زمانبندی مسابقات سنگ‌نوردی سال1393

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جدول زمانبندی مسابقات سنگ‌نوردی سال ۱۳۹۳
به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسیون در راستای توسعه و گسترش کیفی و کمی مسابقات سنگنوردی و همچنین اهتمام بر امر برنامه محوری در جهت توسعه پایدار ورزشی جدول مسابقات سنگنوردی سال ۱۳۹۳ را در بخش زنان و مردان به شرح زیر ارائه می‌نماید.

توجه به جدول فوق می تواند محورهای برنامه ریزی ورزشی و اداری را برای ورزشکاران گرامی، مسئولین محترم و دست‌اندرکاران عزیز صعودهای ورزشی مهیا سازد.

ملاحظات:

-     پس از انجام مقدمات برکزاری اولین دوره لیگ سنگ‌نوردی کشور در بخش مردان بین ۶ تا ۸ مسابقه در رشته‌های لید و بلدرینگ به این جدول افزوده می‌شود.

-     تاریخ دقیق برخی از مسابقات به طور دقیق مشخص نبوده و تنها به ذکر فصل برگزاری اکتفا شده است که با کارشناسی دقیق‌تر و با در نظر گرفتن مناسبت‌های داخلی و رویدادهای خارجی اقدام به انتشار تاریخ دقیق خواهد شد.

-     اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی بانوان قهرمانی کشور بزرگسالان و چهارمین دوره مجموعه مسابقات مذکور به عنوان جام فجر محسوب می‌شود.

ردیف

توضیحات

زمان برگزاری

رشته

رده سنی

بخش

۱

اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

۲۰ الی ۲۲/۳/۹۳

سرطناب و بلدرینگ و سرعت

آزاد

زنان

۲

چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور

مرداد

سرطناب و سرعت

جوانان و نوجوانان A,B

دختران

۳

دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

تابستان

سرطناب و بلدرینگ و سرعت

آزاد

زنان

۴

سومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

پاییز

سرطناب و بلدرینگ و سرعت

آزاد

زنان

۵

چهارمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

زمستان

سرطناب و بلدرینگ و سرعت

آزاد

زنان

۶

اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

۲۲/۳/۹۳

سرعت

آزاد

مردان

۷

چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور

مرداد

سرطناب و سرعت

جوانان و نوجوانان A,B

پسران

۸

دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

تابستان

سرعت

آزاد

مردان

۹

سومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

پاییز

سرعت

آزاد

مردان

۱۰

چهارمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی جام خلیج‌فارس

زمستان

سرعت

آزاد

مردان-     اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی رشته سرعت فصلی مردان قهرمانی کشور بزرگسالان و چهارمین دوره مسابقات

مذکور به عنوان جام فجر محسوب می‌شود.

-         اطلاعات تکمیلی مشتمل بر چگونگی شرایط و محل برگزاری متعاقباً اعلام می‌شود.

-         متقاضیان برگزاری مسابقات جهت عدم تلاقی می بایست جدول زمانبندی ذیل را در برگزاری مسابقات خود مد نظر داشته باشند.

-     تمامی هیأت‌ها، نهادها و سازمان های متقاضی میزبانی می‌بایست حداقل دو ماه قبل از تاریخ برگزاری مسابقات از طریق مراجع ذی صلاح خود اقدام به عقد تفاهم نامه با فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی نمایند.

-         نتایج اخذ شده در این مسابقات، ملاک معرفی و اعزام نفرات به مسابقات برون مرزی می‌باشد.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی موارد مذکور در سطح استان و همچنین حمایت همه جانبه اقدام لازم را صورت دهند.

-----------------------------------------------------------------------------------

اولین دوره مسابقات سنگ‌نوردی فصلی/جام خلیج‌فارس/ سرطناب و بلدرینگ

 به آگاهی می‌رساند اولین دوره مسابقات فصلی سرطناب و بلدرینگ  و چهادهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور در بخش زنان، رشته سرطناب و بلدرینگ در رده سنی آزاد با هدف توسعه و گسترش ورزش سنگ نوردی و همچنین انتخابی تیم ملی سنگنوردی به شرح زیر برگزار می‌شود.

امتیاز کسب شده نفرات در این چهار مسابقه (۴ فصل سال) ملاک انتخاب نفرات تیم ملی می‌باشد .


* مدارک مورد نیاز در هنگام پذیرش:

    اصل معرفی نامه هئیت استان
    گواهی صحت و سلامت
    رضایت نامه ولی و یا همسر
    اصل کارت ملی
    اصل کارت بیمه ورزشی سال ۱۳۹۳
    اصل فرم پذیرش
    یک قطعه عکس ۴×۳ جدید
    ثبت نام از طریق ارسال فرم پیوست به نشانی پست الکترونیکی msfi.dabir@yahoo.com
    واریز مبلغ ششصد هزار ریال جهت اسکان و تغذیه هر شرکت کننده و همراه به حساب شماره ۰۱۰۶۰۰۸۱۱۴۰۰۲ به نام فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی
    تمامی افراد موظف به همراه داشتن لوازم انفرادی دارای استاندارد های لازم هستند
    حضور کلیه شرکت کنندگان با پوشش مناسب الزامی می باشد .
    ورزشکارانی که در هر دو رشته شرکت نمایند می‌بایست مجموعاً مبلغ نهصد هزار ریال به حساب فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی واریز نمایند.

- محل برگزاری: مازندران، بخش لاریجان، مجتمع کوهستانی پلور

تقویم اجرایی دوره اول مسابقات فصلی سرطناب و بلدرینگ

سه شنبه

۲۰/۳/۱۳۹۳

ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰

پذیرش

سرطناب و بلدرینگ

ساعت ۱۹:۰۰ تا ۱۹:۳۰

جلسه فنی

چهارشنبه

۲۱/۳/۱۳۹۳

ساعت ۸:۰۰ تا ۸:۳۰

پذیرش

سر طناب

ساعت ۹:۰۰

شروع  مرحله مقدماتی

ساعت ۱۲: تا ۱۲:۳۰

باز شدن و بسته شدن قرنطینه

بلدرینگ

 

ساعت ۱۳:۰۰

شروع مرحله مقدماتی

پنج شنبه

۲۲/۳/۱۳۹۳

ساعت ۸:۰۰ تا۸:۱۵

باز شدن و بسته شدن قرنطینه

سر طناب

ساعت ۸:۳۰

شروع مرحله نیمه نهایی

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۰:۴۵

باز شدن و بسته شدن قرنطینه

بلدرینگ

ساعت۱۱:۰۰

شروع مرحله نیمه نهایی

ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۲:۴۵

باز شدن و بسته شدن قرنطینه

سر طناب

ساعت ۱۳:۰۰

معرفی فینالیست ها

ساعت۱۳:۳۰

شروع مرحله فینال

ساعت۱۵:۱۵ تا ۱۵:۳۰

باز شدن و بسته شدن قرنطینه

بلدرینگ

ساعت۱۵:۴۵

معرفی فینالیست ها

ساعت۱۶:۱۵

شروع مرحله فینال

ساعت۱۸:۰۰

اختتامیه

سرطناب و بلدرینگ* توجه:

ـ از افرادی که پس از تاریخ مقرر اقدام به ثبت نام نمایند مبلغ ششصد هزار ریال مازاد بر هزینه ثبت نام دریافت خواهد شد.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب فوق در سطح استان اقدامات و حمایت لازم را انجام و حداکثر تا تاریخ ۱۷/خرداد/۱۳۹۳ اسامی و مشخصات واجدین شرایط را به طور مکتوب در فرم پیوست همراه با فیش واریزی به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال نمایند.

منبع:هیت استان خراسان

                                                             من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در پنجشنبه یکم خرداد 1393 ساعت 13:25 | لینک ثابت |
طی مراسمی احکام ، گواهی های صعود و مدارک پایان دوره های مختلف کوهنوردی به کوهنوردان طرقبه شاندیز اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز ، این مراسم که با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ، مدیریت تربیت بدنی شهرداری طرقبه  و جمعی  از کوهنوردان شهرستان در سالن اجتماعات پارک بهمن طرقبه برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در ابتدای مراسم از تلاشهای خوب کوهنوردان و اعضای هیات در برگزاری برنامه ها و صعودهای کوهنوردی تشکر کرد و افزود: هیات کوهنوردی یکی از بهترین هیات های ورزشی شهرستان بوده و هست.

 
 

 


نعمتی با بیان اینکه هیات کوهنوردی با دبیری جناب آقای شاه نظری در چهار سال گذشته کارنامه خوب و قابل قبولی ارائه کرده است افزود: حرفهایی مبنی بر استعفای آقای شاه نظری مطرح بوده که بنده به شدت با آن مخالف هستم.

در بخش دیگری از مراسم رئیس هیات کوهنوردی شهرستان نیز از برگزاری خوب و موفق سه صعود سراسری استانی در سالهای گذشته خبر داد و گفت: به همت شما کوهنوردان هیات کوهنوردی طرقبه شاندیز به عنوان دومین هیات برتر استان انتخاب شده است.

افواجی پیشرفت چشمگیر صعودهای خارج از استان را در سال گذشته توسط کوهنوردان ستود و ادامه داد: امیدواریم با برنامه ریزی خوب و منسجم شاهد صعود به قلل مرتفع کشور در فصول مختلف باشیم.

پس از صحبتهای افواجی احکام صعود و گواهینامه های کارآموزی حدود ۱۰۰ کوهنورد اهدا شد.

.

.

  منبع:هیت استان خراسان                                    من وکوه                                         

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در پنجشنبه یکم خرداد 1393 ساعت 12:57 | لینک ثابت |
باشگاه كوهنوردي آزادگان:

جمعه :

كوهپيمايي يكروزه : ابرده به كنگ وصعود قله كنگ به سرپرستي عليرضا رجبي راد بهمراه يازده نفر از دوستان

برنامه فني : سنگنوردي ديواره اخلمد

قله اشترانكوه 11 الي 16 خرداد سرپرست اكتشافي

زنجان به قلعه رودخان 12 الي 16 خرداد  سرپرست نورزاد

-----------------------------------------------

گروه كوهنوردي پيام مخابرات خراسان رضوي:

كوهنوردي : تعداد 32 نفر كوهنوردان مخابرات تهران و مشهد برنامه 5/1 روزه صعود قله 3211 متري بينالود از مسير روستاي فريزي به سرپرستي ابوالفضل سجاديان

-------------------------------------------------------------------------

گروه كوهنوردي آفتاب شانديز:

پنجشنبه :26/2/93 پيمايش النگ حيدر در ارتفاعات هزارمسجد به سرپرستي مسلمي

جمعه:2/3/93 كوهنوردي قله شيرباد به سرپرستي كريمي

جمعه :93/3/2 برنامه شانديز به قله شيرباد با دوچرخه كوهستان به سرپرستي حسن نزاد

                                                          من وكوه

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1393 ساعت 8:35 | لینک ثابت |


                               گزارش افتتاحیه سومین صعود فصلی بانوان خراسان رضوی
قله قره داغ به ارتفاع 2600 متر در منطقه هزار مسجد در اطراف روستای ارتکند شهرستان کلات مقصد سومین صعود فصلی بانوان استان خراسان رضوی انتخاب بود. این صعود که بمناسبت گرامیداشت  هفته هلال احمر و نکوداشت امدادگران کوهستان در مورخه  18 و 19 اردیبهشت جار ی با حضور بانوان کوهنورد منتخب شهرستانهای استان خراسان رضوی برگزار می گردد.در اینجا نظرشما را به گزارش خبرنگار اعزامی "من و کوه" به افتتاحیه سومین صعود فصلی بانوان خراسان رضوی جلب می نماییم.با سلام سومین صعود فصلی بانوان خراسان رضوی ساعت 9صبح پنجشنبه 18 ارذیبهشت در محل ساختمان هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی با پذیرش بانوان خراسانی از سراسر استان شروع شد لازم بذکر است که در اطلاعیه قبلی محل استقرار بانوان مجموعه ورزشی شهید بهشتی اعلام شده بود که درست چهارشنبه شب با اطلاع رسانی مجدد روابط عمومی هیئت به هیئت ها وباشگاهها محل تغییر کرد (هرچند که بعضی از هیئتها کم لطفی کرده واطلاع رسانی بموقع به کوهنوردانشان نکردند وباعث سردر گمی این عزیزان در بین راه وحتی مجموعه شهید بهشتی شدند مثل هیئت سبزواز وتربت حیدریه که چند تن از این عزیزان را با خودروی خودم از شهید بهشتی به محل استقرار جدید(ساختمان هیئت استان) آوردم .پس از رسیدن به محل هیئت تعدادزیادی از بانوان در حال ثبت نام تعدادی در حال چک لوازم وتعدادی هم در حال خوش وبش دوستانه بودند ،خلاصه سروصدا وشلوغی خاصی بود بعضی از خانم ها هم هنوز وجه ثبت نام را واریز نکرده وبدنبال بانک در اطراف هیئت می گشتند .اطاق پذیرش را ترک کرده واز سالن باریک ارتباطی به انتهای محوطه هیئت کوهنوردی می رویم به اطاق ریاست هیئت در آنجا با چهره گشائه ومهربان جناب امانی روبرو شدیم مثل همیشه خنده بر روی لبان ایشان نقش بسته بود .حرارت خاصی ئر اطاق حکم فرما بود ایشان مرتب با تلفن صحبت می کردند ودستوراتی را به دیگر دست اندرکاران می دادند ،تعدادی از مسئولان ومدعوین هنوز به محل افتتاحیه نرسیده بودند در چهره آقای امانی شور ونگرانی خاصی به چشم می خورد ولی برای این مرد این مسائل مشکل نبود وبا صبر وشکیبایی ایشان حل شدنی بود در کنار ایشان آقای حسن کرباسفروشان هم سخت مشغول فعالیت بود ایشان داشت روی لپ تابش متن فهرست برنامه های افتتاحیه را تایپ وبا هماهنگی آقای امانی کنترل می کرد هیجان خاصی در اطاق حکم فرما بود هر از چندگاهی موبایلها ویا گوشی های روی میز به صدا در می آمد واین عزیزان با صحه صدر پاسخگو بودند .بانوان شرکت کننده در اطاقی جمع شده بودند وسخت مشغول تماشای صعود بانوان خراسانی به قله لنین بودند (این کار باعث شده بود که بانوان عزیز حوصله شان سر نرود وآن تعداد از عزیزانی هم که در مسر راه بودند به محل افتتاحیه برسند)بهرحال به ساعت 9/30 صبح نزدیک شدیم جناب امانی برای دیگر هماهنگی ها دفترشان را ترک کردند وآقای کرباسفروشان عرق ریزان مشغول فعالیت بود ومرتب به فلان آقا یا فلان خانم مسئول زنگ میزد وجویای تاخیر عزیزان می شد .بانوان شرکت کننده که در اطراف پراکنده بودند به داخل سالن اجتماعات هیئت دعوت شدند وئر ساعت 10/30 مراسم با قرائت قرآن توسط جناب آقای کرباسفروشان آغاز  و پس از آن سرود جمهوری اسلامی نواخته شد .سپس نائب ریس ومسئول بانوان هیئت سرکارخانم وفائیان ضمن خیر مقدم به عزیزان سخنانی در خصوص صعود فصلی ایراد فرمودند .سخنران بعدی سرکار خانم عبداللهی مسئول فنی صعود در خصوص موارد فنی نکاتی را به بانوان شرکت کننده تذکر دادند در ادامه جناب آقای مذهبی (ریس هیئت کوهنوردی شهرستان مشهد ) بعنوان مسئول امداد ونجات این صعود سخنرانی فرمودند .ساعت 12/30 مراسم افتتاحیه به پایان رسید وشرکت کنندگان برای صرف نهار به رستوران بیستون مراجعه کردند. در سالن رستوران جمع صمیمی بانوان در کنار هم بسیار جالب بود .پس از صرف نهار واقامه نماز سه دستگاه مینی بوس برای جابجایی کوهنوردان شرکت کننده جلوی درب هیئت مستقر شدند و در ساعت 13/25 دقیقه شرکت کنندگان مشهد را به مقصد اردوگاه سپاه پاسداران در منطقه ارتیکند کلات جاده سردرود ترک کردند .از حواشی این صعود می شود به حضور عزیزانی همنورد مانند محمدرضا اکبریان که با صدای زیبایش همیشه در کنار همایشهای کوهنوردی است اشاره کرد ،همچنین جناب آقای لطفی ،جناب آقای کدخدایی مسئول کارگروه هیمالیا نوردی استان .وتعدادی از آقایان تیم کلونی استان برای همراهی بانوان کوهنورد در این صعود اشاره کرد. وشاید ناراحت کننده ترین قسمت پایانی مراسم خرابی ماشین آقای کرباسفروشان مسئول صعود دقیقا" هنگام حرکت بود که باعث شد زمان زیادی را از دست بدهند ودر کنار خیابان منتظر تعمیرکار بمانند. بهر حال شرکت کنندگان به گفته سرکار خانم حسن زاده (که چند روز قبل برای شناسایی محل به منطقه آمده بودند)شب را در محل سالن اجتماعات اردوگاه اسکان پیدا کرده وصبح جمعه 18 اردیبهشت صحرگاه بسمت ارتفاعات قره داغ پیمایش خواهند داشت وظهر پس از صرف نهار در بعدازظهر جمعه توسط مینی بوس ها مجددا" به مشهد عزیمت خواهند کرد برای این عزیزان آرزوی سلامتی وصعودی موفق خواهانیم .-----------------------------------------------------------------------------------------راهپیمایی خانوادگی به مناسبت هفته معلم درمنطقه شهرستانی شهر شاندیز ساعت 6 صبح جمعه 19 اردیبهشت از مقابل مصلی شاندیز به ذعوت گروه کوهنوردی آفتاب شاندیز برگزار گردید.----------------------------------------------------------------------------------------مرکز آموزش علمی وکاربردی ورزش وجوانان خراسان رضوی طی اطلاعیه ای در هفته گذشته فراخوان پذیرش دوره تئوری وعملی 60 ساعته ماساژ آرام بخشی با مدرسی آقای دکتر هاشمی جواهری متخصص حرکت درمانی از دانشگاه مسکو را اعلام کرد .مهلت ثبت نام تا پایان اردیبهشت 1393 شماره تماس:8537747- 8592040داخلی 6                                                                  من وکوه
نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه نوزدهم اردیبهشت 1393 ساعت 8:18 | لینک ثابت |
 

با سلام در خدمتتون هستم با گزارش خبری خبرنگار من وکوه از همایش مربیان ومدرسان کوهنوردی خراسان رضوی با ما باشید

گزارش خبری ازگردهمایی مربیان کوهنوردی وصعودهای ورزشی خراسان رضوی

15/2/1393 –سالن همایش اداره کل پست خراسان رضوی

با سلام .گردهمایی مربیان کوهنوردی وصعودهای ورزشی خراسان رضوی در تاریخ دوشنبه 15/2/1393 در یک هوای بارانی ومطبوع در طبقه ششم اداره کل پست خراسان رضوی با شرکت جمع کثیری از مربیان و مدرسان وپیشکسوتان کوهنوردی استان راس ساعت 16 برگزار گردید. این همایش یک مهمان ویژه هم از تهران بنام جناب آقای میرنوری مسئول کارگروه آموزش فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی  داشت. مراسم با کمی تاخیر (آنهم بعلت پیچیدگی ساختمان پست با سالن های طویل وطولانی وپیچ وخم های بسیار بود که البته مسئولین همایش خیلی سریع شروع به نصب علائم راهنمای میهمانان کردند که بخیر گذشت) ساعت 20/16 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای کرباسفروشان(روابط عمومی هیئت استان) آغاز گردید کم کم صندلی های سالن تکمیل می شد وپس از قرآن از بلندگوی سالن سرود جمهوری اسلامی پخش شد وشرکت کنندگان به احترام تمام قد ایستادند و زیر لب زمزمه  می کردند. پس از پایان سرود سالن با کف زدن خواهان ادامه برنامه بود که مربی گرانقدر جناب آقای محمد علیان بعنوان مجری همایش با خواندن متن دکلمه ای خیرمقدمی به حضار گفتند وجدول برنامه های همایش را توضییح دادند.پس از ایشان جناب آقای امانی ریاست محترم هیئت استان نیز به مدعوین خیرمقدم و روز معلم و حلول ماه رجب را به مربیان ومدرسان که تلاش در عرصه کوهنوردی دارند تبریک وتهنیت ویادی از مربیان شهید وفقیدکردند و گفتند :هدف بهانه ای برای  جمع شدن مربیان و تجدید دیدار، همچنین احساس می کردیم تشکیل اینچنین جلساتی با حضور بانوان وآقایان مربی ومدرس نیاز جامعه کوهنوردی استان است. در ادامه آقای امانی از زحمات دکتر شفیعی مدیرکل اداره کل پست بواسطه همکاری در برگزاری همایش در ساختمان پست وجدیت در برگزاری برنامه های کوهنوردی در سطح ادارات پست استان  تشکر کرد .پس از سخنان بالاترین مقام کوهنوردی استان خراسان رضوی .  سپس با پخش کلیپی تصویری از شهدای کوهنورد ، یاد وخاطره آنها گرامی داشته شد .  مجری همایش ازدکترشفیعی مدیرکل پست  خواست چندکلامی با مدعوین صحبت کنند که ایشان پس ازتشکر و صحبت در خصوص کوه وطبیعت وجامعه کوهنوردیابراز فرمودند "هرچه بالاتر می رویم به اوج می رسیم خودرا فراموش کرده وعظمت خدا را می بینیم " همچنین ایشان  به شرکت کنندگان وریاست هیئت پیشنهاد دادند که کوهنوردان عزیز با ارائه تصاویر زیبا از طبیعت به پست با توجه به امکانات موجود، این اداره مبادرت به چاپ کارت پستال خواهد کرد. ایشان همچنین پیشنهاد فرمودند برای وقایع کوهنوردی و بزرگان کوهنوردی استان همانند زنده یاد مهدی عمیدی آهنگ  تمبر یادبود منتشر گردد.   سپس توسط مجری همایش مدعوین دعوت شدند به کلیپی در خصوص دوره مربیگری درجه 3 کوهپیمایی در خراسان منطقه اخلمد که نحوه آموزش به دوستان را تشریح می کرد تصاویر بسیار گویا و واضح بودند. در ادامه مهمان ویژه برنامه جناب میرنوری مسئول کارگروه آموزش سخنانی در خصوص چارت سازمانی کارگروه آموزش همچنین اهداف وسازکارهای آینده این کارگروه وهمچنین نحوه تعامل مربیان بافدراسیون وکارگروه آموزش ایراد فرمودند.همچنین میرنوری گفت: " فدراسیون می خواهد بخشی از وظایف خودرا به هیئت های استان ها تفویض اختیار کند" . واینکه : "مربیان خود ناظری را بر عملکرد خود داشته باشند". او گفت "نظام آموزشی واحد در شرف ایجاد است" در آخر ایشان فرمودند که ایمیل کارگروه آموزش جوابگوی سئوالات ومشکلات وپیشنهادات دوستان خواهد بود. در ادامه تمجید از بانوان مربی  صورت گرفت و سرکار خانم وفائیان نایب رییس هیئت سخنانی ایراد کردند وبرنامه سومین صعود فصلی بانوان به ارتفاعات  قره داغ درمنطقه هزارمسجد در 17 و18 اردیبهشت را تشریح فرمودند . سخنران بعدی مربی عالی قدر جناب آقای کدخدایی مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیئت استان بودند که از عملکرد ومشکلات سر راه این کارگروه و تیم کلونی استان وارتباط متقابل با مربیان صحبت کردند  .در ادامه جناب آقای دکتر ذوقی عضو کارگروه پزشکی کوهستان در خصوص این کارگروه توضیحاتی دادند وتقاضای تعامل وارتباط بیشتر مربیان با این کارگروه را داشتند مضاف بر اینکه در قوانین جدید فدراسیون گذراندن دوره های پزشکی کوهستان ،آشنایی با GPS ونقشه خوانی اجباری وجزو پیش نیازهای دوره مربیگری می باشد.در ادامه  برنامه ها تقدیر وتشکر با اهدای لوح تقدیر از تعدادی مربیان قدیمی وپیشکسوت انجام گردید. فضای جلسه با پخش موسیقی از خواننده پاپ کشور محمد اصفهانی  عوض شد .در ادامه مجری همایش دعوت کرد از مربیانی که نظرات وطرحهای خودرا یکروز قبل از همایش به دبیرخانه تحویل داده بودند دعوت کرد که بصورت فشرده نظرات خودرا عنوان کنند اولین سخنران آقای علی کاووسی مسئول کارگروه کوهنوردی و صعودهای ورزشی  ودر ادامه  آقای امین الرعایا از شهرستان نیشابور بودند که "تدوین قوانین کوهستان در مجلس شورای اسلامی " را خواهان بودند همچنین در ادامه آقای زاهدی پیشکسوت کوهنوردی خاطره ای از صعود به قله توچال تهران را مطرح کردند ونظم وانظباط را در برنامه های گروهی کوهنوردی خواهان شدند.درادامه برنامه از تعداد دیگری از مربیان وپیشکسوتان کوهنوردی خراسان رضوی توسط دکتر شفیغی مدیرکل پست،حسین امانی رییس هیئت کوهنوردی و میرنوری رییس کارگروه آموزش فدراسیون  تقدیر وتشکر شد . در ادامه برنامه آقای رضا خوشدل مربی گرانقدر کوهنوردی استان سخنانی در خصوص –تقاضای صنف و تشکل مستقل  برای مربیان  - تقاضای برگزاری گرهمایی های بیشتر برای مربیان – استفاده بیشتر از نظرات مربیان در کارهای اجرایی فدراسیون وهیئت ها – تشکیل صندوق قرض الحسنه  برای کمک به مربیان استان – برگزاری مراسمات یادبود برای مربیان کوهنوردی فقید و فوت شده مطرح فرمودند. سخنران بعدی جناب آقای حامد حاجی زاده از شهرستان تربت حیدریه بودند که پیشنهاداتی ارائه دادند در خصوص مهندسی ساختار تشکیلات کوهنوردی در فدراسیون وهیئت ها ، وبازنگری طرح درسهای رشته های مختلف کوهنوردی .در ادامه جناب آقای شوشتری سخنانی در خصوص مشکلات مربیان فقید وفوت شده وزندگی خانواده های آنان ایراد کردند وخواستار رسیدگی از طرف فدراسیون و کارگروه آموزش شدند.مجری برنامه اسامی کاندیداهای نمایندگی مربیان خانم وآقا را در هیئت استان خراسان رضوی عنوان کرد . کاندیداهای بانوان :1- زهرا ارغیانی 2- بصیره حسن زاده 3- مهرانه خواجه زاده 4- زهرا محسنی 5- حکیمه وفادارنیا   ودر قسمت آقایان  1- جعفر توکلیان 2- رضا خوشدل 3- حامد حاجی زاده 4- علی کاووسی را اعلام کردند وهر کاندیدا برای 5 دقیقه از خود وسوابق و اهداف خود  صحبت کرد . قبل از اجرای رای گیری جناب آقای میرنوری مجددا" سخنانی ایراد کردند وچارت سازمانی جدید کارگروه آموزش را تشریح کردند . ودر انتهای برنامه پس از توزیع برگه های رای به دورنگ صورتی (بانوان ) وآبی (آقایان) رای گیری شروع شد و در نهایت نماینده مربیان خانم : سرکار خانم حکیمه وفادارنیا با 9 رای و مربیان آقا: جناب آقای رضا وشدل با 25 رای ماخوذه عناوین اول را کسب کردند.

پس از پایان رای گیری مهمان ومدعوین برای اقامه نماز به مسجد مجموعه پست مراجعه کردند وبرنامه پایانی این همایش ضیافت شام در مجموعه محوطه باز "باغ ایرانی" شرکت مخابرات خراسان رضوی که در جوار ساختمان اداره کل پست  که بسیار دل انگیز با فضای سبز زیبا ووجود آبنماهای جالب که بیننده را به کوهستان وجنگل می برد در فضایی دوستانه  مربیان عزیز به میزبانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

جا دارد از زحمات بیدریغ دوستان وعزیزان مجموعه هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی خصوصا" جناب آقای امانی ریاست هیئت وآقایان پیله چیان (دبیر هیئت) ، کرباسفروشان (روابط عمومی هیئت) ، فلاح (امومالی وپشتیبانی هیئت) تشکر ویژه وخاص داشته باشم

                                                                                                                                                                                       ارادتمند من وکوه

 

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 1393 ساعت 10:10 | لینک ثابت |

گردهمایی مربیان و پیشکسوتان کوهنوردی استان برگزار گردید:

دو شنبه 15 اردیبهشت اداره کل پست خراسان رضوی  میزبان برگزاری گردهمایی مربیان و پیشکسوتان استان بود .
در این گردهمایی که مدیر کل پست خراسان رضوی آقای دکتر شفیعی ، همچنین مسئول آموزش فدراسیون کوهنوردی وصعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران جناب آقای میرنوری   و تعداد زیادی از مربیان و پیشکسوتان ورزش کوهنوردی شرکت داشتند .
 
 
 


در ابتداء حسین امانی به میهمانان خیر مقدم گفت . سپس میزبان این مراسم آقای دکتر شفیعی مدیر کل اداره پست خراسان رضوی ضمن خیر مقدم مطالبی را در باره اهمیت کوهنوردی بیان نمود و از همکاران کوهنورد خود در این اداره کل تشکر و قدر دانی نمود. سپس مسئولین کارگروها سخنانی را بیان نمودند. پس از پرسش و پاسخ مربیان و پاسخ های آقای میر نوری،  انتخابات نمایندگان مربیان انجام شد که رضا خوشدل بعنوان نماینده آقایان و خانم وفادارنیا بعنوان نماینده خانم ها انتخاب شدند . در این مراسم از تعدادی از مربیان و پیشکسوتان هم با تقدیم لوح یادبود اداره کل پست خراسان رضوی تقدیر بعمل آمد . سپس مراسم باصرف شام به پایان رسید.  


 منبع:هیئت استان

عکس:زهرا محسنی

                                                                  من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 1393 ساعت 10:7 | لینک ثابت |
بمناسبت سالروز کارگر ومعلم تیم کوهنوردی پیام مخابرات خراسان رضوی با شرکت 16 نفر از پرسنل موفق به صعود به قلل چمن 1 و 2 از ارتفاعات زشک شهرستان طرقبه وشاندیز شدند برای این عزیزان آرزوی موفقیت وبهروزی داریم.

-----------------------------

همچنین بمناسبت هوای پاک کوهپیمایی عمومی و پاکسازی دره داغستان طرقبه توسط چهارصد نفر از شهروندان طرقبه ای انجام گرفت


                                                                   من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در پنجشنبه یازدهم اردیبهشت 1393 ساعت 18:22 | لینک ثابت |

کوهپیمایی ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد در ارتفاعات چشمه پونه برگزار گردید .

صبح امروز سه شنبه 9 اردیبهشت کوهپیمایی ماهانه کوهنوردان شهرستان مشهد در ارتفاعات چشمه پونه با حضور جمع کثیری از کوهنوردان باشگاهها ، گروهها و ادارات  شهرستان مشهد در ارتفاعات چشمه پونه  برگزار گردید .
این برنامه به منظوربزرگداشت یاد و خاطره زنده یاد مجید وحیدیان مربی و مدرس متعهد خراسانی و تجدید دیدار کوهنوردان برگزار گردید . کوهنوردان پس از رسیدن به ارتفاعات مه گرفته چشمه پونه و در فضای بسیار مطبوع بهاری با دعا برای تعجیل در امر فرج ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و سلام خاصه علی ابن موسی الرضا علیه السلام برنامه را به پایان بردند.
درانتهای برنامه توسط فعالین کوهنورد منطقه چشمه پونه پذیرایی صبحانه از شرکت کنندگان بعمل آمد .
با تشکر از همنورد عزیز جناب رجبی راد جهت ارسال عکس ها.

روابط عمومی هیئت استان

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه دهم اردیبهشت 1393 ساعت 9:11 | لینک ثابت |
 

 آخرین اخبار از رویدادهای کوهنوردی  انجام شده در اردیبهشت ماه در مراسم یادبودی به مناسبت چهارمین سالگرد فقدان زنده یاد «مهدی اعتمادفر»

۱۳۹۳

بنا بر اطلاعیه‌ی منتشر شده از سوی خانواده و هم‌نوردان زنده یاد «مهدی اعتمادفر» هیمالیانورد فقید کشورمان، مراسم یادبودی به مناسبت چهارمین سالگرد فقدان وی در روز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه در پناهگاه کلکچال برگزار می‌شود.

متن اطلاعیه به این شرح است:

ای خوش آن مست که در پای حریف/ سرو دستار نداند که کدام اندازد   

درچهارمین سالگرد جاودانگی هیمالیا نورد فقید " مهدی اعتمادفر" آنکه در راه رسیدن به قله های بلند افتخار جز نام و سربلندی ایران در اندیشه نداشت،  جمعه ۱۲/اردیبهشت/۹۳ - ساعت ۳۰/۱۰ الی ۱۲  
درپناهگاه کلکچال یاد او را گرامی می‌داریم.

خانواده و هم‌نوردان

-----------------------------------------------------------------------------

برپایی جلسه هم اندیشی در خصوص هیمالیانوردی بانوان

جلسه هم اندیشی در خصوص هیمالیانوردی بانوان به منظور بررسی مسایل فنی هیمالیا نوردی در این حوزه، روز دوشنبه  ۸ اردیبهشت ماه ۹۳ در فدراسیون برگزار شد.  در این جلسه به بحث و بررسی شاخص های هیمالیا نوردی در بانوان از جمله شاخص های فیزیولوژیکی، روانی ، عاطفی وهمچنین  توانمندیهای فردی و فنی لازم   برای یک صعود و پیمایش موفق، پرداخته شد.

حاضران در این جلسه ، خانم ها گرجی،  ابریشمی، بهرامی، خمسه، اسمی خانی، افقی ، مطیعی و حبیب الله.

----------------------------------------------------------------------------------

بازانتشار/ فراخوان «جشنواره صعودهای برتر»؛آخرین مهلت ارسال صعودها۱۰اردیبهشت

 

به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسیون درصدد است در بهار سال ۹۳ اقدام به برگزاری جشنواره صعودهای برتر در دو محور کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نماید. لذا کلیه هیأت‌ها، گروه‌ها و باشگاه‌های کوهنوردی می‌توانند نسبت به ارسال مدارک صعودهای خود حداکثر تا ۱۰ اردیبهشت ۹۳ اقدام نمایند. شایان ذکر است این تاریخ تمدید نخواهد شد و تنها گزارش‌های ارسالی، علاوه بر انتشار در سایت فدراسیون، مورد بررسی و ترتیب اثر قرار خواهند گرفت.

ـ محورهای مورد نظر در کوه‌نوردی:

۱ـ انجام کار گروهی؛

۲ـ احترام به محیط زیست؛

۳ـ پرهیز از مسیرهای خطرناک؛

۴ـ سطح بالا از توانایی فنی مورد نیاز؛

۵ـ دارا بودن روح خلاقیت در انتخاب مسیرهای کوهستانی؛

۶ـ احترام به مردم، هم تیمی‌ها، سایر تیم‌های حاضر در منطقه، مردم محلی، باربران و شرکت‌های خدماتی؛

۷ـ احترام به نسل‌های آینده و نیاز آنها به بهره‌برداری از همان منابع و امکان بهره‌برداری ایشان از آن تجارب.

همچنین در بحث صعودهای ورزشی برترین صعودهای اجرا شده در طبیعت با رویکرد:

۱ـ احترام به محیط زیست؛

۲ـ پرهیز از صعودهای خطرناک؛

۳ـ تلاش در راه ارتقای درجه صعود طبیعی یا مصنوعی مد نظر قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است گزارش‌های ارسالی می‌بایست به صورت مستند و مصور از تمامی مراحل صعود بوده (به صورت فیلم و عکس) و پس از تایید هیأت کوهنوردی استان جهت بررسی به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال شود.

همچنین در این جشنواره که در بهار سال ۹۳ برگزار خواهد شد، برترین تلاش‌های زیست محیطی و فعالیت‌های انسان دوستانه در حوزه کوهستان و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه نشر کتاب و سایر نشریات مرتبط با کوهنوردی و صعودهای ورزشی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند

------------------------------------------------------------------------

نشست مسئولین فدراسیون با مدیر دفتر امور زنان و خانواده در صدا و سیما

 

روز دوشنبه  فدراسیون، میزبان سرکار خانم «سلیحی» مدیر دفتر امور زنان و خانواده در صدا و سیما و مشاور رییس سازمان صدا و سیما در امور زنان و همچنین سرکار خانم «جعفری» از شبکه ورزش سیما بود.
در این ملاقات موارد زیردر مورد ورزش کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در بخش بانوان، پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت:
- نگاه ویژه به ورزش سالمندی در بانوان
- رشد و فرهنگ سازی ورزش بانوان از طریق برنامه های شبکه های استانی و پر رنگ تر شدن حضور استانها در بخش ورزش بانوان تولید برنامه های اموزشی و انعکاس اخبار ورزشی در هر استان

- سیاست گذاری ویژه در جهت ورزش توسعه و رشد همگانی رشته های ورزشی بانوان به ویژه ورزش کوهپیمایی بانوان

- استفاده از ورزشکاران و مجریان فنی و آشنا به  این ورزش در برنامه های ورزشی
- سیاست گذاری در خصوص تولید برنامه های اجتماعی و پر مخاطب برای ایجاد انگیزه ی ورزش در بانوان در جهت سلامت جسمی و روانی انان
- تخصیص ساعات پخش مناسب برای آموزش ورزش به بانوان
و...........
دیگر حاضرین در جلسه
اقای داورپور ،خانم ها فردی و گرجی.  

-------------------------------------------------------------------
پیش‌نویس شیوه‌نامه «طراحی» مسابقات صعودهای ورزشی

 

به همت کارگروه صعودهای ورزشی فدراسیون، پیش‌نویس شیوه‌نامه «طراحی» مسابقات صعودهای ورزشی، منتشر شد.

این شیوه نامه که متعاقبا و پس از دریافت سایر نظرات کارشناسی تکمیل و نهائی خواهد شد، شامل: اصول و مبانی فرهنگی و انضباطی، قوانین طراحی، لوازم و تجهیزات، ساختار فنی دیواره ها، انواع مسابقه، شرح وظایف و ارزیابی تیم طراحی است.

دریافت پیش‌نویس از این لینک

-------------------------------------------------------------------------

آخرین ضوابط و مقررات اجرایی درخصوص برگزاری و ارسال مدارک دوره‌های آموزشی

بدین‌وسیله آخرین ضوابط و مقررات اجرایی درخصوص برگزاری و ارسال مدارک دوره‌های آموزشی به شرح زیر ابلاغ می‌شود.

۱ـ مطابق با ویرایش اخیر دستورالعمل و آیین‌نامه‌های اجرایی فدراسیون، مدارک کلیه دوره‌های آموزشی برگزارشده می‌بایست حداکثر ظرف ۳۰ روز توسط برگزارکننده (هیأت شهرستان، نهاد، سازمان، گروه کوهنوردی، مدرس و...) به هیأت استان تحویل گردد.

هیأت کوهنوردی استان، موظف به بررسی دقیق عملکرد مربیان و برگزارکنندگان با اعزام ناظر در مناطق آموزشی تعیین‌شده و ارزیابی کیفی دوره‌ها و انطباق آن با دستورالعتمل‌های جاری می‌باشد.

پس از تأیید دوره در مرحله بعد با تنظیم چک لیست (کنترل مدارک) کلیه اوراق را بازبینی نموده و بدون هیچ‌گونه نقص و کسری در مدارک به فدراسیون ارسال نماید.

مدت زمان تعیین‌شده جهت ارسال مدارک از هیأت‌های کوهنوردی استان به دبیرخانه فدراسیون نیز حداکثر ۳۰ روز می‌باشد.

بنابراین طبق آخرین تصمیم مأخوذه، مدت‌زمان ارسال مدارک از پایان دوره آموزشی تا تحویل به دبیرخانه فدراسیون مجموعاً دو ماه می‌باشد که شامل ۳۰ روز مهلت تحویل مدارک از طرف برگزارکننده به هیأت استان و ۳۰ روز ارسال آن از هیأت استان به فدراسیون می‌باشد. لذا هیأت استان از قبول مدارک دوره‌هایی که پس از ۳۰ روز به آن هیأت ارائه شده است قویاً خودداری نماید و همچنین زمان به گونه‌ای مدیریت شود که در هر صورت مدارک حداکثر تا دو ماه پس از پایان دوره به فدراسیون ارائه شود. این مدت (۲ ماه) حداکثر زمانی می‌‌باشد که مدارک پس از برگزاری دوره آموزشی می‌بایست جهت صدور احکام به فدراسیون ارسال شود و پس از این مدت به هیچ‌یک از مدارک ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد. لذا مقتضی است مدارک در اسرع وقت به دبیرخانه فدراسیون ارسال گردد.

مجدداً تأکید می‌شود هیأت استان از ارسال مدارک دوره‌هایی که برخلاف ضوابط و آیین‌نامه‌های جاری برگزارشده و یا دارای نقص مدرک می‌باشند به فدراسیون خودداری کرده و در اجرای این وظیفه کوتاهی ننماید.

در پایان بار دیگر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی مراتب امتنان خود را از کلیه رؤسای هیأت‌ها، سرپرستان دوره‌ها و به‌ویژه مربیان عزیزی که صادقانه و با وجدانی بیدار، مطابق با ضوابط جاری در رشد و تعالی کوهنوردان و جامعه کوهنوردی کشور تلاش می‌کنند، اعلام می‌دارد و به اطلاع می‌رساند که با تدابیر نظارتی در چند ماه اخیر، خوشبختانه اغلب دوره‌های آموزشی برگزارشده از سلامت و اعتبار آیین‌نامه‌ای برخوردار می‌باشند.

-------------------------------------------------------------------------------------

برگزاری نهمین دوره مربیگری درجه ۳ غارنوردی آقایان

۱۳۹۳

به آگاهی می‌رساند این فدراسیون در راستای اجرای تقویم آموزشی سال ۹۳ و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد نهمین دوره مربیگری درجه ۳ غارنوردی آقایان را به شرح زیر برگزار نماید.

- زمان ثبت‌نام و پذیرش: دوشنبه ۰۲/تیر/۹۳ ساعت ۸:۰۰

-مکان ثبت‌نام و پذیرش: استان کردستان، سنندج، جنب لشگر ۲۸ پیاده کردستان، مجموعه ورزشی ۲۲ گولان، دفتر هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کردستان

- زمان برگزاری دوره: دوشنبه ۰۲/تیر/۹۳ ساعت ۹:۰۰

- مکان برگزاری دوره: استان کردستان، سنندج، سالن هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان و غار گلستانه بیجار.

- پایان دوره: جمعه ۰۶/تیر/۹۳ ساعت ۱۴(طول کل دوره: ۵ روز به صورت اردویی)

- مدارک و شرایط موردنیاز:

۱. کارت بیمه ورزشی سال ۹۳

۲. گواهی صحت و سلامت از پزشک به تاریخ حداکثر ۷ روز قبل از برگزاری دوره

۳. تکمیل کسری مدارک درخواستی در آزمون ورودی

۴. واریز مبلغ ۳۳۰۰۰۰۰ ریال به حساب سیبا شماره ۵۲/۷۰۹۴۲۹ بانک ملت، شعبه پاسداران سنندج و ارسال اصل فیش به هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی حداکثر تا تاریخ ۱۷/خرداد/۹۳

۵. تسلط کامل بر تکنیک‌های پیشرفته غارنوردی

- لوازم و تجهیزات موردنیاز:

ردیف

عنوان

ردیف

عنوان

۱

ست کامل هارنس غارنوردی انفرادی

۸

لباس یکسره غارنوردی و کفش مناسب

۲

طناب استاتیکmm ۵/۱۰                 ۵۰ متر

۹

کلاه ایمنی

۳

طنابچه ۵ متری (۱۱ میلیمتر)               ۱ عدد

۱۰

هدلامپ و باطری اضافه                     ۲ عدد

۴

کارابین پیچ اضافه                        ۶ عدد

۱۱

لوازم شب‌مانی و کمپینگ

۵

ست کامل رول کوبی                        ۱ ست

۱۲

نوشت افزار، تغذیه، تنقلات و...

۶

رول و صفحه                                 ۵ عدد

۱۳

کارابین ساده                                  ۶ عدد

۷

قرقره رسکیو یا فیکس                      ۱ عدد

۱۴

ساک غار                                      ۱ عدد

لوازم فنی باید دارای استاندارد UIAA  و CE یا EN باشد.

توجه:

ـ  هزینه‌های ایاب‌وذهاب، تغذیه و اسکان به عهده شرکت‌کنندگان می‌باشد.

ـ  جهت اخذ مدرک مربیگری طبق آئین‌نامه ورزشی کارگروه کامل بودن مدارک الزامی بوده و گذراندن دوره‌های پزشکی غار، تئوری سازمان، نقشه‌برداری غار و زمین‌شناسی غار الزامی می‌باشد و اعلام نتایج پس از دریافت مدارک صورت خواهد گرفت.

ـ ۲ روز از دوره به صورت کار عملی در غار می‌باشد.

ـ در ابتدای دوره از افراد مشروط، بر اساس آخرین ویرایش جزوات آموزشی دوره‌های کارآموزی و پیشرفته آزمون مجدد به عمل خواهد آمد.

ـ مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب فوق در سطح استان اقدام نمایند.

------------------------------------------------------------------

آزمون ورودی و دوره مدرسی نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما / سیستان و بلوچستان

۱۳۹۳

به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال ۹۳ و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد آزمون ورودی دوره مدرسی نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما را به میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان سیستان و بلوچستان به شرح زیر برگزار ‌نماید.

- مدارک مورد نیاز:

۱ـ رونوشت کارت ملی

۲ـ دو قطعه عکس ۴×۳

۳ـ رونوشت حکم کارآموزی نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما و کارآموزی GPS

۴ـ ارسال و فکس فیش واریزی به مبلغ پانصد هزار ریال برای آزمون ورودی به حساب شماره ۱۰۹۲۷۸۶۰۱ به نام هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان سیستان و بلوچستان

- محل برگزاری: استان سیستان و بلوچستان، زاهدان، تقاطع بلوار دانشجو و بزرگمهر، دهکده بزرگ ورزشی زاهدان، هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان.

- زمان برگزاری: چهارشنبه ۳۱/اردیبهشت/۱۳۹۳ ـ ساعت ۷ بامداد

- توجه:

۱ـ دوره مدرسی از بین قبول‌شدگان آزمون ورودی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱ و ۰۲/خرداد/۹۳ برگزار خواهد شد.

۲ـ هزینه شرکت در دوره مدرسی مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ ریال (دو میلیون ریال) برای هر نفر می‌باشد.

۳ـ کلیه متقاضیان می‌بایست با آمادگی کامل تئوری و عملی در دوره حضور یابند.

۴ـ کلیه متقاضیان با تجهیزات استاندارد و مناسب در آزمون ورودی حضور یابند.

 

۵ـ اسکان متقاضیان دوره به عهده هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.

 

۶ـ هزینه ایاب و ذهاب و تغذیه به عهده شرکت‌کنندگان می‌باشد.

۷ـ متقاضیان حضور در دوره در صورت نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات می‌توانند با شماره ۰۹۳۷۷۶۰۴۹۰۰ ، آقای راشکی، دبیر هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تماس حاصل نمایند.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب فوق اقدامات لازم را به عمل آورند.


------------------------------------------------------------------------------

برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی استان‌ها/نوجوانان و جوانان ـ مرداد ۹۳

۱۳۹۳

با عنایت به برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی، رده سنی نوجوانان A و B و جوانان در دو بخش مردان و زنان در مرداد ماه سال جاری، ضمن سپاس از تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان که در تدارک برگزاری مسابقات قهرمانی استان می‌باشند، متقضی است سایر هیأت‌ها همچون سال‌های گذشته نسبت به برگزاری مسابقات مذکور و انتخاب نفرات برتر استان جهت حضور در مسابقات قهرمانی کشور اقدامات لازم را به عمل آورند. بدیهی است اطلاعات تکمیلی درخصوص نحوه برگزاری چهارمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور ـ رده سنی نوجوانان و جوانان متعاقباً اعلام خواهد شد.

--------------------------------------------------------------------------------

 


برگزاری مجمع و انتخابات هیئت استان «قم»/ «مصطفی‌لو» رئیس هیئت شد + عکس

۱۳۹۳

مجمع عمومی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان «قم» در تاریخ دوشنبه هشتم اردیبهشت نود و سه با شرکت اکثریت اعضای آن برگزارشد.

در این مجمع که با حضور «زارعی» رئیس فدراسیون همراه بود، ضمن ارائه‌ی گزارش فعالیت‌ها، آئین انتخابات رئیس هیئت نیز برگزار شد و «مهدی مصطفی لو» تنها نامزد این انتخابات با کسب شانزده رأی ، به مدت چهار سال، به عنوان ریاست هیئت این استان انتخاب شد.

عکس‌ها از: محمد رضا آفرین زاد

-----------------------------------------------------------------------------

                                                             من وکوه

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه دهم اردیبهشت 1393 ساعت 8:46 | لینک ثابت |
 

ایجاد «کتابخانه کوهستان» در ارتفاع ۴۲۰۰ متری قله -دماوند»

 

به گزارش کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون؛ در آستانه‌ی رویداد بزرگ فرهنگی کشور با عنوان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، طی اقدامی مشترک بین «فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی» و «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، یک کتابخانه‌ی کوهستانی در «بارگاه سوم قله دماوند» به ارتفاع ۴۲۰۰ متری افتتاح شد.

بنا بر این گزارش؛ به همت جمعی از کوه‌نوردان، همراه با «ربیع مشایخ» نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم‌چنین «ساریخانی» رئیس کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون، در روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۳ ، تعدادی کتاب در زمینه‌های مختلف با کوله پشتی به بارگاه سوم منتقل شد و یک کتابخانه‌ی کوهستانی در این پناهگاه ایجاد گردید که مورد استقبال کوه‌نوردان حاضر نیز واقع شد.
 
گفتنی‌ست؛ یک کوه‌نورد آلمانی نیز که در زمان افتتاح کتابخانه کوهستانی در بارگاه حضور داشت، کتابی را به این کتابخانه اهداء کرد.
منبع: هیئت استان

                                                  من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در چهارشنبه دهم اردیبهشت 1393 ساعت 8:33 | لینک ثابت |
 

 با سلام خبرهای انتخاب شده از سایت هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی است .امیدوارم توجه لازم به اطلاعیه ها بنمایید وانشاءالله در برنامه های اعلام شده شرکت بفرمایید.

سومین صعود فصلی بانوان استان بمناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر و نکوداشت امداگران کوهستان

اداره محترم ورزش و جوانان شهرستان....
هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی
باسلام
        احتراما با عنایت به برگزاری اولین و دومین صعود فصلی بانوان به قله چمن و چله غار در آذر و اسفند 92، به استحضار می رساند، سومین صعود فصلی بانوان استان بمناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر و نکوداشت امداگران کوهستان در بخش بانوان به یکی از قلل استان درمورخه 18  لغایت 93/2/19 به شرح موارد ذیل، برگزار خواهد شد،‌ لذا شایسته است هیئت شهرستان نسبت به اطلاع رسانی و معرفی واجدین شرایط با ذکر مشخصات شرکت کنندگان در فرم         پیوست بخشنامه فوق در سایت هیئت استان و به امضاء رئیس هیئت شهرستان حداکثر تا مورخه 93/2/14  اقدام لازم را بعمل آوردند. بدیهی است نام قله و اطلاعات تکمیلی متعاقبا درسایت هیئت درج خواهد گردید.
سهمیه هر شهرستان:  مشهد 50 نفر  ، نیشابور، تربت حیدریه،طرقبه و شاندیز، سبزوار، تربت جام و درگز هر شهرستان   15 نفر و مابقی شهرستانها هر شهرستان  5 نفر
پذیرش:  پنجشنبه 93/2/18 از ساعت 9 لغایت 11 در محل سالن بهشتی (بلوار فردوسی- حد فاصل چهارراه خیام و میدان جانباز)
مدارک مورد نیاز:
-    معرفی نامه از هیئت شهرستان
-    اصل و کپی بیمه ورزشی سالجاری
-    گواهی صحت و سلامت از پزشک
-    فیش واریزی بمبلغ 400/000 ریال به حساب هیئت استان به شماره 0109062598009  بانک ملی شعبه سجاد
لوازم مورد نیاز:
کفش و پوشاک مناسب فصل- کوله - کیسه خواب- کیف کمکهای اولیه - هد لامپ- چراغ خوراک پزی و سوخت و...
ملاحظات:
نهار روز پنجشنبه و جمعه ، ایاب و ذهاب به منطقه صعود، اسکان پنجشنبه شب، بیمه مسئولیت و صدور حکم صعود به عهده برگزار کننده و شام پنجشنبه و صبحانه روز جمعه بعهده شرکت کننده می باشد.
شماره تماس های هماهنگی: دبیر هیئت 09158231168 - نائب رئیس بانوان هیئت استان: سرکار خانم وفائیان  09153049509
 

جواد  پیله چیان

دبیر هیئت استان
---------------------------------------------------------------------------------------------

اخبار شهرستانها /پاکسازی ارتفاعات هفت حوض بمانسبت روز جهانی زمین پاک

برنامه یک روزه طبیعت گردی بمناسبت روز جهانی زمین پاک هفت حوض جمعه ۹۳/۱/۲۲
سرپرست برنامه : مسعود جاه طلب
تعداد شرکت کنندگان : ۳۴ نفر
ساعت حرکت از طرقبه ۶ صبح  برگشت ۱۸
تیم ۳۴ نفره هیات کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز صبح جمعه با ۱ دستگاه مینی بوس و ۴ دستگاه سواری به منطقه هفت حوض رفتهو کوهپیمایی را از پارکینگ هفت حوض شروع کرده و به منطقه زیبای هفت حوض رسیدیم استراحتی کوتاه و صرف صبحانه به راه خود ادامه داده و به سد طرق رسیدیم در اطراف سد همنوردان عکس یادگاری گرفتن سپس از مسیر پشت سد که رودخانه بسیار بکر و طبیعتی جذاب داشت به کوهپیمایی ادامه دادیم ناهار را در کنار رودخانه میل کرده و بعد از چند ساعت کوهپیمایی ساعت ۱۷:۰۰ به پارکینگ هفت حوض رسیدیم و از آنجا به طرقبه برگشتیم.
 
 
 


اعضای تیم از سرپرستی خوب آقای مسعود جاه طلب تقدیر  و تشکر می نمایند
---------------------------------------------------------------------

اخبار شهرستانها /پاکسازی ارتفاعات ملکوه بمانسبت روز جهانی زمین پاک

گروههای کوهنوردی کیان ومهربانوان شهرستان تربت حیدریه ارتفاعات ملکوه را بمناسبت روز جهانی زمین پاک،در تاریخ ۵ اردیبهشت۱۳۹۳ پاکسازی کردند.
------------------------------------------------------------------------------------

اطلاعیه برگزاری کلاس مقدماتی پزشکی کوهستان

بدینوسیله به اطلاع می رساند کارگروه پزشکی کوهستان هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان در نظر دارد کلاس مقدماتی پزشکی کوهستان را در مورخه 1 لغایت 2 خرداد ماه سالجاری برگزار نماید، لذا شرکت در برنامه فوق و کسب گواهي و ارائه آن براي دوره هاي مختلف الزامي است
لازم به ذکر است طی بخشنامه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ج.ا.ا  کلیه مربیان می بایست تا خرداد ماه کلاسهای کارآموزی پزشکی کوهستان، نقشه خوانی و کار با قطب نما و همچنین کار با جی پی اس را گذرانده و مدارک آن را به فدراسیون ارائه نمایند و سه کارآموزی فوق به پیش نیاز مربیگری افزوده گردیده است.  
------------------------------------------------------------------------

 

برگزاری کوهپیمایی عمومی خانواده بازنشستگان نیروهای مسلح بمناسبت روز زمین پاک

باز نشستگان نیروهای مسلح شهرستان مشهد به همراه خانواده هایشان روز جمعه بمناسبت روز زمین پاک در  دره شغدر در منطقه طرقبه حضور پیدا کردند .  در این برنامه که توسط هیات کوهنوردی استان اجراء گردید خانواده ها نسبت به پاکسازی محیط دره از زباله ها نیز اقدام نمودند .
----------------------------------------------------------------------------

کوهپیمایی عمومی کارکنان اداره کل امور کتابخانه های عمومی استان خراسان رضور بمناسبت روز جهانی زمین پاک

کوهپیمایی عمومی کارکنان اداره کل امور کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی بمناسبت روز جهانی زمین پاک در منطقه دره ارغوان و ارتفاعات آن برگزار گردید.
---------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------

درخواست معرفی مسئول کارگروه هیئت‌های استانی

فدراسیون طی بخشنامه ای به هیئت های استانی اعلام کرد؛ به آگاهی می‌رساند، با توجه به اهمیت و لزوم حفاظت از محیط زیست کوهستان به عنوان یکی از مهمترین منابع طبیعی کشور، تأسیس و راه‌اندازی کارگروه حفاظت از محیط زیست کوهستان با هدف فرهنگ‌سازی و توسعه زیرساخت‌های زیست‌محیطی کوهستان ضروری می‌باشد. لذا شایسته است ضمن معرفی مسئول کارگروه مذکور تا حداکثر ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری، رزومه‌ای از فعالیت‌های نامبرده همراه با یک قطعه عکس ۴×۳ و رونوشت پشت و روی کارت ملی به این فدراسیون ارسال نمایید.

                                    من وکوه
 
 
 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه هشتم اردیبهشت 1393 ساعت 8:41 | لینک ثابت |

نشست مسئولين كارگروه ها ي هيئت كوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان با مدير كل ورزش و جوانان استان خراسان رضوي برگزار شد 
نشست مسئولين كارگروه ها ي هيئت كوهنوردي استان با مدير كل ورزش و جوانان استان خراسان رضوي جناب آقاي صبوران در محل اداره كل برگزار شد. در اين نشست مسئولين كارگروه هاي مختلف هيئت استان به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند . درانتهاء جناب صبوريان از حضور مسئولين ورزش كوهنوردي استان تشكر و اظهار اميدواري كرد با توجه به تعاملات مثبت جديدي كه در عرصه ورزش استان رخ داده است گامهاي موثري در ارائه خدمات بهتر اداره كل به ورزش كوهنوردي استان برداشته شود.
جلسه با تقديم هدايايي به جناب صبوريان و همكاران ايشان در دفتر مدير كل به پايان رسيد.

 

 

  من و کوه  
          من و کوه
  


                    
  

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه بیست و نهم فروردین 1393 ساعت 12:48 | لینک ثابت |
یک خبر. یک نکته ویک تامل!!!!!!!؟؟؟؟؟

با خبر شدیم هفته گذشته  اعضاء هيئت كوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان وجمعي ازكوهنوردان باشگاهها و گروههاي كوهنوردي مشهد بمناسبت سال جديد و تجديد خاطره پلنگ برفی واولین خراسانی فاتح قله اورست مهدي عميدي با خانواده عميدي ديدار نمودند. در اين ديدار كه والدين محترم مهدي و براردان ايشان حضور داشتند تعدادي از كوهنوردان با ارائه خاطراتي ازمهدي يادش را گرامي داشتند. در پايان خانواده مهدي ضمن تشكر از كوهنوردان خواستار ادامه راه اين كوهنورد گرانقدر در بين همنوردانش شدند.

                                                    
http://www.khmount.ir/Userfiles/news/ebd43512.jpg

یک نکته ویک تامل:

ما ایرانی ها همیشه به خونگرمی ومحبت معرف عام وخاص بوده ایم .آنچیزی که در این خبر قابل تامل است اینکه مسئولین نباید زمانی که کوهنوردی دچار مشکلات یا خدای نکرده فوت می شود به فکر تمجید و یادمان برای او بیافتند . باید این سرمایه های کوهنوردی استان را بیشتر دریابیم .البته منکر زحمات هیئت استان نیستم که حرکتهایی در این زمینه هرچند کم وناچیز انجام داده اند.مثل یادمان تعدادی از پیشکسوتان ومربیان در صعودهای استانی وسراسری ولی این کم است وبه چشم نمی آید!! در مراسم سالگرد زنده یاد مهدی عمیدی در ارتفاعات آب وبرق مسئولین شهری وورزشی قول ساخت یادمانی را برای این قهرمان ملی -استانی در همان مکان را دادند ولی از مسئولین کوهنوردی استان توقع داشتیم این قول های کم رنگ را براحتی از کنارشان نگذرند واسرار به انجام آن بورزند. شهرداری واستانداری از نظر مالی واسپانسری بی دست وپا نیستند ولی نیاز به کمی راهنمایی و هدفمند کردن این نوع اعمال شهری را دارند در ایام عید المانهای شهری بسیاری تهیه می شود چون بهر حال آنان بودجه هایی برای المانهای شهری دارند وچه خوب است مسئولان ودوستان ما در هیئت استان این اعمال را هدفمند کنند ونگذارند زحمات کوهنوردانی امثال مهدی هدر رود. در آخر یکبار دیگر ضمن تشکر از دوستانمان در هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی تقاضا مندیم به کوهنوردان فعال -پویا وقهرمانان-مربیان و هیمالیانوردانی که در سالهای گذشته پرچم جمهوری اسلامی ایران را برفراز قلل خارجی به احتزاز درآورده اند . لا اقل در حد یک تجلیل خوش وخالی یا تقدیم یک لوح از طرف هیئت یادشان را گرامی بدارند و انگیزه کوهنوردی و تلاش برای اعتلای استان را مضاعف کنند .کلام آخر عزیزانمان تا زنده اند قدرشان را بدانیم نه زمانی که از دستشان داده ایم .

                                            ارادتمند من وکوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه بیست و نهم فروردین 1393 ساعت 11:38 | لینک ثابت |

گزارش بازدید مسئولین هیئت استان از هیئت شهرستان سرخس:

اولین بازدید مسئولین هیئت استان در سال 93 در روز چهارشنبه مورخه 20/1/93 از هیئت شهرستان سرخس با حضور رئیس، نائب رئیس بانوان ، دبیر، خزانه دار ومسئول مالی و عمرانی هیئت ومسئول کارگروه شهرستانها و باشگاهها و گروه ها بعمل آمد.
 این بازدید که با جلسه کاری در اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس با حضور جناب آقای رضا محمدیان ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان و رئیس، نائب رئیس بانوان و دبیر هیئت شهرستان سرخس، آغاز گردید.
در این جلسه ابتداء ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس، تشکر خود را از مسئولین هیئت استان به جهت بازدید از هیئت شهرستان، ابراز نمودند و اظهار داشتند که این اولین بازدید مسئولین یک هیئت ورزشی استان از هیئت مربوطه شهرستان می باشد و امیدواری خود را بمنظور تاسی سایر هیئت های ورزشی استان جهت بازدید از هیئت های مربوطه شهرستان را اعلام نمودند.
سپس جناب آقای نیکخو رئیس هیئت شهرستان سرخس ضمن خیر مقدم به مسئولین هیئت استان به تنگناهای مالی گریبانگیر هیئت شهرستان اشاره نموده و آقای مجیدی دبیر هیئت شهرستان گزارشی از عملکرد هیئت سرخس ارائه نمودند.
آنگاه آقای پیله چیان سئوالاتی در خصوص تعداد کوهنوردان فعال شهرستان، آموزشهای برگزار شده توسط هیئت سرخس مطرح و بر لزوم توجه به امر آموزش کارآموزیها بمنظور رشد کوهنوردی شهرستان و تربیت مربی به جهت تاسیس باشگاه ها و گروه ها در شهرستان و قانونی نمودن انجام برنامه های کوهنوردی با حضور مربی ، تاکید نمود.
در ادامه آقای لطفی نیز مطالبی را در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی اعلام و سرکار خانم وفائیان از حضور پر رنگ بانوان کوهنورد شهرستان سرخس در دومین صعود فصلی بانوان کوهنورد استان به قله چله غار در اسفند سال گذشته تشکر و خواستار برگزاری کلاس کارآموزی در بخش بانوان ،  شدند.
 در انتها جناب آقای امانی ضمن عرض تبریک سال جدید ، خداوند را بدلیل توفیق بازدید از هفده هیئت شهرستان سپاس گفته و از همکاریهای ریاست محترم اداره وجوانان شهرستان از هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی سرخس ، تقدیر و تشکر بعمل آورند.
ایشان با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های طبیعی شهرستان سرخس با وجود سه غار مزداوند، کرکس و بزنگان، نیاز به برنامه ریزی جهت معرفی بهتر شهرستان را گوشزدو تاکید بر جدی گرفتن تشکیل گروه ها و باشگاه ها نموده که در این راستا عدم وجود مربی در شهرستان را از موانع رفع مشکلات قانونی تشکیل گروه ها و باشگاه ها و انجام برنامه های کوهنوردی اعلام نمودند.
رئیس هیئت استان  با اشاره به تنگنا های مالی هیئت استان در سه سال گذشته ، وضعیت فعالیت هیئت استان را با مدیریت بحران مالی مثبت ارزیابی  و اذعان نمودند برخلاف برخی هیئت های ورزشی که از حجم فعالیت کاری آنها کاسته شده است  فعالیت هیئت استان به اذعان مسئولین ورزش استان مضاعف شده و جزو هیئت های پرکار محسوب گردیده است.
ایشان جهت تحرک بیشتر کوهنوردی در شهرستان سرخس ، پیشنهاد برگزاری صعود استانی در یکی از قلل استان، و همچنین یک برنامه آموزشی در سالن سنگنوردی شهرستان با حضور قهرمانان آسیایی استان در این رشته را نمودند.
پس از پایان جلسه بازدید از دیواره سنگنوردی شهرستان بعمل آمد و همچنین حضور در هلال احمر شهرستان بمنظور تقدیر و تشکر از جناب آقای اربابی ریاست محترم جمعیت هلال احمر شهرستان بدلیل حمایتهای بی دریغ از هیئت کوهنوردی شهرستان انجام و بازدید از محل احداث شده در منطقه دریاچه بزنگان و بررسی وضعیت پیشرفت پروژه قبل از توقف بدلیل مشکلات مالی انجام پذیرفت.

روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی

                                                               من وکوه

 

 

 

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه بیست و پنجم فروردین 1393 ساعت 13:57 | لینک ثابت |
 

سلام .درود بر همه همنوردان عزیزم بار دیگر حلول سال جدید ونوروز باستانی ۱۳۹۳ بر شما عزیز همنورد مبارکباد

با شما هستیم با مروری بر اخبار فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی:

فراخوان برگزاری «جشنواره صعودهای برتر» در دو محور کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی

به آگاهی می‌رساند؛ این فدراسیون درصدد است در بهار سال ۹۳ اقدام به برگزاری جشنواره صعودهای برتر در دو محور کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نماید. لذا کلیه هیأت‌ها، گروه‌ها و باشگاه‌های کوهنوردی می‌توانند نسبت به ارسال مدارک صعودهای خود حداکثر تا ۱ اردیبهشت ۹۳ اقدام نمایند.

ـ محورهای مورد نظر در کوه‌نوردی:

۱ـ انجام کار گروهی؛

۲ـ احترام به محیط زیست؛

۳ـ پرهیز از مسیرهای خطرناک؛

۴ـ سطح بالا از توانایی فنی مورد نیاز؛

۵ـ دارا بودن روح خلاقیت در انتخاب مسیرهای کوهستانی؛

۶ـ احترام به مردم، هم تیمی‌ها، سایر تیم‌های حاضر در منطقه، مردم محلی، باربران و شرکت‌های خدماتی؛

۷ـ احترام به نسل‌های آینده و نیاز آنها به بهره‌برداری از همان منابع و امکان بهره‌برداری ایشان از آن تجارب.

همچنین در بحث صعودهای ورزشی برترین صعودهای اجرا شده در طبیعت با رویکرد:

۱ـ احترام به محیط زیست؛

۲ـ پرهیز از صعودهای خطرناک؛

۳ـ تلاش در راه ارتقای درجه صعود طبیعی یا مصنوعی مد نظر قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است گزارش‌های ارسالی می‌بایست به صورت مستند و مصور از تمامی مراحل صعود بوده (به صورت فیلم و عکس) و پس از تایید هیأت کوهنوردی استان جهت بررسی به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال شود.

همچنین در این جشنواره که در بهار سال ۹۳ برگزار خواهد شد، برترین تلاش‌های زیست محیطی و فعالیت‌های انسان دوستانه در حوزه کوهستان و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه نشر کتاب و سایر نشریات مرتبط با کوهنوردی و صعودهای ورزشی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند

---------------------------------------------------------------

برگزاری «نخستین دوره دیواره‌نوردی ایمن» با حضور مربیان خارجی +عکس

به گزارش رسیده؛ طبق هماهنگی انجام شده از طرف فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و پیگیری‌های «ابراهیم نوتاش»؛ دوره ای آموزشی تحت عنوان «نخستین دوره دیواره نوردی ایمن» با حضور دو مربی خارجی Daniel DU LAC و Guy Abert در منطقه «پل خواب» شکل گرفت که دوره اول آن از ۳ تا ۵ فروردین ۹۳ به پایان رسیده و دوره دوم در حال برگزاری است . مباحث این دوره که از طرف شرکت کنندگان بسیار مفید ارزیابی شده شامل موارد ذیل می باشد :

۱ . مناطق تخصیص داده شده به عنوان مدارس سنگنوردی  و شرایط ویژه آن

۲ . تفاوت رول کوبی در مناطق  و سنگهای مختلف و نحوه انتخاب رول مناسب برای هر محیط

۳ . احترام به طبیعت ، دیگر افراد استفاده کننده از طبیعت و نحوه نگهداری محیط زیست

۴ . دلایل و لزوم ایجاد مسیرهای ایمن و تفاوت رول کوبی در مسیرهای اسپرت و قرقره با مسیرهای چند طول طناب و دیواره ای

۵ . اصول رول کوبی و آخرین استانداردهای رایج در اروپا و مدرسه ENSA

۶ . نحوه ایجاد کارگاه و اصول مربوط به ایجاد آن در انواع کارگاههای مختلف با استفاده از بولت

۷ . نحوه چیدمان ابزار و تجهیزات بر روی هارنس ، نحوه مدیریت بر ابزار و اصول گشایش مسیر

شایان ذکر است؛ «نخستین دوره دیواره نوردی ایمن» با حضور مربیان مذکور از ۳ تا ۵ فروردین در پل خواب برگزار شد و در این دوره ۶ نفر حضور داشتند که فرآیند انتخاب آنان پس از فراخوان فدراسیون و بر اساس مدارک آموزشی و تجربیات دیواره نوردی بوده است.

دوره دوم نیز از ۶ تا ۸ فروردین در همان مکان درحال برگزاری است.

گفتنی‌ست؛ دوره سوم و چهارم مختص استان کرمانشاه است که از ۱۱ تا ۱۹ فروردین در کرمانشاه برگزار خواهد گردید.

عکس‌ها از : رضا خوشدل / برای بزرگ‎‌نمائی روی تصاویر کلیک کنید.


--------------------------------------------------------------------------

بازدید مشاور وزیر ورزش از فدراسیون/تقدیر از حضور یخ‌نوردان ایرانی در سوچی

روز ۲۸ اسفندماه «عیسی ساوه شمشکی» رییس سابق فدراسیون اسکی و مشاور وزیر در ورزش اسکی به منظور قدردانی از حضور دو یخ‌نورد ایرانی حاضر در المپیک سوچی از فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی بازدید به عمل آورد.

در این دیدار ابتدا گزارشی فعالیت‌های صورت گرفته در کمپ سوچی ارایه گردید. سپس آقای ساوه شمشکی ضمن تمجید از حضور دو یخ‌نورد کشورمان و بویژه حضور محجبه بانوی ایرانی اظهار امیدواری نمود همکاری دو فدراسیون اسکی و کوه‌نوردی موجب بهره گیری طرفین از امکانات و آموزش‌های دو ورزش شده، موجبات رشد و توسعه ورزش‌های زمستانی بیش از گذشته فراهم آید.

در پایان این دیدار نشان فدراسیون کوه‌نوردی به رسم یادبود به آقای ساوه شمشکی اهدا و یادمان المپیک سوچی نیز توسط ورزشکاران اعزامی به فدراسیون کوه‌نوردی اعطا گردید.

لازم به ذکر است؛ «مسعود زینالی» و «زهره عبداله خانی» دو ورزشکار اعزامی کشورمان در همایش یخ‌نوردی سوچی بودند که در حاشیه المپیک در این شهر و به منظور شناساندن ورزش یخ‌نوردی برگزار گردید.

----------------------------------------------------------------------

حضور مربی و دیواره نورد سرشناس فرانسوی در ایران

پیرو هماهنگی های انجام شده از سوی فدراسیون و بنا بر گزارش «ابراهیم نوتاش» نماینده ایرانی سازمان بین المللی GHM (کوه‌های بلند)؛ "Daniel DU LAC" مربی سرشناس تیم های ملی سنگ‌نوردی فرانسه، نروژ و چین، به منظور برگزاری دوره دیواره نوردی ایمن و آموزش ایمن سازی مسیرها و دیواره ها در تهران و کرمانشاه به کشورمان عزیمت کرده و هم اکنون در ایران حضور دارد. (سوابق و مشخصات "Daniel DU LAC" را در فایل پیوست ملاحظه نمائید).

شایان ذکر است، وی را در این سفر "Guy Abert" نیز همراهی می کند. "Guy Abert" یکبار اقدام به نقشه کشی دیواره و مسیرهای بیستون کرده و قصد دارد در این سفر نقشه یا همان توپوی بیشتری از مسیرها را تهیه کند.

هدف ایشان مشخص کردن مسیرها با کمک سنگ‌نوردان کرمانشاهی یرای برگزاری سومین جشنواره بین المللی بیستون در سال ۹۳ است.

---------------------------------------------------------------------------------
تبریک سال نو و بهار طبیعت به جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی

بار دیگر ‌به ‌لطف و عنایت حضرت حق، توفیق دیدار بھار آفرینش، با هزاران ‌نقش ‌و نگار چشم نواز و روح افزا فراهم گردید تا جمال بی‌انباز آن آفریدگار ‌بی‌همتا، آدمیان را به کمال و جمال بی‌مثا‌ل خود ر‌هنمون و ‌محظوظ نماید.

فرارسیدن این ‌تحول پر‌حکمت طبیعت و تقارن آن با آغاز سال نو را به یکایک جامعه‌ی کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و خانواده‌های گرامیشان ‌صمیمانه ‌تبریک و ‌تھنیت می‌گوئیم.

امید‌ا‌ست؛‌ با اهتمام بیش از پیش همه‌ی هم‌کاران و فعالان این عرصه، و بھره‌گیر‌ی از تجربیات پیش‌کسوتان و تمامی ‌ظر‌فیت‌‌ھا‌ی موجود، بتوانیم با همدلی، در حوزه‌ی این ورزش پرمخاطب؛ گام‌های ارزشمندی در سال پیش‌رو برداریم

از درگاه ‌خداوند ‌متعال؛ دوام توفیقات یکایک عزیزان را در ‌پیشبرد برنامه‌های توسعه ‌همه‌ی جانبه‌ی کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ‌مسئلت دار‌یم.
-----------------------------------------------------------------------

مدارک لازم کلیه دوره‌های آموزشی همراه با فرم‌های جدید

به آگاهی می‌رساند؛ ضروری است از ابتدای سال ۹۳ مدارک کلیه دوره‌های آموزشی برگزار شده با رعایت دقیق نکات زیر و طبق فرمت‌های جدید که فایل آن بر روی سایت فدراسیون قرار دارد به فدراسیون ارسال شود.

۱ـ تمامی اطلاعات خواسته‌شده در فرم‌ها می‌بایست به صورت کامل و با دقت تکمیل و به صورت تایپ‌شده ارسال شود.

۲ـ هزینه صدور احکام دوره می‌بایست به صورت یکجا واریز شده و شماره فیش واریزی الزاماً در فرم مربوطه ذکر شود.

۳ـ فقط فیش مربوط به پرداخت‌کننده به فدراسیون ارسال شده و از ارسال فیش‌های دیگر خودداری شود.

۴ـ به همراه پرینت ریزنمرات، فیش واریزی، نامه هیأت استان، مدارک لازم (رونوشت پشت و روی کارت ملی در یک برگه A۵ و رونوشت مدرک پیش‌نیاز) فایل اکسل فرم‌های ریزنمرات و  اسکن سایر مدارک نیز بر روی CD به فدراسیون ارسال شود.

۵ـ برگزارکننده دوره می‌بایست فرم ریزنمرات را براساس بخشنامه شماره ۵۰۰۹/۲۶۳ تاریخ ۱۸/اسفند/۹۲ امضا و مهر نماید.

۶ـ هیأت استان می‌بایست ضمن توجه کامل به تمامی نکات بالا کنترل مدارک را طبق بند مربوطه در فرم‌های ریزنمرات انجام داده تا از ارسال مدارک به صورت ناقص و پیامدهای بعدی آن پیشگیری شود.

بدیهی است عدم رعایت هر کدام از بندهای بالا باعث عودت دوره مربوطه می‌شود.

توجه: جهت صیانت از محیط زیست از ارسال مدارک اضافه (عکس، کپی شناسنامه و...) جداً خودداری شود.

ـ فایل مربوط به دوره‌های آموزشی صعودهای ورزشی متعاقباًٌ جهت بهره‌برداری بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.

-----------------------------------------------------------------------

برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی/ بهار ۹۳

با تبریک پیشاپیش سال جدید، به آگاهی می‌رساند؛ با عنایت به برگزاری آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی مردان در آذرماه سال ۹۲، این فدراسیون برگزاری دوره مذکور را در بهار سال ۹۳ در دستور کار خود دارد.

شایان ذکر است قبول‌شدگان آزمون ورودی می‌بایست با آمادگی کامل علمی و عملی در دوره مذکور شرکت نمایند.

بدیهی است اطلاعات تکمیلی و چگونگی برگزاری دوره متعاقباً اعلام خواهد شد.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.

پیوست‌ها:
فایل توضیحات حجم فایل
دانلود این فایل (DdD_CVanglais.pdf)DdD_CVanglais.pdf   ۸۹ Kb

-----------------------------------------------------------------

گزارشی از جلسات کمیسیون برون‌مرزی

در مجموع طی ماه گذشته دو جلسه کمیسیون تشکیل شد که به تعداد بیست پرونده رسیدگی گردید که تعداد ۶ فقره آن مربوط به جلسه ۲۷/اسفند/۹۲ می‌باشد.

لازم به ذکر است درخواست‌های ارسال شده جهت اعزام‌های گروهی و انفرادی به قلل منطقه هیمالیای نپال و پاکستان و منطقه پامیر می‌باشند که در نوروز و تابستان ۹۳ به اجرا درخواهند آمد.

حاضرین در جلسه:

آقایان؛ هادی صابری، مهدی داورپور، عزیزاله خلج، نصرت‌اله نوری و محمد نصیری.

-----------------------------------------------------------------------------------------

وزارت ورزش‌ومعرفی روابط‌عمومی‌های‌برترفدراسیون‌ها/روابط‌عمومی‌کوه‌نوردی برترشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان؛ بر اساس ارزیابی صورت گرفته از ۴۹ فدراسیون ورزشی توسط کارگروه ویژه روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، روابط عمومی های برتر فدراسیون‌ها در دو بخش اطلاع رسانی و عملکرد در سال ۱۳۹۲ معرفی شدند که روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی برای دومین سال متوالی در گروه خود به  عنوان روابط عمومی برتر معرفی شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه ورزش به عنوان یک مقوله فراگیر اجتماعی مورد توجه قرار دارد  از این رو روابط عمومی ها در حوزه ورزش ، نقش خطیر و مهمی در اگاهی بخشی واطلاع رسانی دقیق ، درست وبه هنگام دارند.

ناظمی با تاکید بر اینکه هدف از این بررسی ها شناسایی مشکلات و ارتقاء جایگاه روابط عمومی های ورزشی است، اظهار داشت : بررسی دقیق وکارشناسانه فدراسیونها و مجموعه های ورزشی توسط کارگروه ارزیابی   از آذرماه سال ۹۲ آغاز و با برگزاری  ۸ جلسه کارشناسی در ۲ بخش عملکرد و سایت های اطلاع رسانی انجام شد. این درحالی است که کارشناسان کارگروه آنجا که نیاز بوده با حضور در محل فدراسیون ها شرایط و فضای روابط عمومی ها را نیز از نزدیک مورد بررسی قرار دادند .

وی تصریح کرد: بررسی روابط عمومی فدراسیون ها و مجموعه های ورزشی مطابق شاخص هایی که پیش از این به فدراسیونها در دو بخش عملکرد و پایگاه های اطلاع رسانی گردید ، انجام شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه برای ارزیابی،  فدراسیون های ورزشی به  ۵ گروه و پایگاههای اطلاع رسانی به ۴ گروه تقسیم شده اند، گفت : در بخش  عملکرد ۲۶  شاخص   و در بخش سایت ها و پایگاه های  اطلاع رسانی ۱۶ شاخص مورد بررسی قرار گرفت .

ناظمی  با ابراز رضایت از عملکرد روابط عمومی های  فعال در حوزه  ورزش،  اظهار داشت : به اعتقاد من در سال گذشته با وجود مشکلات و امکانات محدود روابط عمومی های فدراسیون های و مجموعه های ورزشی  عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کردند .

وی  ادامه داد : همه فعالان عرصه روابط عمومی افرادی دلسوز هستند و همگی برای انعکاس مطلوب  اخبارمربوط به حوزه فعالیت خود تلاش می کنند که این قابل تقدیر است .

رییس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت: انتخاب برترین ها به  این معنی نیست که کسانی که نتوانسته اند جایگاهی را احراز کنند عملکرد خوبی نداشته اند بلکه این انتخاب بین بهتر وبهترین ها بوده است .

ناظمی  در ادامه از سال ۹۳ به عنوان سالی  پر کار برای ورزش کشور نام برد و گفت: علاوه بر مسابقات جهانی و قاره ای که بسیاری رشته های ورزشی سال آینده پیش رو دارند ، کاروان ورزش ایران نیز در رویدادمهم بازی های آسیایی باید شرکت کند که مطمئنا وظیفه روابط عمومی ها در انعکاس اخبار و فعالیت های حضور تیم های ملی فدراسیونهای مربوطه وظیفه خطیری را برعهده خواهند داشت  و قطعا بخشی از ارزیابی عملکرد آنها در سال آینده منوط به چگونگی فعالیت های آنها در این بخش خواهد بود .

گفتنی است روابط عمومی های برتر در سال ۱۳۹۳ در دوبخش پایگاه اطلاع رسانی و عملکرد به این شرح معرفی شدند :

بخش پایگاه اطلاع رسانی :

گروه یک : کشتی ، معلولین و جانبازان ، وزنه برداری

گروه دو : پزشکی ورزشی ، تیروکمان ، شطرنج

گروه سه : کوه‌نوردی ، اسکیت ، بولینگ و بیلیارد

گروه چهار : مجموعه ورزشی آزادی

بخش عملکرد :

گروه یک : فوتبال ، والیبال ، تکواندو

گروه دو : انجمن های ورزشی ، دوومیدانی ، شنا

گروه سه : اسکواش ، کبدی ، تنیس

گروه چهار : نابینایان و کم بینایان ، گلف ، چوگان

گروه پنج : شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور

------------------------------------------------------------------------------------   من وکوه

انتشار ویرایش جدید مجموعه قوانین و مقررات مسابقات یخ‌نوردی (۲۰۱۴)
 

کارگروه صعودهای ورزشی فدراسیون، ویرایش جدید (اسفند ۹۲) مجموعه قوانین و مقررات مسابقات یخ‌نوردی (قوانین و مقررات بین المللی سال ۲۰۱۴ میلادی) را برای استفاده علاقمندان منتشر کرد.

از این لینک دانلود کنید
-----------------------------------------------------------------------------

برگزاری دوره‌های کارورزی داوری و طراحی مسیر قاره‌ای و منطقه‌ای 

با توجه به برگزاری دوره داوری و طراحی مسیر صعودهای ورزشی قاره‌ای و منطقه در سال ۹۲ و حضور موفقیت‌آمیز داوران و طراحان محترم در دوره‌های فوق‌الذکر، می‌بایست مراحل گذراندن دوره‌های کارورزی طی مدت سه سال با پرداخت و تأمین هزینه‌های مربوطه در دستور کار قرار گیرد.

شایان توجه است بهره‌مندی از داوران و طراحان مسیر قاره‌ای و منطقه‌ای در مسابقات داخلی مطابق با شیوه‌نامه‌های منظوم و درجه‌بندی داخلی و آخرین نتایج بازآموزی صورت می‌پذیرد.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.


---------------------------------------------------------------------------

شرایط حضور در دوره داوری و طراحی مسیر قاره‌ای صعودهای ورزشی 

به آگاهی می‌رساند این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال ۹۳ به منظور توسعه کمی و کیفی، ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور و همچنین با عنایت به توافقات نمایندگان فدراسیون در آخرین اجلاس IFSC  در نظر دارد نسبت به اعزام طراحان مسیر و داوران واجد شرایط صعودهای ورزشی، همزمان با مسابقات جام جهانی هایانگ چین در خردادماه ۹۳ جهت حضور در دوره‌های قاره‌ای اعزام نماید.

۱ـ تنها طراحان و داوران درجه یک و دو که در آخرین دوره بازآموزی (برگزار شده در سال ۹۲) حضور داشته‌اند می‌توانند در کلاس مذکور شرکت نمایند.

۲ـ علاقه‌مندان می‌بایست در آزمون ورودی زبان انگلیسی (زبان تخصصی مربوطه) شرایط مطلوب را کسب نمایند.

۳ـ طراحان و داوران درجه دو که در آزمون ورودی زبان شرایط قبولی را احراز نمایند می‌بایست در دوره ارتقای سطح (درجه یک) شرکت نموده و آنگاه پس از موفقیت، در کلاس قاره‌ای حضور یابند.

۴ـ تمامی هزینه‌های شرکت در آزمون ورودی زبان، دوره ارتقای سطح و کلاس‌ قاره‌ای بر عهده متقاضیان می‌باشد.

۵ـ علاقه‌مندان می‌بایست تا پایان روز ۲۰/فروردین/۹۳ آمادگی حضور خود را برای موارد برشمرده به این فدراسیون اعلام نمایند.

شایان ذکر است بهره‌مندی از داوران و طراحان محترم قاره‌ای و منطقه‌ای در مسابقات داخلی مطابق با شیوه‌نامه‌های منظوم و درجه‌بندی داخلی و همین‌طور آخرین نتایج بازآموزی صورت می‌پذیرد.

مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.

                                                                         من وکوه
 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در دوشنبه یازدهم فروردین 1393 ساعت 10:29 | لینک ثابت |

اخبار شهرستان ها/طرقبه و شاندیز / برنامه یک روزه غار یونسی بجستان

تیم ۴ نفره هیات کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز در مورخه 92/12/16 به سرپرستی آقای علی رستمی به روستای یونسی بجستان رفته و در یک برنامه یک روزه موفق شدند از غار کاملا فنی دیدن کنند
 آقای علی رستمی درباره غار یونسی می گویید: بسیار غار بکر و دست نخورده ای می باشد دلیلش فنی بودن غار می باشد و بدون لوازم سنگنوردی امکان ورود به غار نیست
 در ابتدای ورودی غار ۲ حلقه چاه وجود دارد که هر کدام ۱۵و ۲۰ متر ارتفاع آن می باشد وحتما کوهنورد باید با لوازم وفنون سنگنوردی آشنا باشد
اسامی تیم: ۱٫ علی رستمی ۲٫ محمود مرادی ۳٫ مجتبی بزازان ۴٫ عباس جمعی

        من و کوه

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه هشتم فروردین 1393 ساعت 21:44 | لینک ثابت |

:: اطلاعیه دوم کار گروه صعودهای ورزشی ( برگزاری آزمون ورودی و دوره طراحی مسیر ، درجه 3 )

 با سلام               پیرو  مکاتبات انجام شده با فدراسیون انشاءا... در تاریخ 5 / 2 / 1393 جمعه آزمون ورودی دوره طراحی مسیر درجه 3 و قبول&nb ...


:: پیام تسلیت

 کل نفس ذائقه الموت کوهنورد پرتلاش و گرانقدر جناب آقای کامران رمضان پور ، در گذشت پدر گرامیتان را تسلیت میگوییم . ازپروردگار یکتا، علو درجات را برای آن عزیز از دست رفته ، و صبر و شکیبایی رابرایکلیهبازماندگان ار ...


:: جدول و میزان پرداخت حداقل دستمزد عوامل اجرایی و آموزشی در سال ۹۳

 فدراسیون طی بخش‌نامه ای به هیئت‌های سراسر کشور؛ جدول و میزان پرداختحداقل دستمزد عوامل اجرایی و آموزشی این فدراسیون در سال ۱۳۹۳ جهتبهره‌برداری را اعلام کرد. مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای و ...


:: فراخوان ارائه گزارش‌های ماهیانه زیست‌محیطی و اطلاع‌رسانی تخلفات

 به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه محیط زیست این فدراسیون در راستای تعامل باهیأت‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی کشور و همچنین جمع‌آوری فعالیت‌های زیستمحیطی کوهستان در نظر دارد طرحی را شامل گردآوری گزارش‌ه ...


:: پیام تسلیت

 کل نفس ذائقه الموت جناب آقای محمد خورشیدی ،سرپرست کارگروه صعودهای ورزشی استان، مصیبت وارده را به شما تسلیت میگوییم . ازپروردگاریکتا، علو درجات را برای عزیز از دست رفته ، و صبر و شکیبایی رابرای کلیهبازماندگان ارج ...


:: اداره محترم ورزش و جوانان شهرستان ........ هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی

 باسلام           احتراما با عنایت به پایان سال ضمن عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن  سال جدید و آرزوی بهروزی و سلامتی،  در خصوص صدور مجوز کلاسهای کارآموزی درخواستی از طرف ...


:: اطلاعیه کارگروه کوهپیمایی هیئت استان در خصوص احکام کارآموزی آماده تحویل

 بدینوسیله کارگروه کوهپیمایی هیئت استان اعلام می دارد احکام کارآموزی کلاسهای برگزار شده به شرح ذیل آماده تحویل به برگزار کننده می باشد، لذا از کلیه برگزار کنندگان کلاسها به شرح ذیل در خواست می شود جهت تحویل مدارک مربوطه فوق به کا ...


:: فراخوان مقاله «نخستین همایش تحقیقی کوه‌نوردی و فضای مجازی»

 فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد در راستای تعامل فراگیرجامعهکوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و فضای مجازی و با رویکرد بررسی مسائل وچالش‌ها وهمچنین شناسایی هر چه بیشتر قابلیت‌های این عرصه، همایش ...


::  آئین نمادین کاشت درخت به یاد کوه‌نوردان ایرانی مفقود در هیمالیا و سایر کوه‌ها

 در آخرین روز از هفته درختکاری در محل پارک پردیسان و در مراسمی نمادین باحضور خانواده هایکوه‌نوردان ایرانی مفقود در هیمالیا و سایر کوه‌ها، یاداین عزیزانگرامی داشته شد. در این مراسم که با حضور رضا زارعی...


:: نشست رئیس فدراسیون با مسئولین تربیت بدنی ناجا

 ظهر روز دوشنبه ۱۹ اسفند و در جلسه برگزار شده در هیئت کوه‌نوردی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، «رضا زارعی» رییس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهایورزشی با سردار ابوالحسن گلمکانیرییس تربیت بدنی ناجا و سردار سلط ...


:: مسابقه عکاسی جشن‌واره زمستانی ۹۲ / آثار خود را ارسال کنید

به گزارش هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان همدان؛ در پی برگزاری باشکوه و موفق جشنواره سراسری زمستانی کوه‌نوردی، سنگ‌نوردی و یخنوردیسال ۱۳۹۲ دراستان همدان و به میزبانیهیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان،مسابقه عکاسی از هریک از رشته های این ...


:: دو انتصاب در کارگروه پزشکی کوهستان فدراسیون

پس از انتصاب دکتر «علیرضا بهپور» به سمت «سرپرست کارگروه پزشکی کوهستان» فدراسیون، طی احکام جداگانه‌ای؛ دکتر «فریدون بیاتانی» به عنوان دبیر کارگروه و دکتر «فرید عباسی دزفولی» به عنوان مسئول بخش آموزش این کارگروه منصوب شدند.


:: اخبار شهرستان ها/طرقبه و شاندیز / برنامه یک روزه غار یونسی بجستان

 تیم ۴ نفره هیات کوهنوردی شهرستان طرقبه شاندیز در مورخه 92/12/16 بهسرپرستی آقای علی رستمی به روستای یونسی بجستان رفته و در یک برنامه یکروزه موفق شدند از غار کاملا فنی دیدن کنند  آقای علی رستمی درباره غار یونسی م ...


:: دوره مربیان سنگ‌نوردی و برف و یخ در «فرانسه»/ بانوان هم اعزام ‌می‌شوند

 پیرو بخشنامه شماره ۴۸۶۸/۲۶۳ تاریخ ۱۱/اسفند/۹۲ مبنی بر اعزام مربیانسنگ‌نوردی و برف و یخ به کشور فرانسه در سال ۹۳ به آگاهی می‌رساند: ایناعزام شامل بانوان مربی نیز شده و لازم است متقاضیان حداکثر تا پایانفروردین ماه...


:: فراخوان میزبانی دوره‌های مختلف مربی‌گری توسط هیئت‌های استانی

 به آگاهی می‌رساند: فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد میزبانی دوره‌های مربیگری درجه ۳ و بازآموزی رشته‌های کوه‌پیمایی، یخ و برف و سنگ‌نوردی را در سال ۱۳۹۳ به عهده هیأت‌هایی که امکانا ...

 

نوشته شده توسط ALIREZARAJABIRAD در جمعه هشتم فروردین 1393 ساعت 21:2 | لینک ثابت |
 
business articles